
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2020 р. Справа№200/8828/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні без повідомлення сторін) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 )
до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787, 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5)
про визнання протиправним та скасування рішення від 21 серпня 2020 року № 247, зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21 серпня 2020 року № 247 про відмову в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, згідно статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, зобов`язання відповідача повторно переглянути заяву від 19 серпня 2020 року № 7300, перевести з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, згідно статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 19 серпня 2020 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 вересня 2020 року позовну заяву позивача прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 200/8828/20-а. Одночасно суд задовольнивши клопотання позивача вирішив проводити розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), зобов`язав відповідача надати суду належним чином засвідчену копію витягу з пенсійної справи позивача відповідно спірних правовідносин та всі інші докази, які стали підставою для вчинення відповідачем спірних дій.
За правилами пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Позивач у позовній заяві зазначила, що відмова відповідача в переведенні її з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника з підстав відсутності в матеріалах пенсійної справи її померлого чоловіка ОСОБА_2 первинних документів про стаж і заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження є протиправною, оскільки переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за документами, що є в пенсійній справі, та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії, а отримання пенсії у зв`язку з втратою годувальника безпосередньо залежить від виду та розміру пенсійного забезпечення, що було призначено померлому годувальнику.
В установлений судом строк відповідачем на адресу суду надано відзив на позовну заяву позивача, у якому останній заперечив проти задоволення заявлених позовних вимог позивача та просив суд відмовити у їх задоволенні в повному обсязі, зазначивши, що позивачем до управління не були надані первинні документи померлого ОСОБА_3 про період (періоди) участі в ліквідації насідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пенсія по інвалідності в розмірі фактичних збитків померлого годувальника була призначена в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Горлівка, а у відповідача відсутні первинні документи, які можливо взяти до уваги на підставі чого, 21 серпня 2020 року відповідачем прийнято рішення про відмову позивачу в переведенні з пенсії за віком на пенсію у зв`язку із втратою годувальника. 11 вересня 2020 року позивач повторно звернулась до відповідача із заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків за нормами Закону № 796. При цьому позивач надала документи, які при первинному зверненні – 19 серпня 2020 року надані нею не були, а саме: заяву № 8199 від 11 вересня 2020 року, копію свідоцтва про смерть НОМЕР_2 , копію довідки від 23 січня 20158 року № 1426-31625 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію виписки з огляду МСЕК про встановлення інвалідності померлого годувальника, копію довідки Галузевого Державного Архіву МО України № 51/1/3808 від 23 березня 1999 року про взяття участі в ліквідації наслідків аварії ЧАЕС померлого годувальника, копію експертного висновку про причину смерті № 11078/47-4 від 8 квітня 1994 року, копії довідок військової частини 73413 від 3 грудня 1986 року № 18. Позивачем при повторному зверненні не надано довідку про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження померлим годувальником, яка була б підтверджена первинними документами. Управлінням переведено позивача з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника з 11 вересня 2020 року, тобто з дати подання заяви зі всіма необхідними документами. Підсумовуючи відповідач зазначає, що повторно перевести позивача з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку з втратою годувальника з 19 серпня 2020 року неможливо з підстав переведення її на пенсію у зв`язку із втратою годувальника з 11 вересня 2020 року.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, про що свідчить паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Відповідно до довідки МСЕК серії АВ № 0909849 від 22 серпня 2018 року позивач є інвалідом другої групи довічно.
Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності, що також підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_3 , що видане УПФУ у м. Краматорську Донецької області 4 грудня 2019 року.
Як вбачається із довідки від 23 січня 2015 року № 1426-31625, що видана Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, позивач є внутрішньо переміщеною особою з фактичним місцем проживання/перебування: АДРЕСА_2 .
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_4 позивач перебувала у шлюбі з ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Краматорську Донецької області.
Факт проживання за однією адресою позивача із померлим годувальником підтверджено довідкою Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 24 листопада 2014 року № 1426-9027 із якої вбачається, що фактичним місцем проживання/перебування померлого ОСОБА_3 є: АДРЕСА_2 .
Сторонами не заперечується факт отримання померлим годувальником пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків ліквідатора аварії на ЧАЕС, призначеної відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Наведене підтверджується посвідченням серії НОМЕР_5 виданим на ім`я ОСОБА_3 10 лютого 2004 року.
Таким чином, померлий чоловік позивача приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час несення строкової військової служби.
Відтак, при призначенні пенсії померлому чоловіку позивача всі необхідні документи за життя ОСОБА_3 були зібрані в повному обсязі. Доказів невірного розрахунку пенсії померлого годувальника матеріали справи не містять.
Вказані дані також підтверджені відомостями про службу ОСОБА_3 у в/ч 73413, в/ч 73518, військовим квитком серії НОМЕР_6 , посвідченням від 5 листопада 2019 року серії НОМЕР_7 та довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23 березня 1999 року № 51/1/3808.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
На підставі наданих відповідачем матеріалів пенсійної справи позивача судом встановлено, що 19 серпня 2020 року позивач звернулась до управління з заявою про перехід на пенсію у разі втрати годувальника. Дану заяву було прийнято та зареєстровано за № 7300. До зазначеної заяви позивачем було долучено наступні документи: копію паспорту, довідки внутрішньо переміщеної особи на себе та померлого годувальника ОСОБА_3 , свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть годувальника. При цьому, судом встановлено, що пенсійним органом не було визначено переліку документів, яких недостатньо для призначення пенсії/переходу на пенсію у разі втрати годувальника.
