
Справа № 266/5077/20
Провадженя№ 3/266/1969/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.10.2020 року м.Маріуполь
Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого - судді Курбанової Н.М.,
за участі секретаря Макогон С.Б.,
з участю прокурора Куцоконь Є.Ю.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харцизька, Донецької області, громадянина України, працюючого старшим мастром тролейбусного депо КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління», зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 займаючи посаду старшого майстра тролейбусного депо КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» та будучи згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 03.06.2020р. о 22:53год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яку повинен був подати до 01.06.2020р., тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Прокурор Куцоконь Є.Ю. в судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 є суб`єктом, який підпадає під дію статті 45 Закону України "Про запобігання корупції". В діях ОСОБА_1 вбачається ознаки несвоєчасного, без поважних причин, подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
ОСОБА_1 свою провину визнав повністю.
Суд, вислухавши прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАП, та його вину доведено.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації, і ця норма є відсилочною до відповідного закону, який повинен встановлювати та передбачати чіткі та конкретні терміни для вчинення таких дій як подання того чи іншого виду декларації.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з наказом директора КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» №409/л від 08.11.2017, ОСОБА_1 призначено на посаду старшого майстра тролейбусного депо (а.с. 25).
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» (код ЄДРПОУ 05393725) є комунальним підприємством, засновником якого є Маріупольська міська рада Донецької області (а.с. 29).
Статтею 81 Цивільного кодексу визначено, що юридична особа публічного права є юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Таким чином, комунальне підприємство «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» є юридичною особою публічного права та ОСОБА_1 , займаючи посаду старшого майстра тролейбусного депо КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» є посадовою особою юридичної особи публічного права та суб`єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення», якими встановлено, що декларації, які відповідно до ст. 45 Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише 03.06.2020 о 22:53 годин (а.с. 22).
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 01.01.2020 по 12.08.2020, останній лише 03.06.2020 о 17:27 розпочав дії щодо подачі декларації, та цього ж дня о 22:53 успішно її подав (а.с. 11-17).
Визначаючи міру адміністративного стягнення, суд враховує що ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність відсутні, а тому приходить до висновку про накладення стягнення у вигляді штрафу, оскільки таке стягнення буде достатнім засобом виховання особи та запобігатиме вчиненню нових правопорушень.
При оцінці строків притягнення до адміністративної відповідальності, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Правопорушення було вчинене 03.06.2020 року, тому дворічний строк з моменту вчинення не пройшов. Щодо строку з моменту виявлення зазначаю наступне.
Аналіз положень ст. 38 та інших норм Кодексу України про адміністративні правопорушення дає підстави для висновку, що законодавець пов`язує початок обчислення строку з моментом, коли встановлено, що у діях особи є склад правопорушення (встановлено правопорушення). Процесуально цей висновок оформлюється у вигляді протоколу. Статтею 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол. Дії особи, що має право скласти протокол, до моменту складання протоколу можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення (встановлено об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт, суб`єктивна сторона), зазначається тільки при складанні протоколу і саме з дати його складання починає текти строк накладання стягнення.
Тому вважаю, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не минув.
Також, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За таких обставин, суд вважає за доцільне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 40-1, 283, 280, 284 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. (розрахунковий рахунок № UA798999980313050106000005055, банк отримувача казначейство України (ел.адм.податків), код класифікації доходів бюджету 21081100, ЄДРПОУ 37989721, отримувач коштів Маріуполь.УК/Приморський район).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Приморський районний суд м. Маріуполя.
Суддя Курбанова Н. М.