Рішення № 92293965, 16.10.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2020
Номер справи
380/4009/20
Номер документу
92293965
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/4009/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гулкевич І.З. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за позовом Львівське комунальне підприємство "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку, -

встановив:

Львівське комунальне підприємство "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" звернулося до суду з позовом, в якому просить: визнати протиправним та скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель 08.05.2020 про результати моніторингу (ID моніторингу : UA-М-2020-05-04-000088) закупівлі за кодом CPV за ДК 021:2015-77210000-5 Лісозаготівельні послуги (послуги з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з території кладовищ м. Львова), ідентифікатор закупівлі UA-2020-03-23-004836-b.

В обґрунтування заявлених позовних вимог вказано, що висновок відповідача від 08.05.2020 про результати моніторингу закупівлі Львівського комунального підприємства "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" за унікальним номером оприлюднення на веб-порталі уповноваженого органу UA-2020-03-23-004836-b є безпідставним та протиправним, оскільки висновки, викладені у ньому, не відповідають існуючим фактам та діючому законодавству.

Ухвалою від 29.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін в порядку, встановленому ст. 262 КАС України. Цією ж ухвалою відповідачу встановлено 15-ти денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку, передбаченому статтею 162 КАС України.

01.07.2020 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зазначає, що за результатами моніторингу закупівлі UA-2020-03-23-004836-b було виявлено порушення вимог чинного законодавства України в сфері публічних закупівель. У зв`язку з чим, було складено відповідний висновок, у якому викладено таке порушення та дано вказівки щодо його усунення.

Зокрема, відповідач вказує на те, що подана переможцем торгів ФОП ОСОБА_1 довідка від 16.04.2020 №22465 про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи не містить підписів відповідальних посадових осіб контролюючого органу, відбитку печатки контролюючого органу.

Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 30 Закону України "Про публічні закупівлі" (чинний на час виникнення спірних відносин) замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо переможець не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.

Таким чином висновок Західного офісу щодо порушення Замовником вимог п.2 ч.1 ст. 30 Закону про закупівлі внаслідок не відхилення тендерної пропозиції ФОП ОСОБА_1 з вищевказаних підстав є правомірним та обґрунтованим. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

У зв`язку із перебуванням головуючого судді у відпустці у період з 10.08.2020 по 14.09.2020, та з 16.09.2020 по 15.10.2020 на листку непрацездатності суд приймає рішення у цій справі в перший робочий день головуючого судді, а саме - 16.10.2020.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Відповідно до статуту Львівське комунальне підприємство "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг", затвердженого в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради О. Одинець 18.12.2019 року, ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" створене Львівською міською радою та підпорядковане Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, що є представником Власника-територіальної громади м. Львова.

Судом встановлено, що Львівським комунальним підприємством "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" було проведено відкриті торги на закупівлю послуг за кодом CPV за ДК 021:2015 - 77210000-5 лісозаготівельні послуги (Послуги з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з території кладовищ м. Львова), ідентифікатор закупівлі UA-2020-03-23-004836-b. За результатами оцінки тендерних пропозицій тендерним комітетом Позивача прийнято найбільш економічну вигідну пропозицію ФОП ОСОБА_1 , якого було визнано переможцем процедури закупівлі та прийнято рішення про намір укласти договір з останнім.

16.04.2020 позивачем надіслано ФОП ОСОБА_1 супровідний лист №119 про намір укласти договір.

28.04.2020 позивачем укладено договір №31 з ФОП ОСОБА_1 про закупівлю послуги з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з територій кладовищ м. Львова на суму 648900,00 грн без ПДВ.

Також установлено, що 04.05.2020 Західним офісом державної аудиторської служби України оприлюднено інформацію про початок моніторингу закупівлі UA-2020-03-23-004836-b.

В подальшому, Офісом було складено висновок від 08.05.2020 року №239, який затверджено начальником Офісу та оприлюднено в електронній системі закупівель 08.05.2020 року.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, зокрема, наступне: аналізом документів, наданих у складі тендерної пропозиції учасника переможця ФОП ОСОБА_1 18.04.2020 року завантажило в електронну систему довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів без підписів відповідальних посадових осіб контролюючого органу, відбитку печатки контролюючого органу.

Однак, на порушення пункту 2 частини 1 статті 30 Закону замовник не відхилив тендерну пропозицію ФОР ОСОБА_1 як таку, що не відповідає умовам тендерної документації, та уклав з ним договір від 28.04.2020 року №31.

У зв`язку з чим, із огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, Західний офіс Держаудитслужби зобов`язав здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.

Позивач не погодився з таким висновком, 15.05.2020 оприлюднив через електронну систему закупівель заперечення до висновку про результати моніторингу. Доказів надання відповіді на заперечення до суду не надано.

У той же час, оцінюючи висновки суб`єкта владних повноважень як помилкові, вважаючи протиправними його рішення, позивач оскаржив їх до суду за цим позовом.

У зв`язку з чим, аналізуючи спірні правовідносини, доводи й аргументи сторін, суд відзначає наступне.

Правові та організаційні засади здійснення фінансового контролю в Україні, визначені Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 №2939-ХІІ.

Відповідно до статті 2 Закону №2939-ХІІ головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України "Про публічні закупівлі", проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.

Перевірка закупівель у замовників проводиться за місцезнаходженням юридичної особи, що перевіряється, чи за місцем розташування об`єкта права власності, щодо якого проводиться перевірка, і полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання замовником законодавства про закупівлі. Результати перевірки закупівель викладаються в акті перевірки закупівель.

Моніторинг закупівлі здійснюється за місцезнаходженням органу державного фінансового контролю.

Правові та організаційні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон України "Про публічні закупівлі" (у рішенні наводяться нормативні акти в редакції на час спірних правовідносин).

Метою цього закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

За змістом статті 7-1 Закону України "Про публічні закупівлі" моніторинг закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).

Моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.

Рішення про початок моніторингу закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник за наявності однієї або декількох із таких підстав: 1) дані автоматичних індикаторів ризиків; 2) інформація, отримана від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 3) повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 4) виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель; 5) інформація, отримана від громадських об`єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 Закону України "Про публічні закупівлі".

Для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, можуть використовуватися: інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель; інформація, що міститься в єдиних державних реєстрах; інформація в базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю; дані органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, замовників та учасників процедур закупівель, що можуть бути отримані органами державного фінансового контролю у порядку, встановленому законом.

Рішення про початок моніторингу закупівлі оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня його прийняття в електронній системі закупівель органом державного фінансового контролю із зазначенням унікального номера оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель, та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікального номера повідомлення про намір укласти договір та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу, а також опису підстав для здійснення моніторингу закупівлі. Рішення про початок моніторингу закупівлі не зупиняє проведення процедур закупівель, визначених цим Законом.

Строк здійснення моніторингу закупівлі не може перевищувати 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про початок моніторингу закупівлі в електронній системі закупівель.

Протягом строку проведення моніторингу закупівлі орган державного фінансового контролю має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі, повинен надати відповідні пояснення через електронну систему закупівель.

Замовник у межах строку здійснення моніторингу закупівлі має право з власної ініціативи надавати пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі.

За результатами моніторингу закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.

У висновку обов`язково зазначаються: 1) найменування замовника, щодо якого здійснювався моніторинг закупівлі, його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, місцезнаходження; 2) найменування предмета закупівлі та його очікувана вартість; 3) унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу; 4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу закупівлі; 5) зобов`язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.

Замовник має право протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку одноразово звернутися до органу державного фінансового контролю за роз`ясненням змісту висновку та його зобов`язань, визначених у висновку.

Протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.

У разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.

Якщо замовник не усунув порушення, визначене у висновку, і таке порушення матиме негативний вплив для бюджетів, а також висновок не оскаржено до суду, орган державного фінансового контролю проводить перевірку закупівлі відповідно до Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". Керівник органу державного фінансового контролю або його заступник приймає рішення про призначення перевірки закупівлі, яке оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня його прийняття. При цьому процедура закупівлі на період проведення перевірки закупівлі не зупиняється.

Форма висновку про результати моніторингу закупівлі та порядок його заповнення затверджені наказом Державної аудиторської служби України від 23.04.18 №86, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1.06.18 за №654/32106.

Пунктами третім - шостим Порядку заповнення форми висновку про результати моніторингу закупівлі визначено, що висновок складається у формі електронного документа та заповнюється відповідно до встановленої форми висновку про результати моніторингу закупівлі, затвердженої наказом Державної аудиторської служби України від 23 квітня 2018 року №86 (далі - форма висновку) в електронній системі закупівель.

Після заповнення форми висновку висновок вивантажується з електронної системи закупівель у візуальну форму у форматі текстового редактора для його підписання та затвердження.

