
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 жовтня 2020 року м. Київ № 826/267/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., розглянувши заяви ОСОБА_1 про направлення виконавчого листа на виконання та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького РУЮ у м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2016 року скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.06.2016 року, прийняти нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дарницького РУЮ у м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнано неправомірними дії Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у міст Києві щодо зміни прізвища Позивача з прізвища « ОСОБА_1 » на прізвище « ОСОБА_1 » при проведенні державної реєстрації актів цивільного стану №2594 від 29.09.2015 року про укладення шлюбу.
Зобов`язано Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у міст Києві внести зміни до актового запису цивільного стану №2594 від 29.09.2015 року про укладення шлюбу, змінивши в графі «прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини» з прізвища « ОСОБА_1 » на прізвище « ОСОБА_1 ».
28 вересня 2020 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про направлення виконавчого листа на виконання до відповідача, та у виконавчу службу.
Також, надійшла заява ОСОБА_1 про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Розглянувши зазначену заяву, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 376 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
З аналізу норм процесуального права, вбачається, що виключно стягувач має право на подачу заяви про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
До того ж, в такій заяві стягувачем повинно бути наведено поважні причини пропуску такого строку, які є об`єктивними, не залежними від дій особи і пов`язані з дійсними істотними перешкодами для своєчасного звернення судового рішення до виконання.
Таким чином, суд вважає що заява є необґрунтованою, оскільки заявником не наведено жодних доводів щодо підстав її звернення до суду з такою заявою, не зазначено жодних доводів та не надано будь-яких доказів на підтвердження наявності підстав для поновлення стягувачу строку пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Разом з тим, ч. 1 ст. 167 КАС України («Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення») будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі заміни сторони виконавчого провадження, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідні зміни до зазначеної статті були внесені відповідно до Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ», який набрав чинності 08.02.2020.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Заява ОСОБА_1 про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання надійшла до суду 28.09.2020 року, проте заявником до поданої заяви суду не додано доказів надіслання (надання) зазначеної заяви іншим учасникам справи (провадження).
У той же час, ч. 2 ст. 167 КАС України передбачено - якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
У даному випадку, як вже зазначалося, відсутні докази надіслання вказаної заяви іншим учасникам процесу, що унеможливлює її розгляд, у т.ч. - без з`ясування думки, зокрема, відповідача з цього приводу протягом встановленого ч. 3 ст. 376 КАС України десятиденного строку.
Відтак, заяву про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Щодо поданих ОСОБА_1 заяв про направлення виконавчих листів до відповідача та у виконавчу службу, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 372 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (ч. 1 ст. 373 КАС України).
Згідно підпункту 18.1 підпункту 15 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів оформлення і видача виконавчих документів здійснюється в паперовій формі судом, який ухвалив відповідне рішення, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Приписами п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Відтак, положенням процесуального закону та Закону України «Про виконавче провадження» передбачено виключне право стягувача на отримання в паперовій формі виконавчого документа та звернення його до примусового виконання.
Враховуючи те, що заяви подані без додержання положень ст. 167 КАС України, суд дійшов висновку про їх безпідставність та не обґрунтованість.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, суд повертає без розгляду подані ОСОБА_1 заяви про направлення виконавчого листа на виконання та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Водночас, суд вважає за необхідне зазначити, що з метою виконання судового рішення позивач має право звернутись до суду із заявою про видачу виконавчого листа в паперовій формі та в подальшому звернути його до примусового виконання в порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Керуючись ст. ст. 167, 241-243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву ОСОБА_1 про направлення виконавчого листа на виконання - повернути заявнику без розгляду.
2. Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання - повернути заявнику без розгляду.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Келеберда