
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 жовтня 2020 року Справа № 280/5506/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області
до – Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1
про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
13 серпня 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту – позивач) до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту – відповідач), в якому позивач просить суд:
- стягнути з відповідача кошти у розмірі суми податкового боргу у загальній сумі 178837,06 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно довідки про стан податкового боргу та інтегрованої картки платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати нарахованої податковим органом штрафу та самостійно нарахованого єдиного податку з фізичних осіб, що у загальній сумі становить 178837,06 грн.
Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому борг підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 178837,06 грн.
14.08.2020 відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Ухвалу суду отримано особисто відповідачем 01.09.2020, що підтверджуються рекомендованим поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Адреса відповідача підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 4 ст. 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Станом на 14.10.2020 відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позов.
З урахуванням вимог ст.ст. 205, 229 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження та на підставі наявних у ній доказів.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.
Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) зареєстрований як фізична особа- підприємець, про що в Єдиному державному реєстрі внесено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи дата запису: 04.09.2001
Номер запису: 21020170000002031.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 відповідно до витягу з ЄДР зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у Токмацькому управлінні ГУ ДПС у Запорізькій області, як платник податків за основним місцем обліку.
Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 17 504,13 грн складається з основного платежу у сумі 17 504,13 грн відповідно до податкової декларації про майновий стан і доходи від 10.02.2020 № 9334138053.
Заборгованість з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування складається з основного платежу у сумі 1 458,68 грн відповідно до податкової декларації про майновий стан і доходи від 10.02.2020 № 9334138053.
Заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 137 226,62 грн складається з основного платежу у сумі 105 337,00 грн, який нарахований на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларацій з податку на додану вартість:
- №9215190279 від 19.09.2019 на суму 945,00 грн;
- №9244688182 від 19.10.2019 на суму 13 124,00 грн;
- №9274096251 від 18.11.2019 на суму 7 421,00 грн;
- №9305813481 від 19.12.2019 на суму 21 140,00 грн;
- №9331933523 від 20.01.2020 на суму 1 273,00 грн;
- №9028662949 від 18.02.2020 на суму 26 686,00 грн;
- №9057488681 від 19.03.2020 на суму 7 948,00 грн;
- №9084605196 від 18.04.2020 на суму 25 875,00 грн;
- №9109150789 від 18.05.2020 на суму 925,00 грн
та з штрафних санкцій у сумі 31 286,87 грн нарахованих за несвоєчасну сплату податкових зобов`язань:
- відповідно до акту камеральної перевірки від 21.06.2019 №812/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 07.08.2019 № 0019775407 на суму 5 677,33 грн - 3 244,03 грн (часткова сплата) = 2 560,88 грн (до сплати);
- відповідно до акту камеральної перевірки від 21.06.2019 №813/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 07.08.2019 № 0019795407 на суму 2 560,88 грн;
відповідно до акту камеральної перевірки від 01.08.2019 №891/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 04.10.2019 № 0026285407 на суму 4 004,89 грн;
- відповідно до акту камеральної перевірки від 07.08.2019 №901/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 04.10.2019 № 0026345407 на суму 5 309,69 грн;
- відповідно до акту камеральної перевірки від 01.11.2019 №1536/08-01-54- 05/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 06.12.2019 № 0033315405 на суму 4 132,38 грн;
- відповідно до акту камеральної перевірки від 01.11.2019 №1535/08-01-54- 05/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 06.12.2019 № 0033365405 на суму 6 449,54 грн;
- відповідно до акту камеральної перевірки від 13.12.2019 №1869/08-01-54- 05/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 10.02.2020 № 0001345405 на суму 1 800,0 грн;
- відповідно до акту камеральної перевірки від 13.12.2019 №1869/08-01-54- 05/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 10.02.2020 № 0001335405 на суму 4 596,19 грн.
Заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 22 647,63 грн складається з основного платежу відповідно до самостійно поданої податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця №9263616760 від 08.11.2019 якою визначена сума податкового зобов`язання у розмірі 15 291,46 грн та з штрафних санкцій у сумі 7 356,17 грн, які нараховані за несвоєчасну сплату податкових зобов`язань:
відповідно до акту камеральної перевірки від 15.08.2019 №1030/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 02.10.2019 № 0025425407 на суму 500,00 грн - 350,16 грн (часткова сплата) = 149,84 грн (до сплати);
відповідно до акту камеральної перевірки від 15.08.2019 №1030/08-01-54- 07/ НОМЕР_1 на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення від 06.12.2019 № 0033435405 на суму 7 206,33 грн.
28.02.2019 була сформована та надіслана податкова вимога форми «Ф» № 2807- 54, яка вважається врученою, але поштою недоставлена.
У встановлений законом строк зазначені суми сплачені відповідачем не були та набули статусу податкового боргу.
З наведених підстав, контролюючий орган звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) зареєстрований як фізична особа- підприємець, про що в Єдиному державному реєстрі внесено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи дата запису: 04.09.2001
Номер запису: 21020170000002031.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 відповідно до витягу з ЄДР зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у Токмацькому управлінні ГУ ДПС у Запорізькій області, як платник податків за основним місцем обліку.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України (далі – ПК України) встановлено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
У зазначені строки грошове зобов`язання відповідачем не сплачено (зазначена обставина відповідачем не спростована), а тому у відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України вважається сумою податкового боргу.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України визначено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до етапі 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
- завищення розміру задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; -заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
До податковою повідомлення - рішення додається розрахунок податкового зобов`язання (за наявності) та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов`язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п.58.1).
Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Згідно п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 етапі 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Статтею 59 ПКУ передбачено, податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового борг)' такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Як встановлено матеріалами адміністративної справи, заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 17 504,13 грн складається з основного платежу у сумі 17 504,13 грн відповідно до податкової декларації про майновий стан і доходи від 10.02.2020 № 9334138053.
Заборгованість з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування складається з основного платежу у сумі 1 458,68 грн відповідно до податкової декларації про майновий стан і доходи від 10.02.2020 № 9334138053.
Заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 137 226,62 грн складається з основного платежу у сумі 105 337,0 грн, який нарахований на підставі самостійно поданих до контролюючого органу декларацій з податку на додану вартість:
- №9215190279 від 19.09.2019 на суму 945,00 грн;
- №9244688182 від 19.10.2019 на суму 13 124,00 грн;
- №9274096251 від 18.11.2019 на суму 7 421,00 грн;
- №9305813481 від 19.12.2019 на суму 21 140,00 грн;
- №9331933523 від 20.01.2020 на суму 1 273,00 грн;
- №9028662949 від 18.02.2020 на суму 26 686,00 грн;
- №9057488681 від 19.03.2020 на суму 7 948,00 грн;
- №9084605196 від 18.04.2020 на суму 25 875,00 грн;
- №9109150789 від 18.05.2020 на суму 925,00 грн.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 21.06.2019 було проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податку на додану вартість за період з 01.01.2019 по 18.06.2018, за результатами якої складено акт перевірки №812/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 07.08.2019 № 0019775407 на суму 3244,03 грн. У зв`язку із частковою сплатою суми заборгованості у розмірі 3244,03 грн, розмір несплаченої штрафної санкції складає 2560,88 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 21.06.2019 було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за березень – квітень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки № 813/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 07.08.2019 № 0019795407 на суму 2560,88 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 01.08.2019 було проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податку на додану вартість за період з 01.05.2019 по 31.07.2019, за результатами якої складено акт перевірки № 891/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 04.10.2019 № 0026285407 на суму 4004,89 грн. Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 07.08.2019 було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за травень 2019 року та червень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки № 901/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 07.08.2019 № 0026345407 на суму 5309,69 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 01.11.2019 було проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податку на додану вартість за період з 19.06.2019 по 01.11.2019, за результатами якої складено акт перевірки № 1535/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 06.12.2019 № 0033315405 на суму 4132,38 грн. Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 01.11.2019 було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за червень - вересень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки № 1536/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 06.12.2019 № 003365405 на суму 6449,54 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 13.12.2019 було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за липень 2019 р., жовтень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки № 1869/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесені податкові повідомлення-рішення від 10.02.2020 № 0001345405 на суму 1800,00 грн та №0001335405 від 10.02.2020 на суму 4596,19 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 Податкового кодексу України посадовими особами контролюючого органу 15.08.2019 було проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати єдиного податку з фізичних осіб за період з 21.02.2019 по 29.05.2019, за результатами якої складено акт перевірки № 1030/08-01-54-07/ НОМЕР_1 .
На підставі акту перевірки винесені податкові повідомлення-рішення від 02.10.2019 № 0025425407 на суму 350,16 грн та №0033435405 від 06.12.2019 на суму 7206,33 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу за адресою реєстрації, але не отримано ним, у поштовому повідомленні про вручення зазначено «за закінченням встановленого строку зберігання», але дане поштове відправлення вважається врученим на підставі п. 42.4 ст. 42 ПК України, де зазначено, що «у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платник а податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомлені про вручення із зазначенням причини невручення.
Податкові повідомлення-рішення не оскаржувались ні в судовому ні в адміністративному порядку.
Згідно п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до п.п. 95.1- 95.2 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Доказів оскарження податкової вимоги та податкового повідомлення – рішення в судовому чи адміністративному порядку або сплати суми боргу відповідач не надав.
Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового боргу в розмірі 178837,06 грн, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч. 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 139, 241, 243, 244, 245, 246 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ІПН НОМЕР_1 ) про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ІПН НОМЕР_1 ) кошти податкового боргу у розмірі суми 178 837,06 грн, в тому числі:
- з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 17 504,13 грн, які зарахувати: Отримувач: Токмацьке УК/Токмак/11010500; ЄДРПОУ 37942194; Банк - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; р/р - UA108999980333189341000008014;
- з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 1458,68 грн, які зарахувати: Отримувач: Токмацьке УК/Токмак/11011001; ЄДРПОУ 37942194; Банк - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; р/р - UA43899998031307013700;
- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 137 226,62 грн, які зарахувати: Отримувач: Токмацьке УК/Токмак/14010100; ЄДРПОУ 37942194; Банк - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; р/р UA588999980313010029000008014;
- з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 22 647,63 грн, які зарахувати: Отримувач: Токмацьке УК/Токмак/18050400; ЄДРПОУ 37942194; Банк - Казначейство України (ЕАП): МФО 899998; р/р - UA588999980313010029000008014.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 14.10.2020.
Суддя Р.В. Сацький