
ЄУН справи 678/880/20
Провадження №3-678-430/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2020 року смт. Летичів
Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Лазаренко А.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої водієм автобуса ПП «Соп-транс», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ст.44-3 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
12.08.2020 року о 19 год. 12 хв. на аавтодорозі М-12 «Стрий-Знамянка» на 320 км. водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом автобусом марки «EOS», д.н.з. НОМЕР_1 , перевозив пасажирів за маршрутом «Шецин-Херсон» без одягнутих засобів індивідуального захисту (захисної маски), чим своїми діями порушив вимоги абз.2 п.11 постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 року, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП - порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства.
В судове засідання ОСОБА_1 будучи своєчасно та належним чином повідомленою про місце та час розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, в якому зазначено, що ОСОБА_1 01.10.2020 року особисто під підпис отримав повістку про розгляд справи призначений на 08 год. 30 хв. 08.10.2020 року, однак в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження, а тому суд визнає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП суд розглядає справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 113853 від 12.08.2020 року, в якому викладені обставини вчинення правопорушення; переглянутим відеозаписом з нагрудних камер поліцейських від 12.08.2020 року, на якому чітко зафіксовано, що водій ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів які були без засобу індивідуального захисту (захисної маски, распіратора), що прикривають рот та ніс.
Відповідно до абз. 17 ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно зі ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
В силу ч. 1 ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.
22.07.2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 641 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», де у п. 1 вказано: установити з 1 серпня до 31 жовтня 2020 р. на усій території України карантин.
Дата закінчення карантину Кабінетом Міністрів України змінювалась неодноразово і на даний час він діє фактично безперервно у період з 12.03.2020 року до 31.10.2020 року.
Згідно ч. 4 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов`язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
В п.п. 1 п. 10 Постанови «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №392 від 20.05.2020 року (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року, тобто станом на час інкримінованого правопорушення) було вказано: на період дії карантину забороняється: 1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
У ч. 3 ст. 32 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» вказано, що Головний державний санітарний лікар України у межах своїх повноважень видає накази з питань діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби України, обов`язкові до виконання усіма юридичними та фізичними особами постанови, розпорядження, висновки, приписи тощо щодо дотримання вимог санітарного законодавства, проведення санітарних заходів, вносить пропозиції центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, іншим державним органам щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в Україні.
Згідно ч. 1 ст. 40 цього Закону Головний державний санітарний лікар України: а) вносить на затвердження центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, проекти актів, якими встановлюються: державні санітарні норми та правила, санітарно-епідеміологічні та санітарно-протиепідемічні правила і норми, санітарно-епідеміологічні правила і норми, протиепідемічні правила і норми, гігієнічні та протиепідемічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи, санітарні регламенти.
Із зазначеного можна зробити висновок, що Уряд України у відповідних постановах затверджував необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлював тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них.
Суд також враховує складну епідеміологічну ситуацію, яка на даний час склалась на території України та Летичівського району Хмельницької області зокрема, щодо поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короноварусом SARS-CoV-2, беручи до уваги значне збільшення кількості інфікованих, що також зумовлено відсутністю дотримання елементарних санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм в питанні боротьби з інфекційними хворобами, суд вважає, що правопорушник ОСОБА_1 не дотримався встановлених карантинних обмежень, нехтуючи ними, що в свою чергу ставить під загрозу життя та здоров`я не тільки його, а й оточуючих.
Аналізуючи докази по справі, враховуючи обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гривень, яке буде достатнім для його виховання, а також для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП, особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст.23, 40-1, 253, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гривень (протокол серії ГР №113853 від 12.08..2020 року).
Стягнути з ОСОБА_1 420 грн. 40 коп. судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО) 899998 рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На постанову може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: А.В. Лазаренко