Рішення № 92443269, 26.10.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2020
Номер справи
280/5101/18
Номер документу
92443269
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 жовтня 2020 року о/об 16 год. 09 хв.Справа № 280/5101/18 Провадження № СН/280/19/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., за участю представника відповідача Гаврик С.Є., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105; код ЄДРПОУ 38945259)

до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945)

про визнання протиправними та скасування рішень та наказу,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (надалі - позивач, ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ") до Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Запорізькій області №1845 від 13.06.2018 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки"; 2) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області №0007224001 від 20.07.2018, яким на ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" накладено штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 3075883,22 грн.; 3) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області №0007234001 від 20.07.2018, яким на ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" накладено штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 510,00 грн.

У позові (т.1, а.с.6-20) зазначено наступне. 31.07.2018 ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" засобами поштового зв`язку отримано Акт від 02.07.2018 за №381/08-01-40-01/38945259 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питання повноти складання за період з 18.11.2016 по 31.01.2018 акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних та своєчасності їх реєстрації в Системі електронного адміністрування реалізації пального. Тобто, про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивач дізнався лише 31.07.2018 (в день отримання Акта та ознайомлення з ним), оскільки відповідач в порядку, установленому пп.78.1.1 п.78.1 ст.78, п.79.2 ст.79, п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України, не повідомив позивача про дату початку та місце проведення такої перевірки. Факт порушення позивачем податкового законодавства - це документально не підтверджена та штучно надумана контролюючим органом підстава для направлення запиту. Враховуючи безпідставність запиту, контролюючий орган був позбавлений права приймати оскаржуваний наказ про призначення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків з підстав визначених пп.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України (не надання пояснень та їх документальних підтверджень), що, в свою чергу свідчить, про протиправність наказу, самої перевірки та наслідків такої перевірки - податкових повідомлень-рішень. Пальне в кількості 1198412,19 літрів (приведене до температури 15°С) по видам за кодами УКТ ЗЕД станом на 31.01.2018 не було використане для власного споживання, не було реалізовано, не було використане для виробництва непідакцизної продукції, не було зіпсоване, не було знищене, не було випаровувано. Вказане пальне станом на 31.01.2018 було оприбутковане, існувало та перебувало у власності TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ", що узгоджується з даними СЕАРП, а в подальшому (після 31.01.2018) вказане пальне було реалізоване, що підтверджується складеними та зареєстрованими в Реєстрі акцизними накладними та прослідковується в СЕАРП. Однак, контролюючий орган не прийняв до уваги дані про залишки пального TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ", що містяться в СЕАРП, та зробив висновки про порушення позивачем податкового законодавства без їх врахування. Тож, висновок контролюючого органу зроблений в податковому повідомленні-рішенні №0007224001 від 20.07.2018 про порушення позивачем п.231.1, п.231.3, п.231.3, п.231.5, п.231.6 ст.231 Податкового кодексу України є безпідставним, незаконним і необґрунтованим та таким. Що суперечить діючому законодавству. Ненадання позивачем документів під час документальної позапланової невиїзної перевірки жодним чином не свідчить про порушення п.44.1, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України. Документи не були надані, оскільки позивач не був в установленому порядку повідомлений про дату початку та місце такої перевірки, адже відповідач не вручив (не направив) повідомлення та копію наказу про проведення перевірки. Про перевірку позивач дізнався лише з Акту, складеного за результатами її проведення.. Тож, у відповідача були відсутні підстави для застосування до позивача відповідальності за ст.121 Податкового кодексу України у вигляді штрафу в розмірі 510,00 грн.

Позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" проінформовано про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, письмове повідомлення від 13.06.2018 за №17249/10/08-01-40-01-16 з копією наказу ГУ ДФС у Запорізькій області «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки» від 13.06.2018 за №1845 у зв`язку з неврученням за податковою адресою (м.Запоріжжя, вул.Іванова, 105) направлено засобами поштового звязку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на податкову адресу TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ": Україна, 69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105. Поштове відправлення повернуто до ГУ ДФС у Запорізькій області з відміткою пошти «відмова від отримання», «за закінченням зберігання». При проведенні фактичних перевірок TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ", що здійснює діяльність зі зберігання та реалізації пального за адресами: м.Запоріжжя, вул.Іванова, 105 (довідка від 09.02.2018 за №51/08/01/40/38945259); м.Запоріжжя, вул.Складська 1 (довідка від 09.02.2018 за №0049/08/01/40/38945259); Запорізька область, Оріхівський район, смт.Комишуваха, траса Запоріжжя-Маріуполь, 38км (довідка від 09.02.2018 за №0050/08/01/40/38945259) матеріально відповідальними особами АЗС в присутності перевіряючих 31.01.2018 знято (зафіксовано) фактичні залишки пального на вищезазначених об`єктах в кількості 64716л., що підтверджується відомостями про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей). За результатами аналізу наявної кількості знятих фактичних залишків пального у TOB "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (що здійснює діяльність зі зберігання та реалізації пального за адресами: м.Запоріжжя, вул.Іванова, 105; м.Запоріжжя, вул.Складська 1; Запорізька область, Оріхівський район, смт.Комишуваха, траса Запоріжжя-Маріуполь, 38км) станом на 31.01.2018 встановлено їх невідповідність даним Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував.

Ухвалою від 30.03.2020 суддею Прасовим О.О. прийнято до свого провадження справу, яка надійшла з Верховного Суду, та призначено підготовче судове засідання на 27.04.2020.

Ухвалою суду від 27.04.2020 відкладено підготовче судове засідання на 09.06.2020.

Ухвалою суду від 09.06.2020 відкладено підготовче судове засідання на 10.08.2020.

Ухвалою суду від 10.08.2020 продовжено підготовче провадження та відкладено підготовче судове засідання на 05.10.2020.

Ухвалою суду від 05.10.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 26.10.2020.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

У Наказі Головного управління ДФС у Запорізькій області від 13.06.2018 за №1845 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки» зазначено: «… Відповідно до вимог пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, пп.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79 Податкового кодексу України … НАКАЗУЮ: 1.Провести документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (ЄДРПОУ 38945259) з питання повноти складання за період з 18.11.2016 по 31.01.2018р. акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних та своєчасності їх реєстрації в Системі електронного адміністрування реалізації пального. Тривалість перевірки - 5 робочих днів, починаючи з 18 червня 2018 року. …» (т.1, а.с.102-103).

У Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.03.2020 по даній адміністративній справі №280/5101/18, зокрема, зазначено: «… 24.Судами попередніх інстанцій досліджено запит контролюючого органу про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень) від 15.02.2018 №3984/10/08-01-40-01-16 та відповідь Товариства на цей запит, надано оцінку доводам позивача та здійснено висновок про наявність підстав у податкового органу для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства на підставі підпункту 78.1.1. пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу України, оскільки у відповідача були обґрунтовані сумніви щодо показників залишків пального Товариства, які виникли за результатами проведення фактичних перевірок в межах яких знято залишки пального на трьох АЗС позивача та співставлення цих показників з податковою інформацією, наявною в СЕАРП. 25.Верховний Суд, враховуючи межі перегляду судових рішень судом касаційної інстанції, встановлені статтею 341 Кодексу адміністративного судочинства України, визнає, що судами першої та апеляційної інстанцій в повній мірі встановлені фактичні обставини в цій частині вимог, надано оцінку доводам учасників справи з правильним застосуванням норм матеріального права, зокрема, з врахуванням вимог пункту 73.3. статті 73 Податкового кодексу України щодо дотримання відповідачем вимог до письмового запиту. …» (т.3, а.с.28-47).

У суду відсутні зауваження щодо підстав винесення та оформлення контролюючим органом Наказу від 13.06.2018 за №1845 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки».

На підставі наведеного Наказу від 13.06.2018 за №1845 контролюючим органом було оформлено Повідомлення від 13.06.2018 за №17249/10/08-01-40-01-16 (т.1, а.с.104).

Відповідно до Опису вкладення до цінного листа вказані Наказ контролюючого органу від 13.06.2018 за №1845 (копія) та Повідомлення від 13.06.2018 за №17249/10/08-01-40-01-16 були надіслані на адресу позивача 18.06.2018 (т.1, а.с.102-зворот).

Працівник пошти у повідомленні від 20.06.2018 зазначив, що «клієнт відсутній, прийняти нікому, коли будуть невідомо», а у Довідці (на якій міститься штамп пошти від 25.06.2018) як причину повернення зазначив - «за закінченням встановленого строку зберігання; від отримання відмовились» (т.1, а.с.103-зворот, 104-зворот).

Відповідачем надано до суду Акт про неможливість вручення копії наказу та повідомлення на перевірку від 18.06.2018 за №0032/08-01-40-01/38945259, в якому зазначено наступне: «… Мною, ОСОБА_1 - начальником відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області, з метою вручення копії наказу від 13.06.2018р. №1845 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки» та повідомлення від 13.06.2018 №17249/10/08-01-40-01-16 здійснено виїзд 18.06.2018р. за податковою адресою ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ": м.Запоріжжя, вул.Іванова, 105. … В ході зазначеного виїзду встановлено, що за зазначеною адресою знаходиться промислова територія зі складськими будовами, посадова особа ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" - директор (та головний бухгалтер в одній особі) ОСОБА_2 за вказаною вище адресою відсутній. У зв`язку з чим неможливо вручити копію наказу на проведення перевірки №1845 від 13.06.2018 та повідомлення від 13.06.2018 №17249/10/08-01-40-01-16. …» (т.3, а.с.115).

Однак, відповідачем не надано до суду доказів що співробітник контролюючого органу дійсно виїжджав 18.06.2018 за податковою адресою ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ".

При цьому, у матеріалах справи знаходяться докази - Рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення як контролюючого органу, так і судів про отримання (20.03.2018, 06.07.2018, 23.08.2018, 11.09.2018, 14.12.2018, 04.01.2019, 11.02.2019, 19.04.2019, 21.05.2019, 11.06.2019, 02.08.2019, 18.09.2019, 10.10.2019, 20.12.2019, 28.11.2019, 27.01.2020, 04.02.2020, 28.02.2020, 03.03.2020, 26.03.2020, 16.02.2020, 07.04.2020, 07.05.2020) позивачем поштової кореспонденції за податковою адресою: 69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105 (т.1, а.с.99-зворот, 105-зворот, 113-зворот, 124, 85, 92, 136, 178, 205, 220, 239; т.2, а.с.32, 45, 158, 157, 192, 200, 218, 230; т.3, а.с.49, 56-57, 60, 95).

Отже, за матеріалами справи ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" знаходиться за своєю податковою адресою та співробітником контролюючого органу необґрунтовано не вручено представнику ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Контролюючим органом у період з 18.06.2018 по 22.06.2018 проведено планову документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «ТРАНС.НАФТА ОЙЛ» з питання повноти складання за період з 18.11.2016 по 31.01.2018 акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних та своєчасності їх реєстрації в Системі електронного адміністрування реалізації пального, за результатами якої складено Акт №381/08-01-40-01/38945259 (надалі - Акт перевірки №381/08-01-40-01/38945259 від 02.07.2018) (т.1, а.с.45-51, 106-112).

З матеріалів справи вбачається, що позивачу не було відомо про дату початку та місце проведення такої перевірки станом на 18.06.2018 - день коли контролюючий орган фактично розпочав проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача.

У Висновку Акту перевірки №381/08-01-40-01/38945259 від 02.07.2018 зазначено: «Даною перевіркою ТОВ «ТРАНС.НАФТА ОЙЛ» (ЄДРПОУ 38945259) встановлено порушення: 1) п.231.1, п.231.3, п.231.5, п.231.6 ст.231 Податкового кодексу України - не складено 31.01.2018 року та, відповідно, не зареєстровано акцизні накладні на обсяги пального реалізованого, використаного для власного спожиття, втраченого (як у межах, так і понад встановлені норми втрат), зіпсованого, знищеного (в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов`язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального) всього на 1198412,19 літри пального … 2) п.44.1, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України, а саме не надання документів, що належать або пов`язані з предметом перевірки».

Результатом розгляду відповідачем висновку Акту перевірки №381/08-01-40-01/38945259 від 02.07.2018 стало винесення відносно ТОВ «ТРАНС.НАФТА ОЙЛ»:

1) податкового повідомлення-рішення №0007224001 від 20.07.2018, яким до позивача за платежем «Акцизний податок на пальне» застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 3075883 грн. 22 коп. (т.1, а.с.114);

2) податкового повідомлення-рішення №0007234001 від 20.07.2018, яким до позивача за платежем «Акцизний податок на пальне» застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 510 грн. 00 коп. (т.1, а.с.115).

Відповідно до п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

У п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України зазначено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Згідно з п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

Відповідно до п.79.3 ст.79 Податкового кодексу України присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов`язкова.

