Ухвала суду № 92276532, 19.10.2020, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
19.10.2020
Номер справи
417/1125/20
Номер документу
92276532
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 417/1125/20

Провадження № 2-а/417/17/20

У Х В А Л А

Іменем україни

"19" жовтня 2020 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В., позовну заяву кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії про визнання незаконним рішення Марківської селищної територіальної виборчої комісії, та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

19.10.2020 року до Марківського районного суду Луганської області надійшла позовна заява кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії про визнання незаконним рішення Марківської селищної територіальної виборчої комісії про реєстрацію кандидатом на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 , та зобов`язання Марківську селищну територіальну виборчу комісію скасувати реєстрацію кандидата на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 .

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2020 року головуючим визначено суддю Логвіненка Т.Г.

Згідно ухвали Марківського районного суду Луганської області від 19.10.2020 року задоволено заяву судді Логвіненка Т.Г. про самовідвід в даній адміністративній справі.

Відповідно до Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2020 року головуючим визначено суддю Рукас О.В.

Перевіривши матеріали позову приходжу до наступного висновку.

Згідно ст.1 КАС України Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:

1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;

2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спорах між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом;

6) спорах щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;

8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;

9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;

10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;

11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про оборонні закупівлі", крім спорів, пов`язаних із укладенням державного контракту (договору) про закупівлю з переможцем спрощених торгів із застосуванням електронної системи закупівель та спрощеного відбору без застосування електронної системи закупівель, а також зміною, розірванням і виконанням державних контрактів (договорів) про закупівлю;

12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень";

13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

14) спорах із суб`єктами владних повноважень з приводу проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства;

15) спорах, що виникають у зв`язку з оголошенням, проведенням та/або визначенням результатів конкурсу з визначення приватного партнера та концесійного конкурсу.

Згідно п.2 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб.

Згідно ч.4 ст.273 КАС України визначено, що рішення, дії чи бездіяльність територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів, виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

За таких обставин слід зробити висновок, що позовна заява предметно не підсудна Марківському районному суду Луганської області, оскільки підсудна Луганському окружному адміністративному суду.

Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи те, що позивачем подано позовну заяву з порушенням правил територіальної підсудності, матеріали адміністративної справи слід передати до Луганського окружного адміністративного суду за підсудністю.

Водночас, вважаю за необхідне зазначити, що згідно ч.8 ст.29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.29, ч.4 ст.273 КАС України,-

У Х В А Л И В :

Адміністративну справу за позовом кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії про визнання незаконним рішення Марківської селищної територіальної виборчої комісії, та зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд Луганському окружному адміністративному суду.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом двох днів з дня її проголошення до Першого апеляційного адміністративного суду через Марківський районний суд Луганської області.

Суддя: О.В.Рукас