Постанова № 92372606, 21.10.2020, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
21.10.2020
Номер справи
716/1563/20
Номер документу
92372606
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 716/1563/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.10.2020 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря Вікторівської Д.Я., прокурора Бачинського В.Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , працюючого в філії «Заставнівський райавтодор», депутата Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 , являючись депутатом Кадубовецької сільської ради VІІ скликання, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, умисно, 15.07.2020 подав, на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється депутатом Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, виконуючи свої обов`язки, він був обізнаний про необхідність подачі до 01.06.2020 Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, проте подав її лише 15.07.2020 після нагадування секретарем сільської ради. Вказав, що поважних причин пропуску строку подання декларації у нього не було.

Прокурор Бачинський В.Я. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.

Зокрема, згідно рішення Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області І сесії VII скликання №1/1 від 03.11.2015 «Про визнання повноважень депутатів сільської ради та сільського голові» за наслідками проведення виборів сільського голови та депутатів Кадубовецької сільської ради ОСОБА_1 набув повноважень депутата в результаті обрання його депутатом до Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області (а.с.13-17).

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Також, відповідно до ч.1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація субєкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин -1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України № 530-IXвід 17.03.2020 внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» та Розділ ХІІІ цього закону доповнено пунктом 2-1, згідно якого встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином, ОСОБА_1 , як депутат сільської ради, був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2019 рік) до 00:00 год. 01 червня 2020 pоку.

Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №151 від 31.07.2020, ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 15.07.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

З скриншоту опублікованої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік та інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 по 15.07.2020 вбачається, що вказана Декларація була подана ним 15.07.2020, о 12:39:06 год. (а.с.11, 23).

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у звязку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації у ОСОБА_1 не було. Даний факт був підтверджений останнім особисто в судовому засіданні.

Також, з письмових пояснень секретаря Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області ОСОБА_2 від 15.07.2020 вбачається, що з депутатами Кадубовецької сільської ради 7 скликання проводилася постійна роз`яснювальна робота з питання обов`язкового вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік на сайт НАЗК у термін до 01.06.2020. Крім того, депутата сільської ради ОСОБА_1 було додатково особисто повідомлено про необхідність подання Декларації за 2019 рік до 01.06.2020 (а.с.18, 24-25).

Згідно довідки Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області №181 від 14.07.2020 в приміщенні сільської ради в наявна комп`ютерна техніка, яка підключена до мережі Інтернет (а.с.19).

З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжив усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного, а саме до 01.06.2020, заповнення декларації на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання ним, як суб`єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушив вимоги фінансового контролю, отже вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинен нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, пов`язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пом`якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн. на користь держави.

Керуючись ст. ст. 23, 27, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 251, 283-284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Накласти на ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850, 00 (вісімсот п`ятдесят) гривень (отримувач коштів Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код за ЄДРПОУ 36752386, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA608999980313020106000024066, код класифікації доходів бюджету -2108110), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, рахунок отримувача- UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету -22030106).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя О. Пухарєва