Рішення № 92473460, 28.10.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2020
Номер справи
420/9455/20
Номер документу
92473460
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/9455/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення №951370835601 від 23.07.2020 року, прийняте Відділом з питань перерахунків пенсій №13 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 ;

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області по відмові ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” на підставі довідки прокуратури Одеської області № 551 від 23.07.2020 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та здійснювати виплату пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 у розмірі 90% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, на підставі довідки прокуратури Одеської області №551 від 21.07.2020 року, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 13.12.2019 року;

- допустити негайне виконання рішення суду в частині сплати перерахованої суми пенсії за один місяць;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 23.08.2016 року йому призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про прокуратуру» відповідно до довідки прокуратури Одеської області №551 від 22.08.2016 року у розмірі 90% від місячного заробітку, без обмеження її граничного розміру.

З 06 вересня 2017 року на підставі Постанови КМУ від 30.08.2017 №657 збільшено посадові оклади та супутні виплати працівникам органів прокуратури. На час збільшення посадових окладів прокурорів діяла частина 20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII в редакції, яка передбачала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Проте, відповідного механізму перерахунку пенсій прокурорів запроваджено не було.

Позивач вказав, що 13 грудня 2019 року Конституційним Судом України у справі №7-р(ІІ)/2019 ухвалено рішення, яким визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019 та постанови КМУ від 30.08.2017 року №657 прокуратурою Одеської області позивачу видано довідку №551 від 21.07.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.

Позивач зазначив, що 22.07.2020 року він звернувся до Головного управління ПФУ в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії згідно Закону України «Про прокуратуру» у зв`язку з підвищенням посадових окладів прокурорів та надав довідку прокуратури Одеської області №551 від 21.07.2020 року.

Проте, за результатами розгляду заяви позивача Відділом з питань перерахунків пенсій №13 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області прийнято рішення №951370835601 від 23.07.2020 року про відмову у перерахунку пенсії.

Відмова вмотивована тим, що до дня ухвалення рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року Кабінетом Міністрів України не був визначений порядок перерахунку пенсій прокурорів, а з 01.01.2020 року набрала чинності постанова КМУ від 11.12.2019 року №1155, якою затверджено нові посадові оклади, проте пунктом 7 якої встановлено, що зміна розмірів окладів прокурорів не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про прокуратуру».

Також відповідач зазначив, що позивач не має права на перерахунок пенсії, оскільки, на його думку, перерахунок пенсії може проводитися лише у разі зміни розмірів посадових окладів прокурорів після 13 грудня 2019 року, тобто після ухвалення рішення Конституційним Судом України у справі №7-р(ІІ)/2019.

За таких обставин, позивач зазначив, що частина 20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII в редакції, що визнана неконституційною, діяла протягом п`яти років та дійсно передбачала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте, у порушення вимог наведеного Закону, Кабінетом Міністрів України такого порядку запроваджено не було.

Так, пунктом 13 Перехідних положень (Розділу XIII) Закону №1697-VII зобов`язано Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом та забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших відповідних центральних органів виконавчої влади України у відповідність із цим Законом.

Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII опубліковано у газеті «Голос України» від 25.10.2015 р. № 206. Отже, Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, чия діяльність пов`язана з пенсійними виплатами працівникам прокуратури, повинні були виконати обов`язок, передбачений п.13 Перехідних положень наведеного Закону, у строк до 26.01.2015р.

Відповідно абзацу другому пункту 12 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у період до перетворення Пенсійного фонду в неприбуткову самоврядну організацію Пенсійний фонд функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону, тому територіальні органи ПФУ є уповноваженими державними органами, зобов`язаними призначати, перераховувати та виплачувати пенсії працівникам прокуратури, а відтак нормативно-правові акти, що регулюють діяльність, права та обов`язки органів Пенсійного фонду України підлягали приведенню у відповідність до Закону №1697-VII у строк до 26.01.2015 р.

Проте, жодного нормативного акту щодо визначення порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не було прийнято до 13.12.2019 р. - дня ухвалення Конституційним Судом України рішення по справі № 7-р(ІІ)/2019.

Таким чином, після збільшення посадових окладів прокурорів, з 06.09.2017 склалась ситуація, при якій Законом передбачалось право на отримання перерахунку пенсії, але внаслідок не визначення Кабінетом Міністрів України умов та порядку перерахунку пенсії прокурорів, позивач, як пенсіонер, який має право на перерахунок пенсії, реалізувати це право не міг.

