
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/6056/20
У Х В А Л А
з питань призначення справи в судове засідання
23 жовтня 2020 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Коморного О.І., розглянув у письмовому провадженні клопотання про розгляд справи з викликом сторін в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправними дії Головного управління ДФС у Львівській області та зобов`язання вчинити дії Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Встановив:
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій просить, з урахуванням уточнених позовних вимог:
- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області скласти та надати до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області станом на 05.03.2019 оновлену довідку про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою відповідною до посади на день звільнення на пенсію (старший оперуповноважений з особливо важливих доручень відділу організації оперативно-розшукової діяльності УПМ ДПА у Львівській області, спеціальне звання - підполковник податкової міліції), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.04.2019, у який зазначити усі види грошового забезпечення, встановлені постановою КМУ № 704, для працівників податкової міліції, включаючи їх нові види - щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), у відсотковому значенні за розмір не менший, що було враховано на час обчислення первинної пенсії 01.03.2010;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, встановлених постановою КМУ №704, для працівників податкової міліції, включаючи їх нові види - щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), у відсотковому значені за розмір не менший, що було враховано на час обчислення первинної пенсії 01.03.2010 та здійснити виплату з урахуванням виплачених раніше сум, виходячи з відсоткового значення основного розміру пенсії 79% сум грошового забезпечення (Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 року по справі №380/3324/20 «Про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівський області, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2018, виходячи з відсоткового значення основного розміру пенсії 79% сум грошового забезпечення»), на підставі оновленої довідки щодо видів грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, складеної Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області.
Представник відповідача 1 подав до суду клопотання в якому просить розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Суд вважає, що клопотання задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Як передбачено пунктом 20 частини першої статті 4 КАС України, адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно із частиною другою статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частина друга статті 257 КАС України передбачає, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту частини четвертої статті 12 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно із частиною третьою статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно частини чотири, п`ять статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд має відмовити у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміну предмета позову справа підпадає під дію частини четвертої цієї статті.
Однак, як слідує з матеріалів справи, предмет даного позову не підпадає під жодну з підстав, визначених частинами четвертою, п`ятою статті 257 КАС України, згідно яких дана справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 2 частини першої статі 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), зокрема, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно із частиною другою статті 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За приписами пункту 1 частини шостої статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу.
Подане відповідачем клопотання не містить належних обґрунтувань щодо необхідності проведення розгляду справи в судовому засіданні.
Таким чином, оскільки публічно-правовий спір між сторонами виник з приводу не сплаченої узгодженої суми податкового зобов`язання, дана справа в розумінні пункту 4 частини першої статті 263 КАС України є справою незначної складеності, розгляд якої повинен відбуватися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, тому відсутні підстави для розгляду цієї справи за правилами загального провадження, у зв`язку із чим в задоволенні клопотання відповідача слід відмовити.
Керуючись статтями 166, 248, 262, 263 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в:
В задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні - відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складений 23.10.2020
Суддя Коморний О.І.