На підставі зазначеної заяви позивача та наданих документів відповідачем рішенням від 21 серпня 2020 року № 247 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії по втраті годувальника згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Як вбачається зі змісту зазначеного рішення, підставою для відмови в перерахунку пенсії по втраті годувальника стало не надання позивачем документів про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС померлого годувальника. Також в рішенні зазначено, що пенсія по інвалідності в розмірах фактичних збитків померлому годувальнику була призначена в управлінні Пенсійного фонду України у м. Горлівка. ОСОБА_3 на облік до Управління було взято на підставі електронної пенсійної справи.
11 вересня 2020 року позивач повторно звернулась до відповідача із заявою № 8199 про перехід на пенсію у разі втрати годувальника (по матеріалам пенсійної справи та додатковими документами). Дану заяву було прийнято та зареєстровано за № 8199. До зазначеної заяви позивачем було долучено наступні документи: виписку з акту огляду МСЕК про встановлення, зняття або зміну групи інвалідності (ДОН-05 № 005330, ДОН-04 № 018716), довідки внутрішньо переміщеної особи на себе та померлого годувальника ОСОБА_3 , заяву, довідку архіву МО № 73413 від 3 березня 1999 року, експертний висновок № 11078/47-4 від 8 квітня 1994 року, паспорт, свідоцтво про шлюб , свідоцтво про смерть ОСОБА_3 .
Розпорядженням від 15 вересня 2020 року № 053130001090 відповідач призначив позивачу пенсію по втраті годувальника відповідно до п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проте пенсія призначена не із заробітку, одержаного померлим годувальником, а на підставі п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ № 1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Статтею 54 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Частиною 3 ст. 44 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) передбачено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 64 Закону № 1058-IV передбачено, що Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Підпунктом 2.8 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (далі Порядок № 22-1), передбачено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Отже, позивач мала законні очікування того, що документи про стаж та про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження померлим ОСОБА_3 , не будуть вимагатися при вирішенні питання про переведення на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за нормами ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
При цьому, відповідач обґрунтовує своє рішення тим, що пенсія померлому ОСОБА_3 призначалася Управлінням Пенсійного фонду України у м. Горлівка Донецької області, і у відповідача в пенсійній справі відсутні первинні документи.
Такий населений пункт як м. Горлівка Донецької області включений до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, який затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085-р.
Проте до суду не надано обґрунтування неможливості переведення позивача на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за нормами ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи із наявних в електронній пенсійній справі ОСОБА_3 відомостей про розмір і складові його пенсії.
Відповідно до п. 4.2 і п. 4.3 розділу IV Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Відповідачем до суду не надано доказів повідомлення позивача про необхідність подання додаткових документів, а саме документів померлого ОСОБА_3 про стаж та про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження померлим годувальником.
Крім того, відповідно до абзац третього п. 4.1 розділу IV Порядку № 22-1 передбачено, що заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Отже, з наведених норм чинного законодавства випливає дуже великий обсяг прав та обов`язків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що пенсійні органи повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об`єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.
Проте, відповідачем не надано доказів того, що позивача було ознайомлено з переліком відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви, як це передбачено п. 4.1 розділу IV Порядку № 22-1.
Проаналізувавши вказані обставини у сукупності, суд дійшов висновку, що рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області від 21 серпня 2020 року № 247 про відмову позивачу в переведенні її з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - не відповідає вимогам щодо всебічного, повного та повного та об`єктивного розгляду поданих позивачем документів, а тому є не правомірним та підлягає скасуванню.
Суд відхиляє доводи відповідача про відмову у задоволенні позовних вимог позивача з тих підстав, що відповідачем з 11 вересня 2020 року було призначено пенсію позивачу у зв`язку із втратою годувальника, так як предметом спору в межах даної справи є правомірність іншого рішення Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, прийнятого за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 19 серпня 2020 року.
Згідно п. 2 ч. 2 та ч. 3 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Суд вважає, що належним способом захисту у даній справі є також зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19 серпня 2020 року № 7300 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов`язавши при цьому перевести позивача з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Разом з цим, згідно положень частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суд вважає, що для повного та ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог, визнати протиправним та скасувати розпорядження відповідача від 15 вересня 2020 року № 053130001090 про призначення позивачу пенсії по втраті годувальника відповідно до п. 9-1 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ № 1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати), прийнятого за результатами її заяви від 11 вересня 2020 року № 8199.
А тому позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Оскільки позивач є інвалідом другої групи, що підтверджується матеріалами справи та її звільнено від сплати судового збору, відповідно до статті 139 КАС України питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124, 125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787, 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) про визнання протиправним та скасування рішення від 21 серпня 2020 року № 247, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787, 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) від 21 серпня 2020 року № 247, яким відмовлено ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787, 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) від 15 вересня 2020 року № 053130001090 про призначення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) пенсії по втраті годувальника на підставі її заяви від 11 вересня 2020 року № 8199 відповідно до п. 9-1 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ № 1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати).
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787, 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) розглянути повторно заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) від 19 серпня 2020 року № 7300 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та перевести ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) з пенсії по інвалідності на пенсію у зв`язку із втратою годувальника згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Рішення ухвалене у нарадчій кімнаті 21 жовтня 2020 року. Повне судове рішення складено 21 жовтня 2020 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Смагар