
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про закриття провадження у справі)
26 жовтня 2020 року м. Житомир справа № 0640/4510/18
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в неповному обсязі з 01.01.2018, всупереч вимогам ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплачувати призначену пенсію, з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії змінених з 01.01.2018 складових грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років), відповідно до даних довідки Житомирського обласного військового комісаріату та суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавка за кваліфікацію 43,40 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань 820, 13 грн, премія 108,50 грн), а всього в розмірі 972,13 грн, які були встановлена раніше та виплачувалась до 31.12.2017, починаючи з часу перерахунку встановленого постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категоріям осіб" від 21.02.2018 №103, тобто з 01.01.2018.
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду зупинено провадження в адміністративній справі №0640/4510/18.
Ухвалою суду від 26.10.2020 поновлено провадження у справі, оскільки обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі відпали, та продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
У липні 2019 року до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшло клопотання про закриття провадження в справі на підставі п. 5 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України. До клопотання додано копію свідоцтва про смерть ОСОБА_1 .
Суд, розглянувши матеріали справи, дійшов висновку про необхідність закриття провадження у даній справі, з огляду на наступне.
Як вбачається із копії Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , позивач у справі - ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 02.05.2019 складено відповідний актовий запис за № 275.
Пунктом 5 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Суд зазначає, що процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (право попередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в судочинстві участь останнього, яке можливо за умови, що відповідні правовідносини допускають правонаступництво.
Слід вказати, що відповідно до вимог статей 1218, 1219 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема:
1) особисті немайнові права;
2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами;
3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;
4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом;
5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Згідно із статтею 1227 Цивільного кодексу України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Аналіз наведених норм свідчить на користь висновку, що предметом спадкування можуть бути лише конкретні суми виплат, які належали спадкодавцеві за життя і залишилися недоотриманими у зв`язку з його смертю.
Предметом спору в даній справі є право позивача на перерахунок та виплату пенсії, а тому суд вважає, що дані правовідносини не допускають правонаступництва, оскільки стосуються права позивача на пенсію у більшому розмірі, ніж було виплачено з 01.01.2018.
Зважаючи на викладене, провадження в даній справі необхідно закрити, а клопотання представника відповідача - задовольнити.
Керуючись статтями 238, 239, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про закриття провадження у справі задовольнити.
Закрити провадження в адміністративній справі № 0640/4510/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 КАС України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя Є.Ю. Романченко