
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2020 р. Справа№200/8603/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Галатіної О.О. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язати вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язати вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що звернувся до відповідача із заявою про обчислення стажу роботи за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком па пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей за період роботи з 28 листопада 1966 року по 1 квітня 2002 року позивач працював в Селидівському управлінні шахтної геології та техбуріння, 1 грудня 1974 року перейменованого в Димитровську геологорозвідувальну експедицію, на посаді машиніста бурового станку підземного, помічником машиніста бурової установки підземним та машиністом бурової установки підземним, з повним робочим днем в шахті та про відповідний перерахунок пенсії. Як вбачається з відповіді від 03.12.2019 року вих. № 29722/02/25 при зарахуванні до пільгового стажу за списком №1 вказаного періоду роботи не було застосовано ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці». Посилання на причину незастосування вказаного Закону у відповіді відсутнє, у зв`язку з чим позивач був змушений звернутись з відповідною позовною заявою. Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24.03.2020 року позов ОСОБА_1 був частково задоволений, а саме: була визнана протиправною бездіяльність відповідача та зобов`язано Покровське об`єднане управління пенсійного фонду України Донецької області прийняти рішення про перерахунок пенсії або відмову у такому, із урахуванням правової оцінки суду. Судове рішення набрало законної сили 11 серпня 2020 року. Однак рішенням про відмову в перерахунку пенсії від 31 серпня 2020 року позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Позивач вважає рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 18.09.2020 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язати вчинити певні дії і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без повідомлення (виклику) сторін.
02 жовтня 2020 року на електрону адаресу суду надано відзив, в якому відповідач просив відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог у повному обсязі відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської професії», який не поширюється на працівників геологорозвідувальних експедицій, у зв`язку з незайнятістю безпосередньо видобуванням корисних копалин.
13 жовтня 2020 року позивачем була надана відповідь на відзив, відповідно до якого вважає доводи відповідача викладені у відзиві не ґрунтуються на законі і не можуть бути прийняті до уваги при вирішенні судом адміністративної справи.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Враховуючи наведене, суд розглядає позовну заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з`ясував наступні обставини справи.
ОСОБА_1 є громадянином України паспорт серія НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Позивач є отримувачем пенсії за віком за Списком № 1 згідно посвідчення серія НОМЕР_3 від 22.05.2003 (видано повторно).
13 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Пенсійної установи з заявою № 7720/23 про призначення пенсії незалежно від віку згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», за змістом якої зазначив, що протягом періоду 28.11.1966 по 01.04.2002 працював у Селидівському управлінні шахтної геології та техбуріння, з 01.12.1974 перейменованого у Димитровській геологорозвідувальну експедиції на різних посадах з повним робочим днем у шахті. Вказаний період був зарахований при призначенні пенсії у страховий стаж. Однак, позивач вважає, що зазначений період повинен бути зарахований до пільгового стажу за Списком № 1. Просив зарахувати вказаний стаж, як пільговий, та здійснити відповідний перерахунок пенсії.
03 грудня 2019 року Покровським ОУ ПФУ на вказану заяву надано відповідь № 29722/02/25, де зазначено наступне.
ОСОБА_1 з 02.09.1991 призначено пенсію за віком за Списком № 1 при повному пільговому стажі, яку обчислено згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». Станом на 01.12.2019 страховий стаж складає 53 роки 02 місяці 15 днів (враховано по 31.03.2016), у тому числі робота за Списком № 1 - 27 років 02 місяці 15 днів. Період роботи з 28.11.1966 по 01.04.2002 зарахований до пільгового стажу за Списком № 1 за фактично відпрацьований час під землею, згідно наданих документів. Період роботи з 15.08.2001 по 01.04.2002 підлягає зарахуванню до пільгового стажу за Списком № 2 за умови надання відповідних довідок про пільговий характер роботи, які ОСОБА_1 не надано.
24 березня 2020 року рішенням Донецьким окружним адміністративним судом адміністративний позов ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.11.2019.
Зобов`язано Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області прийняти відповідне рішення про перерахунок пенсії або відмову у такому, із урахуванням правової оцінки суду.
31 серпня 2020 року Покровським управлінням Пенсійного фонду України Донецької області було винесено рішення про відмову в перерахунку пенсії, відповідно якого зазначено, що згідно положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської професії» у осіб, які працювали в геологорозвідувальних експедиціях повний робочий день на підземних роботах, оскільки працівники цих експедиції не зайняті безпосередньо видобуванням вугілля та інших корисних копалин.
Відомості наявні у трудовій книжці ОСОБА_1 свідчать, що ОСОБА_1 з 28.11.1966 року по 01.04.2002 року працював на посадах: помічника машиніста бурового станка підземного буріння, машиніста бурового станка підземного буріння (з 1974 року зазначено з повним робочим днем у шахті), слюсарем-ремонтувальником, машиністом бурової установки на ділянці з буріння, виготовлювачем бурового розчину на глинисту станцію Селидівського управління шахтної геології розвідки та техбуріння, з 1974 року перейменовано у Димитрівську геологорозвідувальну станцію. 01.04.2002 звільнений за ст. 38 КЗпП України.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв`язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".
