
Справа № 296/7285/20
2/296/2412/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" жовтня 2020 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
судді Адамовича О.Й.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до АТ "ЕК "Житомиробленерго" про зобов`язання здійснити перерахунок послуг з енергопостачання,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 27 серпня 2020 року звернувся до суду з позовом до АТ "ЕК "Житомиробленерго", в якому просить зобов`язати АТ "ЕК "Житомиробленерго" здійснити перерахунок отриманих споживачем послуг з енергопостачання за липень 2020 року згідно фактичних, особисто встановлених енергопостачальною компанією 30.07.2020 року показників електричного лічильника "002446".
В обґрунтування позовних вимог зазначає: "На протязі майже 20 років я, ОСОБА_1 , постійно проживаю в приватному будинку в АДРЕСА_1 . Постійне енергопостачання будинку забезпечується Акціонерним товариством "Житомиробленерго". Відповідно до постанови НКРЕКП від 30.07.2017 року, ТОВ "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" Житомирський ЦОК квитанцією за квітень 2020 року проінформувала мене про середньомісячне споживання електричної енергії, використаної для власних потреб в приватному будинку в 2019 році в розмірі 269 кВт/год. (в грошовій одиниці 375,18 грн.). Слід вказати, що на протязі довгого терміну з метою зняття показників електричного лічильника та перевірки наявності пломбування, щомісячно 15-17 числа до будинку приходить інспектор енергопостачальної, який записує фактичні показники лічильника в журнал компанії, у якому я власноручно підписуюсь. 5.06.2020 року інспектором Бондарчук було зафіксовано показники електролічильника "2204". В отриманій мною квитанції на оплату послуг з енергопостачання за 05.2020 року було недостовірно вказано поточні показники на кінець попереднього місяця "3069", з нарахуванням за звітний період 984 кВт/год., що є абсурдним. Враховуючи на вищевказане, оскільки в квитанції було вказано про необхідність оплати протягом 10 днів від дня отримання рахунку (інакше буде припинено постачання електричної енергії згідно вимог ПРРЕЕ), 17.06.2020 року ОСОБА_1 письмово звернувся до AT "Житомиробленерго" з заявою щодо відмови оплати послуг та проханням унеможливити припинення енергопостачання, надавши копії квитанцій за 04 та 05 місяці 2020 року, зазначивши достовірні показники лічильника станом на 15.06.2020 - "2204". Листом AT "Житомиробленерго" № 017/7721 від 22.06.2020 року повідомлено про номер мого особового рахунку в Житомирському районі електричних мереж № 06-5-248/163 та вказано про здійснення обліку електричної енергії засобом обліку типу НІК 2102-04.М2В №5636747. Вказано, що в червні 2020 року працівниками AT "Житомиробленерго" виконано перерахунок обсягів споживання на підставі фактичних показів засобу обліку за спожиту електричну енергію. Проте, отримана квитанція за 06.2020 року спростовує достовірність перерахунку енергопостачальною компанією на підставі фактичних показів засобу обліку, оскільки вкотре завищено споживання в розмірі 830 кВт/год. з вказаними недостовірними поточними показниками лічильника "2915", незважаючи на показники "2204", зафіксовані моєю заявою в Додатку №2. Тому я вдруге 23.07.2020 року звернувся до AT "Житомиробленерго" з побажанням здорового глузду в договірних відносинах, надавши копію квитанції за 06.2020 року разом з копією оплати мною послуг з енергопостачання згідно фактичних показників лічильника. Листом AT "Житомиробленерго" від 30.07.2020 року № 017/9284 надано констатацію витягів з ПРРЕЕ та повідомлено, що після мого повторного звернення, працівники Житомирського РЕМ особисто з виїздом за вказаною адресою, зафіксували 30.07.2020 року фактичні показники електролічильника "002446", що відповідно до пункту 3.3 публічного договору, розміщеного на офіційному сайті AT "Житомиробленерго" ( згідно постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року), є вихідними даними для визначення даних комерційного обліку на перше число розрахункового періоду (календарного місяця). Проте, квитанцією за 07.2020 року, що складається енергопостачальною компанією в наступному місяці (після розрахункового) вкотре недостовірно вказано поточні показники 3515, замість особисто зафіксованих 30.07.2020 року працівниками Житомирського РЕМ "002446", що відрізняється на 1069 кВт/год.! Вкотре вказано про необхідність оплати за квитанцію за 07.2020 року в сумі 1999,84 грн. протягом 10 днів від дня отримання рахунку та про можливість припинення постачання згідно вимог ПРРЕЕ, у випадку несплати.11.06.2017 року прийнято Закон України "Про ринок електричної енергії"», яким змінено засади регулювання взаємовідносини між споживачами електричної енергії (фізичними особами) з електропостачальниками, операторами системи розподілу (далі - ОСР) та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії. З 01 січня 2019 року на території Житомирської області обов`язки ОСР виконує AT "Житомиробленерго". Визначення обсягу розподілу та споживання електричної енергії проводиться згідно умов публічного Договору (на сайті AT) та вимог чинного законодавства України, а саме Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі -ККОЕЕ), фактично «зчитування показів лічильників, встановлених у споживачів (розділ 3 "Порядку обліку електричної енергії" Договору та розділ 8.6 ККОЕЕ). Відповідно до