
Копія
Справа № 326/1424/20
Провадження № 3/326/764/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2020 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Приазовського національного природного парку про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Київське Кримського району Краснодарський край, громадянина України, не працюючого, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до Приморського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 000029 від 16.09.2020 відносно ОСОБА_1 , в якому вказано, що 16.09.2020 о 20.00 годині на території природно-заповідного фонду – на узбережжі Азовського моря Обіточної затоки в районі села Райнівка, встановлено факт порушення природного законодавства, а саме: ОСОБА_1 знаходився на водоймі з забороненим знаряддям лову – двома сітками зябровами, які намагався встановити, що є заборонено та порушенням ст. 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», п. 3 Положення «Про гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Приморський». Унаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, державі шкода не заподіяна.
В судове засідання ОСОБА_1 належно повідомлений про час розгляду справи не з`явився,
Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП України суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів по адміністративній справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245 КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративні правопорушення поряд з іншим повинно бути чітко зазначено місце вчинення і суть адміністративного правопорушення, а до протоколу повинні бути додані докази вчиненого правопорушення.
Статтею 91 КУпАП встановлено відповідальність за здійснення в межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об`єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об`єкти природно-заповідного фонду.
Положеннями ст. 256 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення повинен містити, також час вчинення та суть адміністративного правопорушення і нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Проте, в протоколі не конкретизовано суть адміністративного правопорушення, лише вказано, що ОСОБА_1 знаходився на водоймі, проте які саме дії були з його боку вчинено не вказано, тобто не розписана об`єктивна сторона адміністративного правопорушення.
За вказаних обставин суд позбавлений можливості об`єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти рішення про наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 91 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Вказані недоліки, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись, ст.ст. 256, 278, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП повернути до Приазовського національного природного парку для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Каряка
Згідно з оригіналом: суддя Д.О. Каряка
Постанова набрала чинності «_____» ____ 2020 рік
Термін пред`явлення постанови до виконання «_____» ____ 2020 рік
22.10.20