Постанова № 92456582, 11.09.2020, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
11.09.2020
Номер справи
523/13539/20
Номер документу
92456582
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 523/13539/20

Номер провадження 3/523/6340/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" вересня 2020 р.

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., розглянув адміністративну справу, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 ,

у скоєні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 130 КпАП України,

ВСТАНОВИВ

Згідно адміністративного протоколу ДПР18№ 543816 від 12 серпня 2020р. ОСОБА_1 в м. Одесі по вул. Затонського, 1 керував автомобілем Мерседес, р/ НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння, різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, нестійка хода, від проходження огляду на стан сп`яніння, у встановленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків.

ОСОБА_1 повідомлений про час та місце розгляду справи , в судове засідання не з`явився без поважних на те причин.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшов наступного висновку.

Так, за змістом ч.2 ст.130 КУпАП повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Згідно ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У відповідності до п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Крім того, згідно до п. 2.9. а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Отже, наявність зафіксованого, у встановленому законом порядку, факту відмови водія від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, слід вважати закінченим складом адміністративного правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП підтверджується:

довідкою від 18.08.2020р., про те, що ОСОБА_1 10.10.2019р. було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП (справа №523/14632/19);

протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №543816, з якого убачається, що ОСОБА_1 , маючи ознаки алкогольного сп`яніння, в присутності двох свідків, відмовився від проходження медичного огляду на стан сп`яніння;

поясненнями свідка ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан сп`яніння;

відеозаписом 001041, з якого убачається, що на пропозицію працівника поліції, ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан сп`яніння.

Враховуючи викладене, оскільки інших причин відмови особи від проходження огляду на стан сп`яніння, окрім, як мети ухилення та уникнення адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в нетверезому вигляді, у зв`язку з дійсним його перебуванням у стані сп`яніння (хоча це судом не встановлювалось) суд не вбачає, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_1 п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306, відповідальність за що передбачена ч.1 ст. 130 КпАП України.

Відповідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, відеозапису, а також іншими документами.

Врахувавши характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, вважаю необхідним та достатнім для виховання особи, а також запобігання вчинення нових порушень, накласти стягнення на правопорушника у вигляді позбавлення права керування транспортним засобами з накладенням штрафу, відповідно до санкції статті.

Керуючись ст. ст. 34, 130, 280, 283 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в розмірі 20400,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420,40 гривень в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001; Код класифікації доходів бюджету -22030106.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення до виконання - три місяці.

Суддя