Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 лютого 2010 р. № 2-а- 288/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого –судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,
за участю представників: позивача - Войновича Д.В., відповідача - Хлопузяна Р.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом
Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії" Нафтогаз України в особі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування"
до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області
провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень ,
В С Т А Н О В И В:
Дочірня компанія „Укргазвидобування” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”в особі газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування»звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області №0002031501/0 від 03 вересня 2009 року, №0002031501/1 від 02 жовтня 2009 року, №0002031501/2 від 03 грудня 2009 року, №0002031501/3 від 30 грудня 2009 року, обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.
04 вересня 2009 року до Газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування», яке є філією ДК «Укргазвидобування», надійшло податкове повідомлення-рішення № 0002031501/0 від 03.09.2009 року ДПІ у Балаклійському районі, згідно якого встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з платежу за користування надрами загальнодержавного значення, передбаченого п. п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». У зв'язку з чим визначено суму податкового зобов'язання філії ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України»Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування», а саме зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % за затримку на 47 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 1 231 289,60 гривень у сумі 246 257,92 гривень.
ДК «Укргазвидобування»в особі ГПУ «Шебелинкагазвидобування»не погодилась з податковим повідомленням-рішенням № 0002031501/0 від 03.09.2009 року, оскаржило його в адміністративному порядку, скарги були залишені без задоволення, за результатами розгляду скарг були прийняті та направлені позивачу податкові повідомлення-рішення № 0002031501/1 від 02.10.2009 року, № 0002031501/2 від 03.12.2009 року, № 0002031501/3 від 30 грудня 2009 року.
Позивач вважає вищезазначені податкові повідомлення-рішення неправомірними з наступних підстав.
Позивач зазначає, що встановлення і скасування податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про систему оподаткування»встановлюються відповідно до цього Закону, інших законів про оподаткування. Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до ч.3 ст.1 Закону України «Про систему оподаткування»не можуть встановлюватися або змінюватись іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Ставки, механізм справляння відрахувань за платежем за користування надрами загальнодержавного значення встановлено підзаконним нормативно-правовим актом, а саме Постановою Кабінету Міністрів України № 264 від 26.03.2008 «Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин».
Відповідачем були застосовані штрафні санкції до позивача на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Однак позивач вважає, що відповідач не вправі застосовувати приписи зазначеного закону для нарахування штрафу, оскільки норми вказаного закону не розповсюджуються на нарахування і порядок сплати неподаткового зобов’язання, яким у даному випадку є платіж за користування надрами. Згідно зі ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов’язання –це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом або іншими законами України, а порядок сплати платежу за користування надрами не визначений законами України.
Представником відповідача - Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області –надані письмові заперечення до адміністративному позову за підписом начальника ДПІ у Балаклійському районі Харківської області Полторака С.В., в яких зазначено, що вимоги позивача є необґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню. Відповідач, з посиланням на Закони України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та «Про систему оподаткування», зазначив, що вважає дії ДПІ у Балаклійському районі Харківської області щодо визначення плати за користування надрами як податкового платежу, нарахування штрафних санкцій правомірними, вчиненими в межах компетенції, визначеної законодавчими актами.
Представник позивача - Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії" Нафтогаз України в особі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" Войнович Д.В. - в судове засідання з’явився, просив суд задовольнити поданий позов в повному обсязі.
Представник відповідача - Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області Хлопузян Р.Д. - в судове засідання з’явився, проти позову заперечував з підстав, зазначених у запереченнях, просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
26.08.2009 фахівцем Балаклійської ДПІ Харківської області була проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов’язання ГПУ “Шебелинкагазвидобування” за період з 19.11.2008 р. по 05.01.2009 р.
За результатами перевірки складено акт № 580/15-0-16/00153146 від 26.08.2009 (а.с.12-16), яким встановлено, зокрема, таке порушення: встановлена часткова несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобов’язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин за 3-й квартал 2008 р. по строку сплати 19.11.2008 р. в сумі 1231289,61 гри. із затримкою в сплаті на 47 календарних днів (згідно розрахунку № 18218 від 05.11.2008 р.), що є порушенням абз. 1 п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-Ш «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами і доповненнями).