Крім того, відмовляючи у перерахунку пенсії відповідач послався на постанову КМУ від 11.12.2019 р. №1155 «Про умови оплати праці прокурорів», якою затверджено схеми посадових окладів прокурорів та пунктом 7 якої передбачено, що зміна розмірів посадових окладів не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про прокуратуру».

Проте, звертаючись за перерахунком пенсії, позивачем надано довідку №551 від 21.07.2020 р. про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(І1)/2019 та постанови КМУ від 30.08.2017 р. №657.

Позивач зазначив, що при обчисленні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії постанова КМУ від 11.12.2019 р. №1155, на яку послався відповідач, не використовувалась, оскільки розрахунок проведений на підставі постанови КМУ від 30.08.2017 р. №657, якою будь-яких обмежень щодо перерахунку пенсії прокурорів не встановлено.

Крім того, заборона перерахунку пенсій, встановлена постановою КМУ від 11.12.2019 р. №1155, не може враховуватися судом, оскільки така заборона суперечить ч.20 ст.86 Закону №1697-VII в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7р(ІІ)/2019, яка встановлює право на перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням окладів чи вислуги років тощо.

Таким чином, будь-які звуження підзаконними актами прав пенсіонерів, у тому числі передбачених ч.20 ст.86 Закону №1697-VII в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7р(ІІ)/2019, не можуть бути прийняті судом до уваги, якщо вони, по-перше, прийняті раніше, а по-друге, суперечать Конституції України та рішенню Конституційного Суду України.

Стосовно думки відповідача, що перерахунок пенсії може бути проведений лише у разі збільшення посадових окладів прокурорів після 13 грудня 2019 року, позивач зазначив, що Конституція України не зазнавала змін до дня ухвалення рішення Конституційного Суду України по справі №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 р., тому факт невідповідності Конституції частини 20 ст.86 Закону №1697-VII існував з дня прийняття неконституційної редакції положення Закону про те, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Таким чином, вказане положення ч.20 ст.86 Закону №1697-VII за своєю суттю було неконституційним весь час його чинності, з дня прийняття до дня втрати чинності.

У свою чергу, редакція ч.20 ст.86 Закону №1697-VII, що відповідає Конституції та викладена в резолютивній частині рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. як така, що підлягає застосуванню, не передбачає обмежень у часі її застосування та навпаки, встановлює право пенсіонера отримати перерахунок пенсії за вислугу років за минулі 12 місяців, що передували зверненню за таким перерахунком.

За таких обставин, позивач вказав, що він працює в органах прокуратури з 09.12.1999 року по теперішній час. Протягом періоду служби в органах прокуратури для нього діяли та продовжують діяти гарантії пенсійного забезпечення працівника прокуратури, які передбачають право на перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати. Таким чином, при вступі на службу до органів прокуратури та при проходженні служби позивач мав та має правомірні (законні) очікування, що за умови підвищення посадових окладів прокурорів, збільшення вислуги років або переведення на вищу посаду він матиме право на перерахунок призначеної пенсії.

Позивач зазначив, що його правомірні (законні) очікування щодо права на перерахунок пенсії в майбутньому у зв`язку з підвищенням заробітної плати, мають достатні законні підстави та є складовою частиною власності, активом, на який він розраховує, як на свою власність.

Також позивач зазначив, що внаслідок протиправної відмови відповідача у призначенні йому пенсії за вислугу років, пенсія була призначена на підставі постанови Малиновського районного суду міста Одеси від 13.09.2016 р. у справі №521/15038/16-а, залишеної в силі ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2016 р., якою зобов`язано УПФ України в Малиновському районі міста Одеси (правонаступником якого є відповідач) призначити пенсію позивачу за вислугу років у розмірі 90% від місячного заробітку без обмеження її граничного розміру та з урахуванням середньомісячної суми виплат відповідно до довідки прокуратури Одеської області №551 від 22.08.2016 р.

Позивач вказав, що судовим рішенням, яке набрало законної сили та обов`язкове для виконання всіма фізичними та юридичними особами, встановлено чинники розрахунку його пенсії, яка підлягає виплаті, а саме: 90% від місячного заробітку, без обмеження її граничного розміру.

Отже, право позивача на отримання пенсії у розмірі 90% від місячного заробітку без обмеження її граничного розміру вже встановлено судом та не підлягає повторному доказуванню.

