
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
20 жовтня 2020 року Справа № 160/12019/20 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відповідача-1: П`ятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур, відповідача-2: Дніпропетровської обласної прокуратури, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Офіс Генерального прокурора про визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на посаді,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача-1: П`ятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур, відповідача-2: Офісу Генерального прокурора, відповідача-3: Прокуратури Дніпропетровської області, в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення №9 від 17.07.2020 року п`ятої кадрової комісії про неуспішне проходження прокурором атестації;
- визнати протиправним та скасувати наказ прокурора Дніпропетровської області №1006к від 19.08.2020 про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області та з органів прокуратури з 31.08.2020 на підставі пункту 9 частини 1 статті 51 Закону України «Про прокуратуру»;
- поновити ОСОБА_1 в органах прокуратури на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області або на іншій рівнозначній посаді в органах прокуратури Дніпропетровської області з 31.08.2020 року;
- стягнути з прокуратури Дніпропетровської області на користь позивача середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, починаючи з 01.09.2020 року і до моменту фактичного поновлення на роботі.
Ухвалою суду від 05.10.2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
15.10.2020 року позивач усунув недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду уточненої позовної заяви з визначенням належних відповідачів (відповідач-1: П`ята кадрова комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур, відповідач-2: Дніпропетровська обласна прокуратура, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Офіс Генерального прокурора).
Адміністративний позов відповідає вимогам, встановленим статтями 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, підстави для залишення її без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, визначених статтями 169-170 Кодексу адміністративного судочинства, відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Пунктом 17 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 1 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно з приміткою до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції" під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються, зокрема, прокурори.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивач звільнений з посади прокурора прокуратури області.
Враховуючи приписи частини 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України та примітки до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції", суд вважає за необхідне призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Також, у своїх позовних вимогах позивач просить залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Офіс Генерального прокурора України.
Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Отже, враховуючи те, що спірні правовідносини можуть вплинути на права та інтереси Офісу Генерального прокурора, з метою повного, всестороннього та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне залучити Офіс Генерального прокурора, до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Керуючись статтями 12, 49, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача-1: П`ятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур, відповідача-2: Дніпропетровської обласної прокуратури про визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на посаді та відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатись за правилами загального позовного провадження суддею Бондар М.В. одноособово.
Підготовче засідання призначити на 18 листопада 2020 року о 09:00. Засідання відбудеться у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала судових засідань 2.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Офіс Генерального прокурора.
Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.
Витребувати від Дніпропетровської обласної пропуратури копії документів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення та наказу.
Витребувати від П`ятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур копії документів, що підтверджують створення П`ятої кадрової комісії та документів, що складались під час атестації позивача та винесення оскаржуваного рішення.
Запропонувати третій особі надати письмові пояснення щодо позову протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються письмові пояснення та документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих на нього доказів позивачу та відповідачам.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
Встановити відповідачам строк для подання заперечень на відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити відповідачам, що у разі неподання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Інформацію щодо стану розгляду справи учасники судового процесу можуть отримати на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0470/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи, відповідачам та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - копію позовної заяви та додані до неї документи.
Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов`язані завчасно повідомити про це суд, відповідно до частини 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Бондар