абзацу 3 п. 2.3.5. правил роздрібного ринку електроенергетики "у разі виникнення у споживача сумніву визначення суми у пред`явленому до оплати документі щодо оплати за постачання або розподіл (передачу) електричної енергії споживач подає про це заяву учаснику роздрібного ринку, який надав розрахунковий документ. Учасник ринку протягом 5 робочих днів від дня одержання заяви перевіряє документ (рахунок) щодо оплати електричної енергії, послуг з розподілу (передачі), комерційного обліку електричної енергії, компенсації перетікань реактивної електричної енергії тощо, у разі необхідності звертається в установленому Кодексом комерційного обліку порядку щодо перевірки даних комерційного обліку. На підставі отриманих за результатами перевірки даних комерційного обліку електропостачальник, оператор системи та постачальник послуг комерційного обліку за необхідності проводять відповідні коригування. За результатами перевірки учасник роздрібного ринку повідомляє споживача". Незважаючи на вищевказані положення законодавства України та мої особисті неодноразові звернення, оператор системи розподілу AT "Житомиробленерго", навіть після особистої перевірки системи обліку електричної енергії та зняття фактичних показників з лічильника станом на 30.07.2020 року "002446", вчиняє протиправні дії, вказуючи в квитанції за липень 2020 року недостовірні показники "3515". Усе вищезазначене стало підставою мого особистого звернення до суду на правах споживача послуг з енергопостачання щодо поновлення своїх особистих прав в правомірному отриманні електричної енергії та можливості оплати лише за фактично використану електроенергію згідно показників приладу обліку від монополіста та єдиного оператору системи розподілу енергопостачання у Житомирській області - AT "Житомиробленерго"".
Ухвалою суду від 01.09.2020 року відкрито провадження у справі, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін, роз`яснено учасникам справи порядок подання заяв по суті справи та наслідки їх неподання.
Згідно ч.8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Відповідач не скористався своїм правом надати відзив на позов, будь-яких заперечень та доказів в спростування доводів позивача у встановлені строки не надав, хоча про розгляд справи був обізнаний.
Згідно із ст. ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюється Законом України "Про житлово-комунальні послуги".
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Згідно зі ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" залежно від функціонального призначення житлово-комунальними послугами є, зокрема, комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено право споживача одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів, при цьому такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 2 ст. 7 цього Закону обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені відповідними договорами.
Безпосередньо питання надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії регулюється Законом України "Про ринок електричної енергії" №2019-VIII від 13.04.2017р. та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року №312 (далі - ПРРЕЕ або Правила).
Пунктом 1.1.1 Правил передбачено, що ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами. Учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби. Ці Правила є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку
Згідно п.1.1.2 ПРРЕЕ "споживач електричної енергії" - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання; "побутовий споживач" - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність); "оператор системи" - оператор системи передачі, оператор системи розподілу або оператор малої системи розподілу.
На території Житомирської області АТ "Житомиробленерго" виконує обов`язки оператора систем розподілу (ОСР).
Згідно п.2.1.2 ПРРЕЕ оператор системи зобов`язаний укласти договори про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи.
Згідно 2.1.5. ПРРЕЕ договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на основі типового договору, що є додатком 3 до цих Правил.
Так, договірні відносини між AT "ЕК Житомиробленерго" як оператора системного розподілу та побутовим споживачем регулюються на підставі Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, який є публічним та розміщений на офіційному сайті відповідача.
Відповідно до вимог розділу 3 "Порядок обліку електричної енергії" договору, споживач, що є побутовим, зобов`язаний щомісяця знімати фактичні показання лічильника електричної енергії та надавати їх Оператору системи розподілу (передачі) (АТ "ЕК "Житомиробленерго") в один із таких способів:
1) через особистий кабінет на сайті Оператора системи розподілу (передачі);
2) за телефоном Колл Центру та РЕМ (розміщено на офіційному веб-сайті);
3) шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (на дату сплати);
4) на електронну адресу call1@co.ztoe.com.ua
5) іншими засобами електронного зв`язку, організованими оператором системи (ел.пошта, viber,тощо), або особисте звернення тощо.
Зчитані (зняті) та передані дані з засобів комерційного обліку протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.
Зчитані (зняті) та передані дані з засобів комерційного обліку в будь-який інший день календарного місяця є вихідними даними для визначення даних комерційного обліку на перше число розрахункового періоду (календарного місяця).