Ухвалою від 29.09.2020 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами. Зазначено, що справа буде розглянута судом у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

26.10.2020 року через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Позивач 22.07.2020 року звернувся до Головного управління із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697 -VII. Разом із заявою позивачем було надано довідку про складові заробітної плати, видану прокуратурою Одеської області №551 від 21.07.2020 р., розмір заробітної плати визначено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

Рішенням Головного управління №951370835601 від 23.07.2020 р. позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону №1697-VІІ, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019 р., які є підставою для перерахунків пенсії за вислугу років. Довідку про зміну посадових окладів після 13.12.2019 р. позивачем до Головного управління надано не було.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. №1155 «Про умови оплати праці прокурорів» затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокурорів та прирівняних до них прокурорів.

Пунктом 7 вищевказаної постанови передбачено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру».

Рішенням Конституційного Суду України №3-рп/2012 від 25.01.2012 у справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв`язку з окремими положеннями Конституції України було встановлено, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України. Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Таким чином, в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв`язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Окрім того, позивач у позові просить здійснити перерахунок та виплату пенсії з 13.12.2019 р., однак до Головного управління з заявою встановленого зразка позивач звернувся 22.07.2020 р., та саме з цього часу виниклі спірні правовідносини, а отже підстав для перерахунку пенсії з 13.12.2019 р. немає.

Відповідач зазначив, що на дату призначення позивачу пенсії питання пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури було врегульоване положеннями ст.50-1 Закону України від 05.11.1991 №1789-ХІІ «Про прокуратуру», частина перша якої (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачала, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697- VII та на цій підставі Закон №1789-ХІІ втратив чинність, крім частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.

Порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури врегульовано ст.86 Закону № 1697-VII, ч.20 якої передбачала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України (у редакції Закону України від 28.12.2014 №76-VIII). Однак, Кабінетом Міністрів України не було прийнято жодного нормативно-правового акта, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

13.12.2019 р. Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення у справі за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VII. Відповідно до рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(ІІ)/2019 працівникам прокуратури згідно Закону № 1697-VII перерахунок пенсії проводиться, зокрема, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до вищезазначеного рішення, Конституційний Суд України вирішив визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч.20 ст. 86 Закону №1697-VІI зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Також відповідач вважає безпідставною позовну вимогу в частині зобов`язання Головне управління здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження її граничного розміру.

Так, відповідач вказав, що відповідно до абз. 6 ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру», максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень, (абз. 6 ч. 15 ст. 86 із змінами, внесеними згідно із Законом, №1774-VIII від 06.12.2016). Неконституційною дана норма не визнавалась.

З аналізу вказаної статті, вбачається, що вказана норма містить обмеження максимального розміру пенсії 10740 гривень по 31.12.2017 р., а після цієї дати максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, вказані зміни у абз. 6 ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» внесені згідно із Законом №1774-VIII від 06.12.2016, тобто вже після винесення постанови Суворовським районним судом м. Одеси від 08.08.2016 по справі №523/10202/16а, яка набрала законної сили 09.09.2016.

На думку відповідача, задоволення позовної вимоги в частині зобов`язання Головне управління здійснити перерахунок та виплатити пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% від розміру заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсій, на підставі довідки прокуратури Одеської області №551, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 13.12.2019 р. призведе до втручання в дискреційні повноваження Головного управління.

Посилання позивача на те, що розмір його пенсії має бути розрахований із відсотка, який був визначений при першому призначенні пенсії, не відповідають нормам чинного законодавства.

Жодним нормативно-правовим актом не визначено обов`язок територіального органу Пенсійного фонду України при перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Законів “Про прокуратуру”, здійснювати розрахунок розміру пенсії із застосуванням відсотку, який був застосований при первинному призначенні пенсії.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює в органах прокуратури та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати.

21 липня 2020 прокуратурою Одеської області позивачу видано довідку від №551 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій. Довідка видана на підставі рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» (а.с. 16).

У подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, до якої серед іншого додав вищезазначену довідку. Як на підставу для перерахунку пенсії позивач послався на рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-(ІІ)/2019, що підтверджується розпискою-повідомленням від 22.07.2020 року посадової особи відповідача (а.с.14).

