
Справа № 420/7332/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(додаткове)
19 жовтня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 87); Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 05 грудня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 87); Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою від 20 грудня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито прощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою від 22 січня 2020 року роз`єднано позовні вимоги у справі №420/7332/19 та виділено у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 87); Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо неподання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, зобов`язання Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок на підставі довідки грошового забезпечення в розмірах відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 без застосування встановленої розстрочки, та присвоєно номер справи №420/7332/19.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 87); Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,- задоволено повністю.
Визнано протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6) щодо відмови ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код ЄДОРПУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.
Зобов`язано Одеський обласний територіальний центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код ЄДОРПУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
Втім щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, не ухвалено рішення, а саме: щодо позовних вимог про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок на підставі довідки грошового забезпечення в розмірах відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 без застосування встановленої розстрочки.
Відповідно до ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.
Згідно з ч. 3 вказаної статті кодексу, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що додаткове рішення може бути ухвалене у порядку письмового провадження без виклику сторін, оскільки сторонами надані свої доводи та заперечення щодо пред`явлених позовних вимог.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року проведено перерахунок пенсії, однак при проведенні перерахунку не враховано додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримав у складі пенсії до перерахунку пенсії.
Крім того, позивач зазначив, що звернувся до відповідача із заявою вжити заходи щодо отримання довідки зі всіма додатковими видами грошового, проте відповідачем відмовлено у вжитті таких заходів.
Також позивач зазначив, що з моменту визнання протиправними та нечинними п.п. 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, пенсійний орган протиправно виплачував пенсію за період з 01.01.2018 року із застосуванням розстрочки, передбаченої постановою № 103.
До суду 02 січня 2020 року від відповідача - ГУПФУ в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що ГУПФУ перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених осіб, первинні документи, які містять відомості щодо розміру грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб наявні лише у органів, де проходили службу зазначені особи.
Також, відповідач зазначив, що на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої уповноваженими органами проведено перерахунок пенсії позивачу.
Відповідно до п. 2 постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 підвищення пенсії виплачувалось: з 01 січня 2018 року - 50 відсотків; з 01 січня 2019 року- 75 %; з 01.01.2020 року - 100 %. Тому такі дії відповідача є правомірними.
Також відповідач додатково звернув увагу суду на положення постанови КМУ від 14.08.2019 року № 804 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», яка була прийнята після скасування п.п. 1, 2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року, якою передбачено, що виплата пенсії, перерахованих з 01.01.2018 року здійснюється у 2019 році в розмірі 75 % суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року. З 01.01.2020 року набрала чинності постанова КМУ від 24.12.2019 року № 1088 «Про деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян», якою установлено, що з 01.01.2020 року виплата пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року та перерахованих з 01.01.2018 року здійснюється у підвищеному розмірі з урахуванням 100 % суми підвищеної пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
До суду 16 січня 2020 року від відповідача - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що до Одеського обласного ТЦК та СП не надходив з ГУПФУ в Одеській області відповідний список із включення позивача до нього, а тому у відповідача відсутні правові підстави для оформлення та подачі до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Позивачем, в свою чергу, надано відповідь на відзиви (вхід. № 2700/20 від 21.01.2020 року), відповідно до якого позивач наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідачами заперечення не надані.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 (а.с.32-37).
Відповідно до витягу із наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 05 серпня 2011 року № 86-ІІМ, старшого прапорщика ОСОБА_1 звільнено у запас за частиною 6, п. «б» (за станом здоров`я), загальна вислуга років складає 29 років 04 місяців.
Згідно з витягу із наказу командира військової частини А 3955 від 17.08.2011 року № 206, старшого прапорщика ОСОБА_1 з 20 вересня 2011 року виключено із списків особового складу частини, всіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Білгород-Дністровського ОМВК Одеської області.
Матеріалами справи підтверджено, що на підставі заяви про призначення пенсії від 26.09.2011 року, та подання про призначення пенсії, пенсійним органом була призначена позивачу пенсія за вислугу років з 21 вересня 2011 року у розмірі 77 % грошового забезпечення, відповідно до протоколу за пенсійною справою №1501009649 від 21.09.2011 року. Згідно з вказаного протоколу вбачається, що пенсія обчислена із таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад 760 грн., військове звання 65 грн., процентна надбавка за вислугу років 40 % - 330 грн., щомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 - 894, 95 грн., в т.ч. надбавка за особливі важливі завдання 50 %, премія 125 %.
Суд встановив, що Одеським обласним військовим комісаріатом була видана ОСОБА_1 довідка № ЮО111752 від 22.03.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України про те, що відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 розмір посадового окладу, за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою за нормами чинними на 01.03.2018 року становить ст. технік роти понтонно-мостового полку становить: посадовий оклад 3260 грн.; оклад за військовим званням (ст. прапорщик) 1020 грн.; надбавка за вислугу років 50% 2140 грн., усього 6420 грн. (а.с.41).
Відповідно до перерахунку пенсії за пенсійною справою №1501009649 станом на 01 січня 2018 року позивачу проведено перерахунок пенсії, входячи із складових грошового забезпечення: посадовий оклад 3260 грн.; оклад за військовим званням (ст. прапорщик) 1020 грн.; надбавка за вислугу років 50% 2140 грн., усього 6420 грн. (а.с.40).