Висновок підписується та затверджується накладанням електронного підпису з дотриманням вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Для оприлюднення підписаний та затверджений висновок завантажується в електронну систему закупівель, на форму висновку накладається електронний підпис посадової особи органу державного фінансового контролю, яка здійснила моніторинг закупівлі.

Так, статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачені підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі.

Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо:

1) він має незаперечні докази того, що учасник пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі;

2) відомості про юридичну особу, яка є учасником, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення;

3) службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення;

4) суб`єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів);

5) фізична особа, яка є учасником, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

6) службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

7) тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов`язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника;

8) учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;

9) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань";

10) юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень.

Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

Замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Переможець торгів у строк, що не перевищує п`яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті.

Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті.

Уповноважений орган щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу.

Зі справи вбачається і сторонами у справі не заперечується, що визначені ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі" документи для участі у тендері були подані п`ятьма учасниками, серед яких обрано переможця процедури закупівлі ФОП ОСОБА_1 та прийнято рішення про укладення договору.

Відповідно до вимог додатку 3 до тендерної документації Позивача, затвердженої рішенням тендерного комітету від 23.03.2020, для підтвердження відсутності підстав відмови участі в процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону №922 переможець торгів повинен у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, завантажити через електронний майданчик в системі "Prozorro" довідку (чи документ іншої форми) у визначеному чинним законодавством вигляді (або нотаріально засвідчену копію), щодо заборгованості зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) видану уповноваженим на це органом не пізніше десяти днів до кінцевої дати подання тендерних пропозицій.

Примітками до додатку 3 до тендерної документації, передбачено, що у випадку отримання переможцем торгів вказаних у цьому додатку документів у визначеному чинним законодавством електронному виді або іншому, але такому який дає можливість онлайн їх перевірити їх справжності (легітимності/автентичності) переможець оприлюднює їх через електронний майданчик в системі "Prozorro" у формі, що дає можливість онлайн перевірити їх справжності (легітимності/автентичності).

16.04.2020 позивачем надіслано ФОП ОСОБА_1 супровідний лист №119 про намір укласти договір.

18.04.2020 ФОП ОСОБА_1 завантажено довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справляння яких покладено на контролюючі органи від 16.04.2020 №22465, видану ГУ ДПС у Львівській області, у визначеному чинним законодавством вигляді, формі, що дає можливість онлайн перевірити її справжності (легітимності/автентичності).

Отримання платником ФОП ОСОБА_1 довідки в електронній формі реалізовано через приватну частину Електронного кабінету, розміщеному на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України.

28.04.2020 позивачем укладено договір №31 з ФОП ОСОБА_1 про закупівлю послуги з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з територій кладовищ м. Львова на суму 648900,00 грн без ПДВ.

Також, переліком документів з документації конкурсних торгів містяться в додатку 1 тендерної документації для процедури закупівлі відкриті торги, затвердженого рішенням тендерного комітету від 23.03.2020 року, в якому серед інших документів, міститься, зокрема, посилання на надання учасником торгів довідки в довільній формі про те, що учасник не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

Підставою для прийняття рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхилення тендерної пропозиції є саме наявність заборгованості зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), а не факт подання довідки.

Частина друга статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачає лише право, а не обов`язок замовника прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

З аналізу вищенаведених норм Закону України "Про публічні закупівлі" , судом зроблено висновок, що доводи відповідача про невідповідність форми довідки, не відповідають вимогам ст.17 Закону №922, яка передбачає довільну форму довідки.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби (місцезнаходження: 79007, м. Львів, вул. Костюшка, 8, код ЄДРПОУ: 40479801) оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель 08.05.2020 про результати моніторингу (ID моніторингу : UA-М-2020-05-04-000088) закупівлі Львівським комунальним підприємством "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" (місцезнаходження : 79017, м. Львів, вул. К.Левицького,94, ЄДРПОУ 02128230), за предметом закупівлі ДК 021:2015-77210000-5 Лісозаготівельні послуги (послуги з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з території кладовищ м. Львова), унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу якої UA-2020-03-23-004836-b.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Західного офісу Держаудитслужби України (місцезнаходження: 79007, м. Львів, вул. Костюшка, 8, код ЄДРПОУ: 40479801) на користь Львівського комунального підприємства "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" (місцезнаходження : 79017, м. Львів, вул. К.Левицького,94, ЄДРПОУ 02128230) судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 2102 (дві тисячі сто дві ) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Гулкевич І.З.