У разі неотримання до початку четвертого календарного дня місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника та за умови, що лічильник електричної енергії не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по Споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання відповідно до Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №311.
Якщо за підсумками наступного місяця Споживач надасть покази лічильника електричної енергії, визначення фактичного обсягу розподілу (передачі) та споживанні електричної енергії за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показів та показів, на які споживачу здійснено розрахунки (п. 3.3 Договору).
Аналогічні за змістом норми містяться в розділі ХІІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №311 (пункти 8.6.1.- 8.6.6.).
У п. 1.1.1 Кодексу комерційного обліку електричної енергії, зазначено, що цей Кодекс визначає основні положення щодо організації комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії, права та обов`язки учасників ринку, постачальників послуг комерційного обліку та адміністратора комерційного обліку щодо забезпечення комерційного обліку електричної енергії, отримання точних і достовірних даних комерційного обліку та їх агрегації (об`єднання), порядок проведення реєстрації постачальників послуг комерційного обліку, точок комерційного обліку та реєстрації автоматизованих систем, що використовуються для комерційного обліку електричної енергії
Згідно п. 6.5.1. Кодексу комерційного обліку електричної енергії оператор системи зобов`язаний проводити не рідше одного разу на шість місяців контрольний огляд та не рідше одного разу на три роки технічну перевірку вузлів обліку у споживачів відповідно до затверджених графіків за місцем провадження господарської діяльності з розподілу/передачі електричної енергії.
У пункті 2.3.5 ПРРЕЕ вказано, що у разі виникнення у споживача сумніву у правильності показів розрахункових засобів вимірювальної техніки або визначення суми у пред`явленому до оплати документі щодо оплати за постачання або розподіл (передачу) електричної енергії споживач подає про це заяву учаснику роздрібного ринку, який надав розрахунковий документ. Учасник ринку протягом 5 робочих днів від дня одержання заяви перевіряє документ (рахунок) щодо оплати електричної енергії, послуг з розподілу (передачі), комерційного обліку електричної енергії, компенсації перетікань реактивної електричної енергії тощо, у разі необхідності звертається в установленому Кодексом комерційного обліку порядку щодо перевірки даних комерційного обліку. На підставі отриманих за результатами перевірки даних комерційного обліку електропостачальник, оператор системи та постачальник послуг комерційного обліку за необхідності проводять відповідні коригування. За результатами перевірки учасник роздрібного ринку повідомляє споживача.
Пунктом 2.3.13 ПРРЕЕ встановлено, що обсяги спожитої електричної енергії визначаються за розрахунковий період, який становить 1 календарний місяць. Обсяг спожитої протягом розрахункового періоду електричної енергії визначається в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку.
Відповідно до пункту 4.10 ПРРЕЕ, побутові споживачі та суб`єкти господарювання, предметом діяльності яких є надання житлово-комунальних послуг населенню, у межах наданих населенню послуг, установи та організації, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, здійснюють повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії, як правило, один раз за фактичними показами засобів комерційного обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим, відповідно до договору про постачання електричної енергії.
Згідно пункту 4.12 ПРРЕЕ, розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується: протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем; протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка побутовим споживачем; в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.
Отже, судом встановлено, що між сторонами існують договірні відносини з приводу споживання розподілу (передачі) електричної енергії, згідно яких АТ "ЕК "Житомиробленерго" надає відповідні послуги споживачу - ОСОБА_1 (особовий рахунок: НОМЕР_1 ), який за отримані послуги проводить оплату.
З долученої до матеріалів справи копії квитанції за квітень місяць 2020 вбачається, що поточні показники лічильника по особовому рахунку 06-5-248/163 становлять 2085кВт/год, а попередні - 1688кВт/год (різниця 397кВт/год) (а.с.5).
З долученої до матеріалів справи квитанції за травень місяць 2020 вбачається, що поточні показники лічильника по особовому рахунку 06-5-248/163 становлять 3069кВт/год, а попередні 2085кВт/год (різниця 984кВт/год) (а.с.6).
Не погоджуючись із вищевказаними показниками, позивач ОСОБА_1 17.06.2020 звернувся до АТ "ЕК "Житомиробленерго" із заявою в якій зазначив, що квитанцією за квітень 2020 року його було проінформовано про середньомісячне споживання електричної енергії в 2019 році в розмірі 269кВт/год. 15 червня 2020 інспектором енергопостачальної компанії Бондарчук в його присутності зафіксовано показники лічильника 2204кВт/год, проте, в рахунку за попередній місяць вказано поточні показники 3069кВт/год. За цих обставин позивач просив унеможливити припинення постачання електроенергії за адресою проживання, у зв`язку з несплатою ним послуг у розмірі 984кВт/год (а.с.7).
