
Справа № 558/611/20
номер провадження 3/558/274/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2020 року смт Демидівка Рівненської області
Суддя Демидівського районного суду Рівненської області Олексюк А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Демидівського відділення поліції Дубенського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , вид. Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області 6 квітня 1999 року), уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
09 жовтня 2020 о 10:00 годині в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 порушив порядок розміщення політичної реклами, а саме розмістив її у забороненому законом місці, чим порушив постанову КМУ №2067 від 29.12.2003 року, не отримав дозволу в органах місцевого самоврядування Демидівської селищної ради, порушив ст.16 Закону України " Про рекламу".
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 212-14 не визнав та пояснив, що політичну передвиборну рекламу розмістив на тимчасовій конструкції- дерев"яному щиті для розміщення політичної реклами, яка ним була сконструйована на приватній території - земельній ділянці , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 . Він особисто, як власник, надав згоду на розміщення матеріалів передвиборчої агітації Рівненської обласної організації політична партія " СИЛА І ЧЕСТЬ". При цьому керувався Законом України " Про рекламу". Дозвіл в органах місцевого самоврядування Демидівської селищної ради на розміщення політичної реклами саме на цій тимчасовій конструкції не брали та ні з ким не погоджували . Вважає, що ніяких порушень закону не вчиняв, оскільки на приватній території за згодою власника можна розміщувати передвиборну політичну рекламу без дозволу органів місцевого самоврядування.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії АПР 18 750361 та долучені до нього матеріалами дійшла наступного висновку.
Згідно ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження по справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням ( проступком ) визнається протиправна, винна ( умисна або необережна ) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи вимоги ст. 254 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАп, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно п.6 ч.1 ст. 51 Виборчого кодексу України, яка регламентує форми та засоби передвиборної агітації, передвиборна агітація може проводитися у формі розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами.
Відповідно до п.3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами затверджених Постановою КМУ № 2067 від 29 грудня 2003 року вбачається, що зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.
В п.4 цих Правил зазначено, що на територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою власників або уповноважених ними органів ( осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально - планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів.
Відповідно до Закону України " Про рекламу" зовнішня реклама- реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях-рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг;
політична реклама- інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії ( організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії ( організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого)значення.
Згідно ч.1 п.1 ст. 16 Закону України " Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів- на підставі дозволів , які оформляються за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власників та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ч.4 п.1ст. 16 цього ж Закону зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою власників або уповноважених ними органів ( осіб).
Як встановлено під час розгляду даного протоколу із пояснень ОСОБА_3 він розмістив політичний агітаційний плакат Рівненської обласної організації політичної партії " СИЛА І ЧЕСТЬ" на тимчасовій конструкції- носієві зовнішньої реклами, яка була встановлена ним на приватній території ОСОБА_2 , виключно за його згодою. Дозволу на розміщення носія зовнішньої реклами в виконавчому органі Демидівської селищної ради не отримував та ні з ким не погоджував.
Відповідно до долученого до протоколу документу, ОСОБА_2 на підставі абзацу 4 ч.1 ст. 16 Закону України " Про рекламу" надав свою згоду на розміщення цих матеріалів передвиборчої агітації на території, що належить йому на праві особистої власності, земельній ділянці, кадастровий номер : 5621455306:01:000:0390, що знаходиться в АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч.1 ст. 212-14 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином.
Згідно ч. 3 ст. 53 Виборчого кодексу України місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування не пізніше як у перший день виборчого процесу відповідних виборів відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
Відповідно до повідомлення Демидівської селищної ради № 03-13/2098 від 19.10.2020 року вбачається, що політична партія «Сила і Честь» не повідомляла про проведення інформаційної кампанії та про встановлення агітаційних наметів на території Демидівської селищної ради під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року /а.с.16/.
Згідно рішеннь виконавчого комітету Демидівської селищної рада № 5 від 30 січня 2019, № 177 від 27.06.2019 року року та Додатків до вказаних рішень встановлено, що у даному переліку не зазначено місце для розміщення дошок оголошень та стендів для здійснення агітаційних, інформаційних, роз`яснювальних заходів на території Демидівської селищної ради саме за адресою с. Лішня вул. Млинівська, буд. 4-ю, Демидівського району, Рівненської області та розміщення там носія зовнішньої реклами - тимчасової дерев"яної конструкції - не передбачено. /а.с.9-12/.
Крім того, правопорушником під час розгляду даного протоколу не надано суду дозволу виконавчого органу Демидівської селищної ради чи будь - якого іншого погодження , окрім згоди власника земельної ділянки, для розміщення на території, що належить приватній особі носія зовнішньої реклами - сконструйованого дерев"яного щита для розміщення передвиборної агітації.
Призначаючи адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, враховуються характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, його сімейний та майновий стан; обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
До пом"якшуючих відповідальність обставин відношу те, що на вихованні в ОСОБА_1 є неповнолітні діти. По місцю проживання особа характеризується виключно з позитивної сторони ( а.с.15). Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.
Враховуючи наведене дійшла висновку про можливість призначення адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу визначеного санкцією ч.1 ст. 212-14 КУпАп.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір встановлений законом.
Обставин, що давали б підстави для звільнення порушника від сплати судового збору, не встановлено.
Керуючись ст.ст. 40-1, 212-14, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 212-14 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 85,00 (Вісімдесят п`ять) гривень, що підлягає зарахуванню на р/р UA168999980313090106000017090, код виду надходжень 21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 38043407, отримувач: УК в Демидівському районі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (Чотириста двадцять) гривень 40 копійок, що підлягає зарахуванню на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Повний текст постанови складено 26 жовтня 2020 року.
Суддя А.О. Олексюк