На підставі вказаного акту Балаклійською ДПІ Харківської області було прийнято податкові повідомлення-рішення, якими ГПУ “Шебелинкагазвидобування” зобов’язано сплатити штраф у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої із затримкою, за платежем “платіж за користування надрами загальнодержавного значення” за податковим повідомленням - рішенням № 0002031501/0 від 03.09.2009 на суму 246050,92 грн. (а.с.17), за податковим повідомленням - рішенням № 0002031501/1 від 02.10.2009 року на суму 246050,92 грн. (а.с.18), за податковим повідомленням - рішенням № 0002031501/2 від 03.12.2009 на суму 246050,92 грн. (а.с.19), за податковим повідомленням - рішенням № 0002031501/3 від 30.12.2009 року на суму 246050,92 грн.(а.с 20) Податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем, про що свідчать штампи на податкових повідомленнях - рішеннях (а.с.17,18,19,20).
Дата фактичного перерахування платежу за користування надрами загальнодержавного значення за 3-й квартал 2008 р. по строку сплати 19.11.2008 р. в сумі 1231289,61 гри. із затримкою в сплаті на 47 календарних днів підтверджено актом № 580/15-0-16/00153146 від 26.08.2009 року та не заперечувалося представником позивача в судовому засіданні.
Щодо правової природи плати за користування надрами загальнодержавного значення та регламентації порядку її внесення судом встановлено наступне.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), як, зокрема, збір за спеціальне використання природних ресурсів.
Згідно зі ст. 28 Кодексу України про надра користування надрами є платним. Плата за користування ними здійснюється у вигляді: 1) платежів за користування надрами; 2) відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету; 3) збору за видачу спеціальних дозволів; 4) акцизного збору. Плата за користування надрами не звільняє користувачів від сплати інших обов'язкових платежів, передбачених законодавчими актами України.
Аналіз зазначеної норми свідчить про те, що перелічені види платежів за користування надрами законодавець відносить до обов’язкових платежів.
Статтями 29 - 32 цього Кодексу визначені умови звільнення від плати за користування надрами, порядок справляння платежів за користування ними, а також розділ платежів та форми внесення плати за користування надрами.
Зокрема, згідно з положеннями ст. 30 цього Кодексу нормативи плати за користування надрами та порядок їх справляння встановлюється Кабінетом Міністрів.
Постановою Кабінету Міністрів від 12.09.97 № 1014 затверджені Базові нормативи плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 264 визначено Порядок справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Порядок), який встановлює єдині правила справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення на території України у межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони.
Пунктами 15, 16 зазначеного Порядку визначено, що платник до закінчення визначеного Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за встановленою ДПА формою податкові розрахунки з платежів органу державної податкової служби за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України. У разі коли місце обліку платника не збігається з місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, копія податкового розрахунку з платежів подається органу державної податкової служби за місцем обліку платника.
Відповідно до п. 17 Порядку платник протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період платник виконує зобов'язання щодо внесення платежів у сумі, визначеній в розрахунку з платежів, поданому ним органу державної податкової служби за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Згідно з п.19 Порядку контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння платежів до бюджету здійснюють органи державної податкової служби.
Платник несе відповідальність за правильність обчислення суми платежів, повноту і своєчасність їх внесення до бюджету, а також за своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків згідно із законодавством (п.18 Порядку).
Підзаконним нормативно-правовим актом, що направлений на врегулювання порядку обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, складання розрахунків плати та їх подання до органів державної податкової служби є Інструкція про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету України по геології і використанню надр, Міністерства праці та соціальної політики України від 30 грудня 1997 р. № 207/472/51/157 (у редакції наказу Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства праці та соціальної політики Українивід 13.06.2000 р. № 51/128/307/128), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.1998 р. за № 20/2460, (далі - Інструкція).
Як зазначено, в п.п. 1.1 цієї Інструкції, вона розроблена на основі ряду законів України, зокрема, Законів України "Про систему оподаткування", "Про державну податкову службу в Україні", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Кодексу України про надра, Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.1997 р. № 1014 "Про затвердження базових нормативів плати за користування надрами для видобування корисних копалин та Порядку справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин" (із змінами і доповненнями).
Відповідно до п.п. 2.1, 2.2 Інструкції платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є всі суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які здійснюють видобування корисних копалин, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями (далі - користувачі надр). Філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи користувача надр (далі - філії), які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, можуть сплачувати самостійно плату за користування надрами для видобування корисних копалин за місцезнаходженням родовища корисних копалин.
Базовий податковий (звітний) період для плати за користування надрами для видобування корисних копалин дорівнює календарному кварталу. Розрахунки плати за користування надрами для видобування корисних копалин складаються користувачами надр та їх філіями, зазначеними в пункті 2.2 цієї Інструкції, щокварталу, накопичувальним підсумком з початку року, і подаються до органів державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Суб'єкт підприємницької діяльності, що обліковується в органі державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, додатково протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подає (надсилає) копію розрахунку до органу державної податкової служби, у якому він зареєстрований, з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла оригінал розрахунку, а також копію платіжного документа. (п.п.6.1 Інструкції.)