У відповідь на заяву, АТ "ЕК "Житомиробленерго" листом №017/7721 від 22.06.2020 повідомило, що працівниками AT "Житомиробленерго" перевірено стан розрахунків за спожиту електричну енергію по особовому рахунку, та в червні 2020 виконано перерахунок обсягів споживання на підставі фактичних показів засобу обліку (а.с.8).
Проте, в квитанції за червень місяць 2020 року по особовому рахунку 06-5-248/163 знову було допущено зазначення невірних показників. Так, поточні показники лічильника становили 2915кВт/год, а попередні знову вказано на рівні 2085кВт/год, що становило показники лічильника за попередній розрахунковий місяць (станом на початок травня місяця 2020 року). Різниця споживання електричної енергії у червні місяці 2020 року склала 830кВт/год (а.с.9 зворотній бік).
Не погоджуючись із вищевказаними показниками, позивач 23.07.2020 знову звернувся до АТ "ЕК "Житомиробленерго" із заявою щодо договірних відносин, в якій зазначив, що працівниками АТ "ЕК "Житомиробленерго" так і не проведено перерахунок обсягів споживання на підставі фактичних показів засобів обліку, про що вказувалося у листі від 22.06.2020 (а.с.9).
Листом № 017/9284 від 30.07.2020 року AT "Житомиробленерго" від 30.07.2020 року повідомило позивача, що обсяг розподілу та споживання електричної енергії визначено згідно умов договору та Кодексу комерційного обліку електричної енергії. Також в листі було вказано, що після повторного звернення позивача, 30.07.2020 року працівниками Житомирського РЕМ з виїздом за адресою споживання зафіксували фактичні покази електролічильника "002446", на підставі яких виконано відповідні розрахунки» (а.с.10).
Проте, як вбачається з долученої до матеріалів справи квитанції за липень місяць 2020 (особовий рахунок: 06-5-248/163) поточні показники лічильника становлять 3515кВт/год, а попередні 2915кВт/год (різниця 600кВт/год) (а.с.11).
Суд погоджується з доводами позивача, що такі дії відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства та договірним зобовя`занням.
Як вказувалося вище, споживач, що є побутовим, зобов`язаний щомісяця знімати фактичні показання лічильника електричної енергії та надавати їх Оператору системи розподілу у визначений спосіб. Оператор системи зобов`язаний проводити не рідше одного разу на шість місяців контрольний огляд вузлів обліку у споживачів. На підставі отриманих за результатами перевірки даних комерційного обліку оператор системи за необхідності проводить відповідні коригування.
З матеріалів справи вбачається, що позивач згідно платіжного документа від 16.07.2020 (а.с. 9 зворот) сплатив послуги з постачання (розподілу) електричної енергії по особовому рахунку НОМЕР_1 за розрахунковий період з 01.06.20 по 30.06.20 та в платіжному документі вказав показники лічильника: 002085-002230, що відповідає способу надання відомостей про покази лічильника, згідно п.п. 3 п. 8.6.2. Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №311 та п.3.3. договору. При цьому, виходячи з положень п.п. 4 п. 8.6.2. Кодексу комерційного обліку електричної енергії способи передання показників лічильників не є вичерпними.
Крім того, відповідачем самостійно встановлювалися показники лічильника, про що вказувалося в листах від 22.06.20 та від 30.07.2020. Зокрема в листі від 30.07.2020 року зазначено, що працівниками Житомирського РЕМ з виїздом за адресою споживання зафіксували фактичні покази електролічильника "002446", на підставі яких виконано відповідні розрахунки.
Таким чином, відповідачу були відомі (доведені) вихідні дані на перше число розрахункового місяця, а також дані на перше число календарного місяця. Однак, жодного із вказаних показників відповідач не зазначив у квитанції за липень місяць 2020 року та здійснив розрахунок споживання електричної енергії у обсягах, які явно не відповідають фактичним показникам лічильника.
Відповідно до частини першої статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 6, 627 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно з ст. 628, 629 ЦК України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов`язковим для виконання сторонами
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10.02.2010 року)
В силу статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів" позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 1-23, 76-81, 89, 95, 131, 141, 258-259, 263-265, 280-282, 352, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до АТ "ЕК "Житомиробленерго" про зобов`язання здійснити перерахунок послуг з енергопостачання задовольнити.
Зобов`язати АТ "ЕК "Житомиробленерго" здійснити перерахунок отриманих споживачем (особовий рахунок: 06-5-248/163) послуг з енергопостачання за липень 2020 року згідно фактичних, особисто встановлених енергопостачальною компанією 30.07.2020 року показників електричного лічильника "002446".
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складання.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: АТ "ЕК "Житомиробленерго", адреса: м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8, ЄДРПОУ 22048622.
Головуючий суддя О. Й. Адамович