
Справа № 505/2645/20
Провадження № 3/505/2082/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" жовтня 2020 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеський області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, являючись суб`єктом, на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 11 квітня 2019 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушив ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Датою виявлення правопорушення є 24 вересня 2020 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор Бургарт О. В. підтвердила обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі за текстом Закон від 14.10.214 № 1700-VII), правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
За ч. 1 ст. 65 Закону від 14.10.214 № 1700-VII, за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону від 14.10.214 № 1700-VII суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради.
Статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», визначено, що депутати місцевих рад зобов`язані, серед іншого, додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону від 14.10.214 № 1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного Агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи депутатом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, а отже, і суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вищевказаних вимог закону не дотримався, та подавши, без поважних причин щорічну декларацію за 2018 рік, з порушенням встановленого законом строку, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
При цьому, його вина підтверджується наданими суду матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення №486/2020 від 24 вересня 2020 року, інформаційною карткою форми Ф.2-К, рапортами від 24.09.2020 року, листом за вих. №2420 від 17.07.2020 року, копією запиту за вих. №6031/55/114/01-2020 від 21.07.2020 року, копією відповіді за вих. №02-18/1660 від 04.08.2020 року, копією рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №1-VІІ від 21.11.2017 року, інформацією з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, копією наказу Національної поліції України №1077 від 23.10.2019 року, положеннями про Управління стратегічних розслідувань в Одеський області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, копією витягу з наказу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №28 о/с від 06.11.2019 року, копією листа за вих. №44-01/8418/19 від 06.02.2019 року, копією запиту за вих. №8189/55/114/03-2020 від 15.09.2020 року, копією запиту за вих. №7965/55/114/01-2020 від 07.09.2020 року, копією письмових пояснень ОСОБА_1 .
Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, подавши її 11 квітня 2019 року, та своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 221, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача:
UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420,40 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови безпосередньо до Одеського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Котовський міськрайонний суд Одеської області.
Суддя - А. К. Вергопуло