Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 16/327
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 грудня 2009 року 10:46 № 2а-6678/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинському М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. вирішив адміністративну справу
за позовомТовариство з обмеженою відповідальністю "Печерськ-2006"
до Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0004342314/0 від 02.06.2009р.
за участю представників сторін:
<тип представника >, <ПІБ представника >, довіреність № <Текст >, від <Дата >, <юр. особа або примітка >
На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 09.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення –рішення № 0004342314/0 від 02.06.2009 р.
Позовні вимоги мотивовані тим, що висновки контролюючого органу за результатами перевірки суперечать чинному законодавству і не відповідають фактичним обставинам справи. Своїми діями Позивач не затягував процес підписання Договору оренди земельних ділянок, не перешкоджав його укладанню і не допустив прострочення з підписанні такого Договору оренди земельних ділянок, наданих Позивачу відповідно до рішення Київради від 01.10.2007 року № 944/3777.
Представник відповідача позов не визнав. Своє обґрунтування навів у запереченні на позовну заяву та просив у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
встановив:
Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва здійснено плановому виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Печерськ 2006»код за ЄДРПОУ 34414872 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 29.05.2006 року по 31.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 29.05.2006 року по 31.12.2008 року, про що складено Акт № 294/23-11/34414872 від 21.05.2009 р.
На підставі Акта перевірки 294/23-11/34414872 від 21.05.2009 р. Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва винесла податкове повідомлення –рішення №0004342314/0 від 02.06.2009 р., яким визначила товариству податкове зобов’язання з орендної плати за землю на суму 208559,33 грн. за порушення ст. 14 Закону України «Про плату за землю».
Як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Київської міської ради № 944/3777 від 01.10.2007 р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Печерськ-2006»вирішено передати за умови виконання пункту 5 цього рішення, у короткострокову оренду на 5 років земельні ділянки загальною площею 1,5 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово0фісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом на вул.. Димитрова, 5 у Печерському районі м. Києва, у тому числі:
- ділянку № 1 площею 0,20 га –за рахунок частини земель, відведених відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 24.02.58 № 11;
- ділянку № 2 площею 1,30 га –за рахунок частини земель, відведених відповідно до рішення виконавчого комітету Київської місткої Ради народних депутатів від 24.02.58 № 11 (площею 1,2 га) та за рахунок частини земель, відведених відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 02.12.74 № 1417/5 «Про закріплення за науково-дослідним інститутом «Квант» земельної ділянки по вул. Димитрова, 3 (площею 0,10 га).
На підставі вищезазначеного рішення, 26.03.2008 року між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Печерськ-2006»було укладено Договір оренди земельних ділянок, згідно якого Позивач прийняв в оренду земельні ділянки за адресою: м. Київ, вул. Димитрова, 5, а саме:
- ділянку з кадастровим номером 8000000000790220025 розміром 2022 кв.м;
- ділянку з кадастровим номером 8000000000790220026 розміром 12985 кв.м.
Договір оренди зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської рада (КМДА), про що зроблено запис від 27 березня 2008 року № 82-6-00490 у книзі записів державної реєстрації Договорів.
Цільове призначення земельних ділянок –для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово0офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом (кадастрові номери –8000000000790220026, 8000000000790220025).
Строк дії договору 5 років.
Відповідно до Витягів з технічної документації № Ю-20658/2008 та № Ю-20657/2008 від 12.03.2008 р. № 202, 203 Головного управління земельних ресурсів, нормативна грошова оцінка земельних ділянок відповідно становить 493669,37 грн. та 31702770,71 грн.
Земельні відносини в Україна регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю Законом України «Про плату за землю».
Відносини, пов’язані з орендою земельних ділянок, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», законами України, іншими нормативно –правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про плату за землю»розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.
Згідно статті 14 цього Закону по ново відведених земельних ділянках розрахунки розмірів плати за землю подаються юридичними особами протягом місяця з дня виникнення права власності або користування земельною ділянкою.
