
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 жовтня 2020 року м. Житомир справа № 240/5487/18
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просить:
- визнати дії відповідача з обмеження максимально граничного розміру складових додаткового грошового забезпечення (надбавок, премії), що були виплачені позивачу з 01.01.2018 по 31.03.2018 та з відмови у перерахунку його пенсії з 01.04.2018 та з 01.05.2018 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення протиправними;
- зобов`язати відповідача провести перерахунок раніше призначеної пенсії:
з 01.01.2018, з урахуванням посадового окладу - 5920,00 грн, окладу за військовим званням -1410, 00 грн, надбавки за вислугу років (50%) - 3665,00 грн, згідно довідки АДПСУ від 31.03.2018 № 11/1289, додаткових видів грошового забезпечення в фактично виплачених розмірах в січні 2018 року, згідно довідки АДПСУ від 07.04.2008 № 11/4541, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби (50%) - 885,50 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 170,25 грн, надбавки за особливі умови служби пов`язані з ризиком для життя (15%) - 170,25 грн, премії (75%) - 851,25 грн;
з 01.02.2018, з урахуванням посадового окладу - 5920,00 грн, окладу за військовим званням -1410, 00 грн, надбавки за вислугу років (50%) - 3665,00 грн, згідно довідки АДПСУ від 31.03.2018 № 11/1289, та перерахування від даних розмірів складових, додаткових видів грошового забезпечення, згідно довідки АДПСУ від 07.04.2008 № 11/4541, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби (50%) - 5497,50 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 888,00 грн, надбавки за особливі умови служби пов`язані з ризиком для життя (15%) - 888,00 грн, премії (75%) - 4440,00 грн;
з 01.04.2018, з урахуванням посадового окладу - 5920,00 грн, окладу за військовим званням -1410, 00 грн, надбавки за вислугу років (50%) - 3665,00 грн, додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 888,00 грн (Постанова КМУ № 414), премії (14%) - 828,00 грн (п.5.2 Постанови № 704), встановлених станом на 01.03.2018 відповідно до наказу АДПСУ від 12.03.2018 № 204-ос (на підставі нової довідки Адміністрації Держприкордонслужби України, після її отримання);
з 01.05.2018, з урахуванням посадового окладу - 5920,00 грн, окладу за військовим званням -1410, 00 грн, надбавки за вислугу років (50%) - 3665,00 грн, додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 888,00 грн (Постанова КМУ № 414), надбавки за особливості проходження служби в розмірі (20%) - 2199,00 грн (п.5.1 Постанови № 704), премії (25%) - 1480,00 грн (п.5.2 Постанови № 704), встановлених станом на 01.05.2018 відповідно до наказу АДПСУ від 27.04.2018 № 375-ос (на підставі нової довідки Адміністрації Держприкордонслужби України, після її отримання) і виплачувати загальний розмір пенсії без зменшення розміру перерахованої пенсії з додатковими видами грошового забезпечення у розмірі 100% однією сумою з урахуванням раніше виплачених сум та перерахованою у відповідності із рішенням суду з компенсацією втрати частини доходів до втрати права на таку пенсію;
виплатити різницю між фактично отриманою ним пенсією з 01.01.2018 та перерахованою у відповідності із рішенням суду з нарахуванням компенсації втрати частини доходів на підставі ч. 2 ст. 55 Закону № 2262-ХІІ, ч.2 ст. 46 Закону № 1058-IV згідно Закону № 2050, постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159.
Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 09.01.2019 було зупинено провадження в даній справі.
Ухвалою суду від 26.03.2020 поновлено провадження у даній справі, продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи та призначено відкрите судове засідання на 29.04.2020.
22.04.2020 позивачем подано до суду клопотання про долучення письмових доказів до матеріалів справи. У п. 3 прохальної частини вказаного клопотання позивач просить зупинити провадження в справі до набрання законної сили судовими рішеннями у справах № 240/12557/19 та № 240/145/20.
У судове засіданні сторони та третя особа не прибули, хоча про час та місце судового розгляду були повідомлені. Від позивача та представника третьої особи надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності. Представником відповідача подано клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні.
Зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також ураховуючи поширення на території Житомирської області і на інших регіонах України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, вжиттям органами державної влади посилених обмежувальних заходів щодо упередження ситуації з можливим розповсюдженням коронавірусу в Україні, суд, без виходу до нарадчої кімнати, постановив ухвалу про подальший розгляд справи в письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст.166 Кодексу адміністративного судочинства України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Суд, розглянувши клопотання позивача в частині зупинення провадження в справі з урахуванням матеріалів справи, дійшов наступного висновку.
Згідно із п.п. 4,5 ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення).
Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначеною статтею визначено випадки обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право та може зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження у справі.
Клопотання ОСОБА_1 про долучення письмових доказів до матеріалів справи в частині зупинення провадження в справі до набрання законної сили судовими рішеннями у справах № 240/12557/19 та № 240/145/20 не містить жодних обґрунтувань та підстав, передбачених ст. 236 КАС України, необхідності зупинення провадження у даній справі.
Відтак, суд відмовляє позивачу у задоволенні клопотання про зупинення провадження в даній справі.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження в справі відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та окремо не оскаржується, заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Є.Ю. Романченко