
Справа №278/2748/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2020 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Дубовік О. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Оліївської сільської об`єднаної територіальної громади Житомирського району Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Оліївської сільської об`єднаної територіальної громади Житомирського району Житомирської області, яким просить:
визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у ненадання відповіді на заяву позивача;
зобов`язати відповідача розглянути заяву позивача.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України на справи у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності поширюється юрисдикція адміністративних судів, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 20 КАС України розмежовує предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Як убачається з переліку адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, який міститься у ч. 1 ст. 20 КАС України, у ньому відсутні адміністративні справи, пов`язані зі спорами фізичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його бездіяльності.
Отже, враховуючи положення ч. 2 ст. 20 КАС України, справа підсудна окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Зважаючи на те, що приписи КАС України не регулюють порядок передачі справи з одного до іншого адміністративного суду у разі предметної непідсудності спору, суд дійшов висновку про застосування в цьому випадку принципу аналогії закону, що відповідатиме ч. 6 ст. 7 КАС України.
Застосовуючи даний принцип, суд вважає за потрібне використати приписи п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, в якому зазначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа має бути передана на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 6, 20, 29 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Передати справу на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження в разі пропуску строку з поважних причин. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. М. Дубовік