Як зазначено у п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Згідно з п.42.5 ст.42 Податкового кодексу України у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

У Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.03.2020 по даній адміністративній справі №280/5101/18, зокрема, зазначено: «… 26.Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому особисто чи його уповноваженому представнику копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. 27.Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов`язкова, проте брати участь у проведенні такої перевірки є правом платника податків, а відтак з наказом про перевірку та письмовим повідомленням про дату початку та місце проведення такої перевірки платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до початку її проведення. 28.Невиконання вимог щодо повідомлення платника податків про перевірку до початку її проведення призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої. …» (т.3, а.с.28-47).

Враховуючи зазначене, суд вважає, що невиконання контролюючим органом вимог щодо повідомлення позивача про перевірку до початку її проведення призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.

З огляду на викладене, суд вважає безпідставне твердження контролюючого органу наведене в Акті перевірки №381/08-01-40-01/38945259 від 02.07.2018: «… Під час проведення позапланової невиїзної перевірки керівник підприємства ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" ОСОБА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 не надав жодних документів, що належать та пов`язані з предметом перевірки, чим порушив вимоги п.44.1, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України. …».

Судом досліджено: Залишки пального на кінець зміни 31.01.2018 по АЗС (Таблиця №1); Х-звіти; накладні; Витяг з СЕАРП. Реєстр операцій обсягів пального. Ліміт обсягу пального сформований на 31.01.2018 з урахуванням реєстрації акцизних накладних за січень 2018 року (до 15.02.2018) та останнього руху за вказаними видами палива по кодам УКТ ЗЕД; Акт інвентаризації №1 від 31.01.2018; Витяг з СЕА ПДВ. Реєстр операцій. Реєстр отриманих та виданих податкових накладних, складених з 01.02.2018 по 28.02.2018 та зареєстрованих в СЕА ПДВ; Витяг з СЕАРП. Реєстр операцій обсягів пального. Реєстр отриманих та виданих акцизних накладних, складених з 01.02.2018 по 28.02.2018 та зареєстрованих в СЕАРП; Відповідь ТОВ «МОТОР СИЧ-ОЙЛ» від 13.12.2019 за №29 на адвокатський запит з первинними документами; Штатний розпис ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" на 01.01.2020; податкову звітність позивача; інші документи які перебувають у справі (т.2, а.с.73-108, 129-141, 174-187).

Відповідно до вказаних документів та інших матеріалів справи вбачається наявність у позивача пального у кількості 1198412,19 літрів станом на 31.01.2018.

Відповідачем не надано до суду доказів у спростування інформації у зазначених документах.

Судом вивчено приписи п.44.1, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85, п.231.1, п.231.3, п.231.5, п.231.6 ст.231 Податкового кодексу України.

З огляду на викладене вище, не знаходять своє підтвердження порушення позивачем вимог п.44.1, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85, п.231.1, п.231.3, п.231.5, п.231.6 ст.231 Податкового кодексу України, як то зазначено в Акті перевірки №381/08-01-40-01/38945259 від 02.07.2018.

За відсутності порушень податкового законодавства відсутніми є і підстави до вжиття заходів, передбачених п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України.

Звідси, застосування контролюючим органом штрафних (фінансових) санкцій до позивача є необґрунтованим.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є частково обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За матеріалами справи судові витрати позивача складають сплачений судовий збір: 49662,25 грн. - за пред`явлення позовної заяви до суду; 74493,39 грн. - за подачу апеляційної скарги; 94915,78 грн. - за подачу касаційної скарги. Всього сплачений позивачем судовий збір складає 219071,42 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати прийняте Головним управлінням ДФС у Запорізькій області податкове повідомлення-рішення №0007224001 від 20.07.2018, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105; код ЄДРПОУ 38945259) за платежем "Акцизний податок на пальне" застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 3075883 грн. 22 коп.

Визнати протиправним та скасувати прийняте Головним управлінням ДФС у Запорізькій області податкове повідомлення-рішення №0007234001 від 20.07.2018, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105; код ЄДРПОУ 38945259) за платежем "Акцизний податок на пальне" застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 510 грн. 00 коп.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС.НАФТА ОЙЛ" (69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Іванова, буд.105; код ЄДРПОУ 38945259) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 211142 грн. 42 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення виготовлено у повному обсязі 27.10.2020.

Суддя О.О. Прасов