Постанова № 9231094, 29.01.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2010
Номер справи
2-а-4329/09/0770
Номер документу
9231094
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-4329/09/0770

Рядок статзвіту - 6.12

код - 06

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі :

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі Повханич Г.П. ,

з участю представника позивача Нитка М.І. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на рибництві та професійних захворювань України в Свалявському районі до приватного підприємства “Інтеркарпати” про стягнення заборгованості,

встановив :

9 листопада 2009 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Свалявському районі звернулося до суду з позовом до приватного підприємства “Інтеркарпати” про стягнення заборгованості в сумі 2856 гривень 89 копійок .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності і зареєстрований у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України у Свалявському районі. Але, своєчасно не сплачувало внески, що призвело до виникнення заборгованості в сумі 2856 гривень 89 копійок.

Представник позивача Нитка М.І. в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Відповідач у судове засідання не з’явився, надав заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Спеціальним законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Відповідно до ч.1 ст. 47 зазначеного Закону, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом.

Порядок узяття на облік та набуття роботодавцями статусу страхувальників, обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої належності, фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, а також добровільно застрахованими особами, порядок обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначається Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 12.07.2007 36.

Пунктом 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями—у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Згідно з п. 4.13 зазначеної Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.

В судовому засіданні встановлено, що приватне підприємство “Інтеркарпати” зареєстроване у відділенні виконавчої дирекції Фонду у Свалявському районі під номером 0714000182 і йому присвоєно страховий тариф 6, 52 %.

Як вбачається з матеріалів справи, за приватне підприємство “Інтеркарпати” утворилася заборгованість по страховим внескам у сумі 2856 гривень 89 копійок .

Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством. Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач —визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Свалявському районі до приватного підприємства “Інтеркарпати” про стягнення заборгованості по страховим внескам обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито»від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Разом з тим, відповідачем заборгованість погашено не було .

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі .

На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в :

Позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на рибництві та професійних захворювань України в Свалявському районі до приватного підприємства “Інтеркарпати” про стягнення заборгованості задовольнити повністю .

Стягнути з Приватного підприємства «Інтеркарпати»(с.м.т. Воловець, вул..Карпатська, 10 Закарпатської області, р/р 260073001110 у КБ “Коопінвестбанк”, МФО 312420, код ЄДРПОУ 31469651) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Свалявському районі ( м.Свалява, вул..Алексія , 10, р/р 37176010000010 в УДК Закарпатської області, МФО 812016, код ЄДРПОУ 25450460) 2856 гривень (дві тисячі вісімсот п’ятдесят шість) гривень 89 (вісімдесят дев’ять) копійок .

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подання апеляційної скарги у 20 –денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження , в порядку, визначеному ст.186 КАС України .

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом , якщо таку заяву не було подано .

Головуюча                                                            О.О.Большакова

Повний текст постанови виготовлено та підписано 2 лютого 2010 року .

Головуюча                                                            О.О.Большакова