ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" квітня 2010 р. Справа № 2-а-1032/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Бездрабка О.І.,
при секретарі: Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Даніщука С.Ю.,
представників відповідача - Бондаренко Т.В., Чепурного В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до Комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення з Комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (далі - відповідач) 3051,03 грн. заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, мотивуючи тим, що підприємство є платником зборів і податків та має заборгованість до бюджету по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 3051,03 грн., яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Представники відповідача визнали позовні вимоги у повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Бериславтеплокомуненерго" є суб'єктом підприємницької діяльності - юридичною особою, платником податків.
Відповідно до статті 17 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889-IV, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи).
Згідно п.17.2 Закону № 889-IV особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент. Відповідач, який є працедавцем в даному випадку, є податковим агентом. Комунальним підприємством "Бериславтеплокомуненерго" відповідно до порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.09.2003 р. № 451 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.10.2003 р. № 960/8281 до ДПІ у Бериславському районі подані розрахунки форми № 1 ДФ за 3 квартал 2009 р., яка всідображає утримання та перерахування (сплату) до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Положеннями п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподаткованого доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідач станом на 19.01.2010 р. утримані нараховані суми податку з доходів фізичних осіб у сумі 10619,15 грн. сплатив частково і має заборгованість в сумі 3051,03 грн., що підтверджується розрахунком від 19.01.2010 р.
Згідно п.п.16.3.5 п.16.3 ст.16 Закону України № 889-ІV відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Представники відповідача доказів перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб суду не надали.
Згідно положень п.п.3.1.1 п.3.1 ст.З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян… про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (74300, Херсонська область, м.Берислав, вул.Луначарського, 9, код ЄДРПОУ 21306772) до державного бюджету (р/р 33212800700040, одержувач ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі, ОКПО 24103704) 3051 (три тисячі п"ятдесят одну) грн. 03 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 квітня 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 6.6.4.