Як передбачено Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України (його територіальні органи) входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Одними з основних завдань Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску; керівництво та управління солідарною системою загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; призначення (перерахунок) пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.
Відповідно до покладених завдань і функцій, саме Пенсійний фонд України є суб`єктом владних повноважень у сфері правовідносин щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому згідно з вимогами частини 2статті 4 КАС Україниїх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.
Розглядаючи позовні вимоги про зобов`язання Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області обчислити пільговий стаж роботи 28 листопада 1966 року по 01 квітня 2002 року Селидівському управлінні шахтної геології та техбуріння, 01 грудня 1974 року перейменованого в Дмитровську геологорозвідувальну експедиції на посаді машиніста бурового станка підземного, з повним робочим днем в шахті за Списком №1 згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та здійснення перерахунку пенсії , суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.
У ст.8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" зазначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
До кола працівників, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та встановлені цим законом пільги, належать тільки працівники, зазначені у списку №1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день та працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністром України, та членів їх сімей.
При цьому, ст. 10 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" визначено, що дія ч. 1 ст. 7 і ст. 8 цього Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.
Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" необхідна сукупність трьох умов: наявність стажу роботи не менше 15 років для чоловіків, зайнятість на підземних роботах повний робочий день та віднесення професії до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Право на пенсію за віком на пільгових умовах всіх робітників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах, передбачено п.п. 1.1 а п. 1 розділу I "Гірничі роботи" Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36.
В абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" зазначено аналогічні вищевказаним нормам положення стосовно розміру пенсій.
Зі змісту ст. 1 Гірничого Закону України, вбачається, що під гірничою (гірничодобувною) промисловістю необхідно розуміти комплекс галузей важкої промисловості з розвідування родовищ корисних копалин, їх видобутку з надр землі та збагачення. До складу вказаної промисловості входять гірничі підприємства, які згідно до вказаної статті представляють собою цілісні технічно та організаційно відокремлені комплекси засобів і ресурсів для видобутку корисних копалин, будівництва та експлуатації об`єктів із застосуванням гірничих технологій (шахти, рудники, і копальні, кар`єри, розрізи, збагачувальні фабрики, тощо).
Тобто, процес видобування вугілля з шахти передбачає собою ряд гірничих робіт, що представляють собою комплекс робіт з проведення, кріплення та підтримки гірничих виробок і виймання гірничих порід в умовах порушення природної рівноваги.
Отже Закон України "Про підвищення престижності шахтарської праці" поширюється як на осіб, які безпосередньо зайняті видобутком вугілля, так і на осіб, які працюють у гірничодобувній та шахто-будівельній промисловості та займаються обслуговуванням шахтного обладнання чи іншої інфраструктури гірничого підприємства повний робочий день під землею.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам та виключати подальше звернення особи до суду за захистом порушених прав.
Така правова позиція узгоджується із позицією, висловленою Верховним Судом у постановах від 22.12.2018 року у справі № 804/1469/17, від 14.08.2019 у справі №0640/4434/18, від 12.09.2019 у справі №0640/4248/18.
Відповідно до пункту 4 частини першої 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд".
З огляду на викладене, суд має право зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії. При цьому суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У контексті обставин спору застосування такого способу захисту вимагає з`ясування судом чи виконано позивачем усі визначені законом умови, необхідні для одержання пільгової пенсії належного розміру.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24.03.2020 року № 200/2109/20-а, встановлено що позивач відповідає колу осіб, на яких поширюється дія Закону № 345.
Як встановлено вимогами ст. 129 (1) Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання тощо.
Частиною 2 ст. 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Проте, незважаючи на рішення суду, в перерахунку пенсії позивачу відповідно Закону України № 345 було відмовлено повторно.
Відповідно, враховуючи те, що відповідачем рішення суду в частині перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно Закону № 345 виконано не було, суд приходить до висновку зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) обчислити пільговий стаж роботи ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 28 листопада 1966 року по 01 квітня 2002 року Селидівському управлінні шахтної геології та техбуріння, 01 грудня 1974 року перейменованого в Дмитровську геологорозвідувальну експедиції на посаді машиніста бурового станка підземного, з повним робочим днем в шахті за Списком №1 згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) згідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно вищевикладених висновків, суд вважає, що рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.08.2020 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 є протиправним та підлягає скасуванню.
Таким чином позов підлягає задовленню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з даним позовом був сплачений судовий збір у розмірі 840, 80 грн., що підтверджується наявною у матеріалах справи квитанцією від 10 вересня 2020 року.
Таким чином, з урахуванням висновку про задоволення позовних вимог, стягненню з відповідача підлягає судовий збір на користь позивача у розмірі 840, 80 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язати вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.08.2020 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) обчислити пільговий стаж роботи ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 28 листопада 1966 року по 01 квітня 2002 року Селидівському управлінні шахтної геології та техбуріння, 01 грудня 1974 року перейменованого в Дмитровську геологорозвідувальну експедиції на посаді машиніста бурового станка підземного, з повним робочим днем в шахті за Списком №1 згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) згідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Стягнути з Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя О.О. Галатіна