Згідно п. 4.2 вищезазначеного Договору оренди, річна орендна плата встановлюється у розмірі 4,5 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до п. 4.3 Договору, у випадку, якщо цей Договір не підписаний орендарем у встановленому законодавством порядку протягом п’яти місяців з моменту набуття чинності рішенням Київської міської ради від 01.10.2007 року за № 944/3777 розмір орендної плати (зазначений у п. 4.2 Договору) на період, аналогічний терміну прострочення укладання Договору оренди землі, встановлюється у п’ятикратному розмірі, але не більше десяти відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Згідно п. 4.4. Договору, після закінчення періоду, за який сплачується орендна плата у п’ятикратному розмірі, орендна плата розраховується та сплачується відповідно до п. 4.2 Договору.
На підставі п. 4.7 Договору орендна плата вноситься орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Перевіркою встановлено, що Договір не був підписаний орендарем у відповідності з вищенаведеними нормами протягом п’яти місяців з моменту набуття чинності рішення Київської міської ради від 01.10.2007 р. № 944/3777.
Відповідно до рішення Київської міської ради «Про порядок набуття чинності та оприлюднення нормативно- правових актів»№ 138/239 від 04.02.99 р. –рішення Київської міської ради та розпорядження виконавчого органу Київради –Київської міської державної адміністрації ненормативного характеру, прийняті в межах їх повноважень, набирають чинності з дня їх прийняття, якщо самими рішеннями та розпорядженнями не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
Рішенням Київської міської ради № 944/3777 від 01.10.2007 р. не встановлено пізніший термін введення його в дію.
З матеріалів справи вбачається, що Договір оренди підписано сторонами 26.03.2008 року у присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Дем’яненко Т.М. і зареєстровано в реєстрі 26.03.2008 р. за № 780.
Таким чином, перевірка дійшла вірного висновку щодо прострочення укладання Договору оренди землі на 25 днів.
Відповідно до п. 6.2 Договору, право на оренду земельних ділянок виникає після державної реєстрації Договору.
Договір зареєстровано Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), про що зроблено запис від 27.03.2008 р. № 82-6-00490 у книзі записів державної реєстрації Договорів.
З урахуванням наведеного, розмір орендної плати на період з 27.03.2008 р. по 20.04.2008 р. (25 днів), аналогічний терміну прострочення укладання Договору оренди землі, встановлюється у п’ятикратному розмірі, але не більше десяти відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
За даними перевірки орендна плата за 2008 рік становить 1397782,54 грн.
Позивачем нараховано та сплачено до місцевого бюджету за період з 27.03.2008 р. по 31.12.2008 р. орендну плату за землю в сумі 1258742,99 грн.
Заниження податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки за період з 27.03.2008 р. по 31.12.2008 р. становить 139039,55 грн. Розбіжність в обчисленні орендної плати виникла в березні 2008 року.
Позивачем задекларовано орендної плати в сумі 22160,99 грн.
За даними перевірки, за березень 2008 року орендна плата за землю становить 49246,60 грн.
Заниження податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки за період з 27.03.2008 р. по 31.03.2008 р. становить 27085,61 грн. Розбіжність в обчисленні орендної плати за землю виникла к квітні 2008 року.
Позивачем задекларовано орендної плати в сумі 137398,00 грн.
За даними перевірки за березень 2008 року орендна плата за землю становить 249351,93 грн.
Заниження податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки за період з 01.04.2008 р. по 30.04.2008 р. становить 111953,94 грн.
Таким чином, суд прийшов до висновку про правомірність прийнятого Державною податковою інспекцією рішення щодо визначення Позивачу податкового зобов’язання з орендної плати за землю в розмірі 208559,33 грн.
Суд, всебічно, повно та об’єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін по справі, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки під час судового розгляду свідки не залучались і експертизи не проводились, витрати, які підлягають стягненню з Позивача, відсутні.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
У позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кишинський М.І.