
Справа № 504/2797/16-а
Номер провадження 2-а/504/97/20
У Х В А Л А
26.10.2020смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувшиматеріали за адміністративним позовом приватного підприємства «Союз» до Крижанівської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору ТОВ «Сіті-Строй Плюс» про визнання протиправними та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Верховного суду від 06.10.2020р., касаційні скарги ТОВ «Сіті-Строй Плюс» та Крижанівської сільської ради задоволено частково. Постанову Комінтернівського районного суду Одеської області від 31.01.2017р. та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2017р. скасовано, а справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.
19.10.2020р. матеріали вказаної справи повернулися до Комінтернівського районного суду Одеської області.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу від 21.10.2020р. матеріали даної справи розподілені судді Жовтан П.В.
Матеріали справи вручено судді 22.10.2020р.
Вирішуючи питання про можливість прийняття справи до свого провадження, суддя приходить до наступного висновку.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII.
У відповідності до п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до вимог ст.20 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи предметом позову є скасування рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області від 17.10.2014р. №1002-VI «Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану с.Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски». Даний спір є публічно-правовим, оскільки оскаржене рішення місцевої ради стосується не персоніфікований осіб: органів державної влади та місцевого самоврядування, забудовників, якими можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи.
Враховуючи вимоги КАС України на час вирішення питання про прийняття позову до свого провадження, зважаючи на предмет позову, суб`єктний склад учасників справи, суд вважає, що вказаний адміністративний позов за предметною юрисдикцією підсудний окружному адміністративному суду.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Даний пункт статті не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
За таких обставин, нормами КАС України не визначено дії суду у випадку надходження до відповідного суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
В той же час, за нормами частини 6 статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до ч.5 ст.171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
З наведеного вище суд вважає, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду, а тому справа має бути передана до цього суду.
Згідно ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.29, 30,171 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу за адміністративним позовом приватного підприємства «Союз» до Крижанівської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору ТОВ «Сіті-Строй Плюс» про визнання протиправними та скасування рішення – передати на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Комінтернівський районний суд Одеської області в порядку та строки встановлені ст. 278 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ч.1 ст. 272 КАС України.
Направити справу до Одеського окружного адміністративного суду після закінчення строків на апеляційне оскарження.
Суддя Жовтан П. В.