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 23.07.2020 №951370835601 позивачу відмовлено у задоволенні заяви про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру». У рішенні вказано, що відповідно до частини 13 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ (з наступними змінами), пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Згідно з частиною 20 цієї ж статті (в редакції Закону від 28.12.2014 №76-VІІІ), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Однак Кабінетом Міністрів України порядок та умови проведення перерахунку раніше призначених пенсій працівникам органів прокуратури не визначено. Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(ІІ)/2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697- VІІ зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини 20 статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VІІ зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Водночас установлено такий порядок виконання цього Рішення: частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VІІ зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VІІ підлягає застосуванню в первинній редакції: “20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які доходять (службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Рішення Конституційного Суду України є обов`язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено. Відповідно до статті 91 Закону України “Про Конституційний Суд України”, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення. Право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. Отже, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам після 13 грудня 2019 року. Постановою Кабінету Міністрів України “Про умови оплати прані прокурорів” від 11.12.2019 №1155, яка набрала чинності з 01.01.2020 р., затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур. При цьому, пунктом 7 постанови №1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру». Враховуючи вищезазначене, у рішенні вказано, що права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», згідно з довідкою про заробітну плату від 21.07.2020 р. №551 розмір заробітної плати визначено на 06.09.2017 р. згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657, позивач не має, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13 грудня 2019 року, які є підставою для перерахунків пенсії за вислугу років (а.с. 15).

Вважаючи зазначене рішення відповідача незаконним, ОСОБА_1 звернувся до суду із цим позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII врегульовано питання щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

Частиною 1 вказаної статті Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначено право прокурора на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідної вислуги років.

За правилами ч.2 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.

Згідно з ч.13 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Правила ч.15 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII тимчасово, по 31 грудня 2017 року, визначали:

- особам (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу", а також працюють на посадах та на умовах, передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

- у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

За змістом абз. 4, 5, 6 ч. 15 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII з 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII (в редакції, яка діяла до 01.01.2015 року) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

З 01.01.2015 року в редакції Закону України від 28.12.2014 року №76-VIII, ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначає, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Суд враховує, що Рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Визначено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Установлено такий порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Водночас, суд враховує, що відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Вказані положення Основного Закону кореспондуються із приписами ст.91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 року №2136-VIII.

Разом з цим, статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Аналіз наведених правових норм та обставин справи показав, що дія положень ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII втратила чинність з 13.12.2019 року і не має зворотної сили, оскільки в даному випадку не пом`якшується та не скасовується відповідальність особи.

Отже, Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019 змінило законодавче регулювання для правовідносин, що мають місце з дати його ухвалення.

Слід зазначити, що відповідно до п.2.24 Порядку №22-1 при призначенні (перерахунку) пенсії, зокрема, відповідно до Закону України "Про прокуратуру" для визначення розміру пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу.

Відтак, дія вказаного нормативно-правового акту поширюється в тому числі на відносини з приводу перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про прокуратуру".

Згідно із п.2.7 Порядку №22-1 до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Підпунктами 2-4 п. 2.1 Порядку №22-1 не передбачено подання встановленої форми документу (довідки) про розмір заробітної плати особі що перебуває на тотожній або аналогічній посаді за повністю відпрацьований місяць, що подається для перерахунку пенсії.

Пунктом 4.1 Порядку №22-1 встановлено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3), що передбачена Порядком № 22-1.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в органі пенсійного фонду з 2016 року та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом №1697-VII, з розрахунку 90% складових заробітної плати.

З огляду на те, що на момент звернення позивача за перерахунком пенсії є чинними спеціальні норми ч.20 ст.86 Закону України "Про перерахунок пенсії", проаналізувавши обставини справи та норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про те, що з 13.12.2019 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури, а також у зв`язку із призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових заробітної плати як при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки тощо.

Зміни у грошовому забезпеченні вказаної категорії працівників врегульовані на законодавчому рівні, що підтверджує виникнення обставин для перерахунку раніше призначеної пенсії.

Разом з цим, Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 року та яка діє на момент виникнення права у позивача на перерахунок пенсії, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

Відповідно, в силу приписів ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначений у Довідці від 21.07.2020 року №551 розмір заробітної плати (грошового забезпечення) має бути врахований під час перерахунку позивачу пенсії.

Також суд вважає обгрунтованими доводи позивача про безпідставність посилань відповідача в оскаржуваному рішенні на постанову КМ України від 11.12.2019 р. №1155 «Про умови оплати праці прокурорів», якою затверджено схеми посадових окладів прокурорів та пунктом 7 якої передбачено, що зміна розмірів посадових окладів не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про прокуратуру».

При цьому суд враховує, що звертаючись за перерахунком пенсії, позивачем надано довідку №551 від 21.07.2020 р. про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(І1)/2019 та постанови КМ України від 30.08.2017 р. №657, а постанова КМ України від 11.12.2019 р. №1155 при складанні довідки № 551 не використовувалась.

