
Справа №: 164/1474/20
п/с №: 2-а/164/97/2020
У Х В А Л А
26 жовтня 2020 року смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Невар О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в Маневицький районний суд Волинської області із позовом до управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу.
Ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 6 жовтня 2020 року вказаний позов ОСОБА_1 було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви.
26 жовтня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання позивача ОСОБА_1 про передачу справи до Луцького міськрайонного суду Волинської області за підсудністю.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 . Відповідач - управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України знаходиться по вул. Залізнична, 15 в м. Луцьк Волинської області.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи те, що дана справа за позовом ОСОБА_1 не підсудна Маневицькому районному суду Волинської області, її слід передати на розгляд до Луцького міськрайонного суду Волинської області за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 25-26, 29-30, 171, 241-245, 248, 256, 293-297 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу передати на розгляд до Луцького міськрайонного суду Волинської області за підсудністю.
Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя районного суду О.В. Невар