Відповідно до п.п. 9.1 Інструкції платники плати за користування надрами для видобування корисних копалин несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджетів плати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби відповідно до чинного законодавства України.
Штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України (п.п. 9.2 Інструкції).
Платники мають право оскаржити дії посадових осіб органів державної податкової служби в порядку, встановленому чинним законодавством України (п.п.9.3 Інструкції).
Пунктом 5 ст. 2 Закону України “Про Державний бюджет на 2008 рік” визначено, що платежі за користування надрами загальнодержавного значення (крім розстрочених податкових зобов'язань Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" з платежів за користування надрами загальнодержавного значення, термін сплати яких наступає у 2008 році, які є джерелом формування спеціального фонду державного бюджету за відповідними напрямами, визначеними у цьому Законі) належать до доходів загального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, судом встановлено, що питання справляння плати за користування надрами врегульовані нормами Кодексу України про надра, тобто визначені законом; Кодекс України про надра визначає здійснення спеціального користування надрами на умовах платності, однією з форм плати є плата за користування надрами для видобування корисних копалин, повноваження на встановлення нормативів плати за користування надрами та порядку їх справляння делеговані Кабінету Міністрів України. Платежі за користування надрами загальнодержавного значення віднесені законодавцем до обов’язкових платежів та у 2008, 2009 роках визначені джерелом формування доходної частини загального фонду Державного бюджету України.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до Додатку № 1 до розділу I Закону України "Про Державний бюджет України на2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"в переліку доходів Державного бюджету України зазначені збори на спеціальне використання природних ресурсів (код бюджетної класифікації 13000000), платежі за користування надрами(код бюджетної класифікації13030000) та платежі за користування надрами загальнодержавного значення (код бюджетної класифікації 13030100).
Відповідно до Бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2001 р. № 604, в розділі I “Класифікація доходів бюджету” відповідно до коду 10000000 Податкові надходження міститься код 13000000 Збори на спеціальне використання природних ресурсів, до класифікації якого належать код 13030000- Платежі за користування надрамита код 13030100- Платежі за користування надрами загальнодержавного значення.
З урахуванням зазначеного та приписів п. 13 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, суд дійшов висновку про те, що плата за користування надрами для видобування корисних копалин є різновидом збору за спеціальне використання природних ресурсів, тому зазначений платіж має статус податкового збору (обов’язкового платежу), як такий, що включений до системи загальнодержавних податків та зборів у Законі України “Про систему оподаткування”.
Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
У преамбулі Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”визначено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Пунктом 1.2 ч.1 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу) (п.1.11 ч.1 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно зі ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Підпунктом 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, з огляду на статус плати за користування надрами як податкового збору (обов’язкового платежу), є правомірним застосування до зазначеного платежу та його платника норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, зокрема, в частині підстав та порядку притягнення до відповідальності за несвоєчасне перерахування сум зазначеної плати до державного бюджету.
На підставі вищевказаного, суд прийшов до висновку про правомірність застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобов’язань, а саме –плати за користування надрами загальнодержавного значення відповідно до норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та законність винесення Державною податковою інспекцією у Балаклійському районі Харківської області податкових повідомлень-рішень №0002031501/0 від 03 вересня 2009 року, №0002031501/1 від 02 жовтня 2009 року, №0002031501/2 від 03 грудня 2009 року, №0002031501/3 від 30 грудня 2009 року.
Таким чином, дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Балаклійському районі є вчиненими на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, отже, відповідають вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України.
З огляду на зазначене, позовні вимоги Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії" Нафтогаз України в особі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області №0002031501/0 від 03 вересня 2009 року, №0002031501/1 від 02 жовтня 2009 року, №0002031501/2 від 03 грудня 2009 року, №0002031501/3 від 30 грудня 2009 року не підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 28, 29-32 Кодексу України про надра, ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, п. 15-19 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 264, п.п. 1.1, 2.1., 2.2, 9.1, 9.2 Інструкції про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету України по геології і використанню надр, Міністерства праці та соціальної політики України від 30 грудня 1997 р. № 207/472/51/157, ст. 2 Закону України “Про Державний бюджет на 2008 рік”, ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ, ст. ст.1, 4, 5, 14, 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії" Нафтогаз України в особі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанову в повному обсязі виготовлено 23 лютого 2010 року.
<Сума задоволення ><Текст >
Суддя Білова О.В.