Також відповідно до цього перерахунку пенсії, згідно з постанови № 103 від 21.02.2018 року підвищення вплачується з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року - щомісячно 50 %, з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - щомісячно 75 %, з 01.01.2020 року - щомісячно 100 %.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач звернувся із заявою про проведення перерахунку пенсії до ГПФУ в Одеській області, в якій просив вжити заходи щодо отримання довідок з додатковими видами грошового забезпечення та здійснити перерахунок пенсії на підставі таких довідок, та виплатити пенсію з 01.01.2018 року без урахування розстрочки, передбаченої п. 2 постанови КМУ № 103 (а.с. 48-49).
Листом від 28.10.2019 року № 2623/Г-11, 2624/Г-11, ГПФУ в Одеській області повідомило позивача, що з метою збереження соціального захисту військовослужбовців, перераховані пенсії виплачуються в розмірах, що склались на день набрання законної сили судовим рішенням, яким визнано нечинним п.1,2 постанови КМУ № 103 (а.с. 50-51).
Не погодившись з вказаними діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок на підставі довідки грошового забезпечення в розмірах відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 без застосування встановленої розстрочки належать задоволенню частково, з огляду на таке.
Щодо позовних вимог до ГУПФУ в Одеській області про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням всіх визначених довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки видів грошового забезпечення, суд зазначає, що в цій частині позовні вимоги не належать задоволенню, оскільки вони є передчасними.
Як зазначено у рішенні Верховного Суду від 17 грудня 2019 року по справі №160/8324/19, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року, до моменту отримання належної довідки від уповноваженого органу у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.
Матеріалами справи підтверджено, що пенсійний орган не отримував довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії, а тому у відповідача не виникло право на здійснення перерахунку пенсії.
В частині решт позовних вимог, пред`явлених до ГУПФУ в Одеській області, суд зазначає, що в цій частині позовних вимог справа є типовою до зразкової справи № 160/3586/19.
Так, у рішенні Верховного Суду від 06.08.2019 року по справі № 160/3586/19, яке залишено без змін постановою Великої палати Верховного Суду від 11 березня 2020 року зазначено, що ознаками типових справ по відношенню до вказаної зразкової справи є:
1) позивачами є особи, звільнені з військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб";
2) відповідачами є суб`єкти владних повноважень (територіальні органи Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку яких перебувають позивачі;
3) спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку з неперерахунком та невиплатою (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії позивачеві з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року);
4) позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність та зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року).
У рішенні Верховного Суду від 06.08.2019 року по справі № 160/3586/19, залишеною без змін постановою Великої палати Верховного Суду від 11 березня 2020 року зроблені судом такі висновки.
Підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 встановлено, перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
В силу приписів статті 63 Закону України № 2262-XII, пункту 4 Порядку № 45, позивач отримав право на перерахунок пенсії у січні 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103. При цьому КМУ уповноважений визначати порядок проведення такого перерахунку, що й було реалізовано ним у Порядку № 45.
Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 скасовано.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103) ця постанова набирає чинності з 01 березня 2018 року.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 в частині внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 та постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 є чинними.
Отже, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії. Скасування пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 не впливає на вказані підстави.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
У зв`язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.
Отже, з 05 березня 2019 року пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.
Такий висновок зроблений Верховним Судом у рішенні від 06.08.2019 року по зразковій справі № 160/3586/19, яке залишено без змін постановою Великої палати Верховного Суду від 11 березня 2020 року.
Тому, враховуючи вищевикладені висновки Верховного Суду, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача про визнання протиправними бездіяльності щодо не відновлення права на 100 % отримання пенсії без застосування розстрочки з 01.01.2018 року та зобов`язання здійснити виплату є правомірними частково та належать задоволенню частково шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення розміру пенсії позивача за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року, зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року, із врахуванням раніше виплачених сум.
Суд вважає, що позовні вимоги позивача за період з 05.03.2019 року по 31.12.2019 року є правомірними, адже саме у цій період на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 позивачу виплачувалось 75 % суми підвищення пенсії, з 01.01.2020 року вже виплачувалось 100 % сум підвищення пенсії.
В решті позовних вимог щодо виплати пенсії у 100 відсотковому розмірі з 01.01.2018 року не належать задоволенню, оскільки таке право у позивача виникло лише з 05.03.2019 року.
Посилання відповідача на положення постанови КМУ від 14.08.2019 року № 804 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», яка була прийнята після скасування п.п. 1, 2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року, якою передбачено, що виплата пенсії, перерахованих з 01.01.2018 року здійснюється у 2019 році в розмірі 75 % суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року відхиляються судом, оскільки з перерахунку пенсії станом на 01 січня 2018 року вбачається, що позивачу був зроблений перерахунок саме на підставі постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову частково довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню частково.
Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Оскільки, присуджені позивачу виплати є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, рішення належить негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі роз`єднання судом позовних вимог судовий збір, сплачений за подання позову, не повертається і перерахунок не здійснюється. Після роз`єднання судом позовних вимог судовий збір повторно не сплачується.
Враховуючи вищевикладені приписи зазначеного Закону, керуючись вимогами ст. 139 КАС України, а також з огляду на відсутність доказів понесення позивачем інших судових витрат, жодні витрати не належать стягненню з відповідача.
Також у зв`язку з тим, що судові витрати пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать стягненню з позивача на користь відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 87); Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року, із врахуванням раніше виплачених сум.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення суду в частині стягнення пенсії за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко