Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2010 р. справа № 2а-6009/10/0570
час прийняття постанови: 12 год. 25 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретарі Телешові В.О.
за участю
представника позивача Мочкаєва Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Торезі до відкритого акціонерного товариства “Торезтвердосплав” про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Тореза в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Торезі звернулись до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства “Торезтвердосплав” про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що відповідач має заборгованість по земельному податку яка не сплачена. Податковий борг станом на день подачі позовної заяви складає 19 466,00 грн., вказану суму позивач просить стягнути з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 19 466,00 грн.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився , про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Надано суду письмову заяву за підписом Голови правління Н.П. Мацаренко та Головного бухгалтера С.Б. Устьянцевої, у якій зазначено, що позовні вимоги відповідач визнає у повному обсязі та просить розглянути справу у відсутності представника.
Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція місті Торезі є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом. Ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачають можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок – обов’язків платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів – учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на землю є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Виходячи з положень п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0004071510/0 від 28.09.2009 р., на підставі акту перевірки №792/15-0/00196167 від 21 вересня 2009 року були застосовані штрафні санкції у сумі 6535,27 грн.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0004071510/0 від 18.08.2009 р., на підставі акту перевірки №684/15-0/00196167 від 13 серпня 2009 року були застосовані штрафні санкції у сумі 8827,87 грн.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0004071510/0 від 16.07.2009 р., на підставі акту перевірки №575/15-0/00196167 від 10 липня 2009 року були застосовані штрафні санкції у сумі 8827,87 грн.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0004071510/0 від 27.05.2009 р., на підставі акту перевірки №396/15-0/00196167 від 22 травня 2009 року за порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року №2535-ХІІ зі змінами та доповненнями були застосовані штрафні санкції у сумі 8827,87 грн.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0004071510/0 від 27.03.2009 р., на підставі акту перевірки №208/15-0/00196167 від 23 березня 2009 року були застосовані штрафні санкції у сумі 5804,03 грн.
Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у м.Торезі № 0000871510/0 від 06.03.2009 р., на підставі акту перевірки №2/15-014-17/00196167 від 02 березня 2009 року були застосовані штрафні санкції у сумі 54,52 грн.
Згідно розрахунку суми кредиторських вимог по ВАТ «Торезтвердосплав» станом на 19 лютого 2010 року має заборгованість по земельному податку у розмірі 19466, 00 грн. у тому числі штрафні санкції.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Крім того, в даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з Законом України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача на користь місцевого бюджету України заборгованість по земельному податку в розмірі 19466, 00 грн.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Торезі до відкритого акціонерного товариства “Торезтвердосплав” про стягнення заборгованості- задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Торезтвердосплав” (ідентифікаційний код юридичної особи 00196167) на р/р 33218811700084, код платежу 13050100, отримувач місцевий бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області , МФО 834016, код 34687305, заборгованість по земельному податку в розмірі 19466, 00 грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стойка В. В.