
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
23 жовтня 2020 року № 320/10172/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши в місті Києві заяву Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київської області про забезпечення позову в межах адміністративної справи за позовом Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київської області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення рішень примусового виконання рішень Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області про визнання дій протиправними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2020 року до Київського окружного адміністративного суду звернулось Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київської області з заявою про забезпечення позову у вигляді: зупинення безспірного списання коштів Державною казначейською службою м. Києва відповідно до пред`явлених відповідачем до виконання постанов №61950374 про закінчення виконавчого провадження на підставі ч.11 ст. 39 Закону; постанов №61950374 про стягнення виконавчого збору у розмірі 188892,00 грн., постанов №61950374 про накладання штрафу в розмірі 10200,00 грн., постанов № 61950374 про накладання штрафу в розмірі 5100,00 грн., до набрання рішення суду законної сили.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, яка подана разом із позовною заявою суд дійшов висновку, що дана заява подана з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з такого.
Статтею 153 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
В силу вимог статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Із заяви про забезпечення позову та позовної заяви вбачається, що місцезнаходженням учасників процесу є м. Київ.
Таким чином, заява про забезпечення позову та позов підсудні Окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 “Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів”, в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.
В силу положень пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київської області про забезпечення позову по справі № 320/10172/20 передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Передачу заяви здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.