Постанова № 9235161, 09.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2а-4900/09/2670
Номер документу
9235161
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 листопада 2009 року           11:45           № 2а-4900/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:

від позивача: Чебана Володимира Ілліча

від відповідача: не з’явився

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомдержавної податкової інспекції у місті Чернівці

до державного підприємства з розбудови транспортних коридорів в Україні

про стягнення заборгованості у сумі 5 100 грн.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у місті Чернівці звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 5100,00 грн. з державного підприємства з розбудови транспортних коридорів в Україні.

Позовні вимоги обґрунтовано наявністю у відповідача непогашеного податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов.

Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до якого місцезнаходження відповідача зазначено як: місто Київ, вулиця Заболотного, 3. Ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик направлялися відповідачу за зазначеною адресою, але поштова кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти, що адресат за цією адресою не знаходиться.

Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

За таких обставин відповідач був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, проте до суду не з’явився, заперечень проти позову не надав.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у місті Чернівці звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 5100,00 грн. з державного підприємства з розбудови транспортних коридорів в Україні.

Державне підприємство з розбудови транспортних коридорів в Україні (код ЄДРПОУ 32041802) зареєстроване Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією 27.06.2002, про що у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис за №04661 та видано свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи. На податковий облік у державній податковій інспекції у Голосіївському районі міста Києва підприємство взято 02.07.2002 за №7503.

Державне підприємство з розбудови транспортних коридорів в Україні має філію «Укрмагістраль-Чернівці», яка перебуває на податковому обліку у державній податковій інспекції у місті Чернівці з 03.12.2003.

За результатами позапланової перевірки дотримання філією «Укрмагістраль-Чернівці»вимог податкового, валютного та іншого законодавства позивачем складено акт від 22.10.2007 №4064/23-1/26466813. Згідно зазначеного акту встановлено, що відповідачем не подавались податкові декларації з податку на додану вартість за період з 01.09.2004 по 30.11.2005 та податку на прибуток за період з 01.07.2004 по 30.06.2007, чим порушено підпункт 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та пункт 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»відповідно.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі по тексту –Закон) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17 Закону. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами. Підпунктом 2.1.4. пункту 2.1 статті 2 Закону встановлено, що стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів контролюючими органами є податкові органи.

Відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно пункту 6.1 статті 6 зазначеного Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Державною податковою інспекцією у місті Чернівці винесені податкові повідомлення-рішення від 02.11.2007 №000585231/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2550 грн. з податку на додану вартість та від 02.11.2007 №000584231/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2550 грн. з податку на прибуток.

Зазначені повідомлення-рішення надсилалось на адресу відповідача, та були отримані відповідачем.

Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Згідно підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податковою інспекцією у місті Чернівці направлялись відповідачу дві податкові вимоги від 14.11.2007 №1/1420 та від 28.12.2007 №2/1577, які в порядку визначеному підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами»було розміщено на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу 28.11.2007 та 06.02.2008 відповідно.

Так, відповідно до положень підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Таким чином, сума штрафних санкцій є узгодженою з відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Пунктом 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»визначено, що податкове зобов’язання - це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом або іншими законами.

Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Строки давності, визначені статтею 15 Закону позивачем не порушено.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів сплати заявленої суми заборгованості або оскарження її відповідачем в судовому порядку суду не надано.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 122 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з державного підприємства з розбудови транспортних коридорів в Україні (код ЄДРПОУ 32041802, місто Київ, вулиця Заболотного, 3) податковий борг в сумі 5100,00 грн. (п’ять тисяч сто гривень 00 копійок).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 А.В. Літвінова