Крім того, заборона перерахунку пенсій, встановлена постановою КМ України від 11.12.2019 р. №1155, не береться судом до уваги, оскільки така заборона суперечить ч.20 ст.86 Закону №1697-VII в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7р(ІІ)/2019, яка встановлює право на перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням окладів чи вислуги років тощо.

Таким чином, будь-які звуження підзаконними актами прав пенсіонерів, у тому числі передбачених ч.20 ст.86 Закону №1697-VII в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7р(ІІ)/2019, не можуть бути прийняті судом до уваги.

Доводи відповідача, викладені у відзиві на позов, по своїй суті повторюють доводи оскаржуваного рішення, які спростовуються наведеним позивачем обґрунтуванням позовних вимог, яке суд бере до уваги та враховує при ухваленні рішення.

Щодо того, у якому відсотковому розмірі відносно заробітної плати підлягають перерахунку пенсії та чи підлягають зазначені пенсії перерахунку без обмеження їх граничного розміру, суд зазначає наступне.

Суд враховує, що постановою Малиновського районного суду міста Одеси від 13.09.2016 р. по справі №521/15038/16-а, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2016 р., зобов`язано УПФ України в Малиновському районі міста Одеси (правонаступником якого є відповідач) призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у розмірі 90% від місячного заробітку без обмеження її граничного розміру (а.с. 21-30).

Наведені судові рішення вступили в законну силу та згідно ст.370 КАС України обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України.

Отже, право позивача на отримання пенсії у розмірі 90% від місячного заробітку без обмеження її граничного розміру не підлягає повторному доказуванню та не може бути звужено.

Відтак, при вирішенні даного спору суд не може відступити від раніше встановлених судовими рішеннями чинників розрахунку пенсії, яка підлягає виплаті позивачу і після її перерахунку, а саме: 90% від місячного заробітку, без обмеження її граничного розміру.

За викладених обставин, суд дійшов висновку що прийняте Відділом з питань перерахунків пенсій №13 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області рішення №951370835601 від 23.07.2020 року про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 – є протиправним та підлягає скасуванню.

У цьому ж рішенні відповідач зазначає про відсутність у позивача права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" на підставі довідки про заробітну плату від 21.07.2020 року № 551.

Таким чином, дії відповідача з відмови в перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної довідки оформлені у вигляді рішення суб`єкта владних повноважень (рішення №951370835601 від 23.07.2020 року), яке визнається судом протиправним та скасовується. Тому додаткове визнання протиправними дій відповідача, які є складовою прийнятого рішення, на думку суду, є неналежним способом захисту порушеного права, і за таких обставин суд дійшов висновку, що в задоволенні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача по відмові позивачу у перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” на підставі довідки прокуратури Одеської області № 551 від 23.07.2020 року слід відмовити.

За викладених обставин, підлягає задоволенню вимога позивача про зобов`язання відповідача провести перерахунок та здійснювати виплату пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 у розмірі 90% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, на підставі довідки прокуратури Одеської області №551 від 21.07.2020 року, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 13.12.2019 року.

З огляду на вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Також у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд допустити негайне виконання судового рішення в частині сплати перерахованої суми пенсії за один місяць та встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в порядку ст.382 КАС України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про: присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Суд погоджується з доводами позивача щодо наявності підстав для негайного виконання рішення суду в межах суми стягнення за один місяць, а тому дана вимога підлягає задоволенню.

Приписами ч.1 ст.382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Оскільки судом задоволено позовні вимоги в частині зобов`язання ГУ ПФУ в Одеській області провести перерахунок та здійснювати виплату позивачу пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” у розмірі 90% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, на підставі довідки прокуратури Одеської області №551 від 21.07.2020 року, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 13.12.2019 року, враховуючи обставини справи, суд вважає за можливе встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, зобов`язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати до суду у місячний строк з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обгрунтованість своїх вимог щодо протиправності рішення відповідача, у той час як відповідач не довів його правомірність, а тому позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з урахуванням наведених вище мотивів.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ст.ст. 241-246, 263, 371, 382, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення №951370835601 від 23.07.2020 року, прийняте Відділом з питань перерахунків пенсій №13 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та здійснювати виплату пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 у розмірі 90% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, на підставі довідки прокуратури Одеської області №551 від 21.07.2020 року, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 13.12.2019 року.

У задоволенні решти позову ОСОБА_1 - відмовити.

Допустити негайне виконання судового рішення в частині сплати перерахованої суми пенсії за один місяць.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, зобов`язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати до суду у місячний строк з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 1681,60 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят одна гривня шістдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Андрухів