
Справа №127/13893/16-а
Провадження № 8-а/127/9/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.10.2020 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області у складі колегії суддів:
головуючого судді Бессараб Н.М.,
суддів: Медяної Ю.В., Воробйова В.В.,
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 25.07.2016 року за виключними обставинами у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Вінницької районної державної адміністрації про визнання рішення відповідача протиправним та зобов`язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті одноразової грошової допомоги, -
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 25.07.2016 року за виключними обставинами у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Вінницької районної державної адміністрації про визнання рішення відповідача протиправним та зобов`язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті одноразової грошової допомоги.
Ознайомившись із матеріалами заяви, колегія суддів дійшла наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розгляд заяв про перегляд судового рішення за виключними обставинами регулюється главою 3 розділу III КАС України «Перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами».
Згідно з частиною першою статті 365 КАС України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Норми КАС України в редакції з 06 липня 2005 року до 15 грудня 2017 року такого інституту, як виключні обставини не містили.
Згідно з п. 11 Перехідних положень КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, та з підстави встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необгрунтоване рішення, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 20 КАС України, в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, визначено перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, та справ, які підсудні окружним адміністративним судам.
Отже, в новій редакції процесуального закону, чинній з 15 грудня 2017 року, змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними і окружними адміністративними судами.
Відповідно, за правилами нової редакції КАС України розгляд справ даної категорії з приводу рішень, дій та бездіяльності органів управління праці та соціального захисту населення з питань нарахування та виплати одноразової грошової допомоги за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам.
З аналізу даної норми закону слід зробити висновок, що заяви, подані після набрання чинності цією редакцією Кодексу, однозначно розглядаються за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції.
Заявником подано заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами 23 жовтня 2020 року, тобто в період чинності нової редакції КАС України, у зв`язку з чим Вінницький міський суд Вінницької області не наділений правом на розгляд такої заяви.
Відповідно, розгляд вказаної адміністративної справи щодо визнання рішення Управління праці та соціального захисту Вінницької районної державної адміністрації протиправним та зобов`язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті одноразової грошової допомоги, за виключними обставинами повинен здійснюватись відповідним окружним адміністративним судом і не може розглядатись загальним місцевим судом як адміністративним. Це є перевищенням меж предметної юрисдикції даного суду.
Згідно з ст. ст. 20, 26 КАС України дана адміністративна справа предметно і територіально підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.
Таким чином, заява не підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області, як місцевому загальному суду.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи зазначене вище, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для передання вказаної справи за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 20, 26, 29, 365, п.11 Перехідних положень КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу №127/13893/16-а за заявою ОСОБА_1 про перегляд постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 25.07.2016 року за виключними обставинами у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Вінницької районної державної адміністрації про визнання рішення відповідача протиправним та зобов`язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті одноразової грошової допомоги - передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду (21001, м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Судді: