
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/8769/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 жовтня 2020 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп`як О.О., розглянувши матеріали позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Авераж Захід» до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Авераж Захід» (79053, м. Львів, вул. Володимира Великого, будинок 63, кв. 71) звернулося з вказаним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ - 43143039) про визнання протиправними дій та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з частиною третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (надалі - Закон №3674-VI). Згідно з частиною другою статті 9 Закону №3674-VI суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Частиною десятою статті 169 КАС України визначено, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Авераж Захід» при зверненні з позовною заявою до суду долучено квитанції про сплату № 11608 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11596 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11585 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн.
Разом із тим, будь-яких документів, які б містили відомості про зарахування вказаного судового збору до бюджету до позовної заяви позивачем не додано.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, а також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Саме суд повинен перевірити, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, тощо, які додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містять відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, то суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені законодавством, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду.
Таким чином обов`язок перевірки факту зарахування судового збору покладається на суд.
Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, сплаченого ОСОБА_1 згідно з квитанціями № 11608 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11596 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11585 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн.
Надані позивачем квитанції № 11608 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11596 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11585 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., підтверджує сплату судового збору. Разом з тим, сплата судового збору згідно з квитанціями № 11608 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11596 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11585 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., не підтверджено органами Держказначейства.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.160,161,169,171, 248, 256 КАС України, суддя, -
ухвалив :
1. Позовну заяву - залишити без руху.
2 Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, а саме надати суду докази зарахування судового збору згідно квитанціями № 11608 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11596 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., № 11585 від 15.10.2020 року на підтвердження сплати судового збору на суму 2102, 00 грн., до спеціального фонду Державного бюджету України (напр., довідку територіального органу Державної казначейської служби) або новий документ про сплату судового збору.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У випадку невиконання вимог ухвали по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна