Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
01 березня 2010 р. Справа № 2-а- 813/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Присяжнюк О.В.
за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,
за участю: прокурора –Анголенка П.О., представника позивача –Бондаренко В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом
Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Корпорації «Співдружність Комп »про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з адміністративним позовом до Корпорації «Співдружність Комп»про стягнення з відповідача штрафу в сумі 3910 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.
Паперова форма регулярної річної інформації Корпорації «Співдружність Комп»за 2008 р., яка була подана до ХТУ ДКЦПФР 26 травня 2009 р., не відповідає вимогам «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364.
Електронна форма регулярної річної інформації Корпорації за 2008 р., яка подана до ХТУ ДКЦПФР 26 травня 2009 р., не відповідає вимогам п. 14 Положення та наказу Голови ДКЦПФР від 27 грудня 2007 р. № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364»в частині заповнення всіх таблиць та форм, передбачених Положенням.
Регулярна річна інформація Корпорації за 2007 р., яка була подана до ХТУ ДКЦПФР 28 травня 2008 р., не відповідає вимогам Положення, а саме: п.п. 1.4, 1.5, 1.7, 1.8, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16 п.1 глави 2 розділу V, п. 15 розділу І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
Таким чином, регулярна річна інформація за 2008 р., яка була подана до ХТУ ДКЦПФР не містить усіх, передбачених законодавством відомостей, що є поданням інформації не в повному обсязі.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» інформацією, яка подається до Комісії, вважається, у тому числі, регулярна інформація про емітента.
За подання не в повному обсязі інформації до ДКЦПФР передбачена відповідальність згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою № 426-ХА від 05 листопада 2009 р. на Корпорацію Харківським територіальним правлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. за подання не в повному обсязі інформації до ДКЦПФР.
Також, Корпорацією особлива інформація про порушення 23 лютого 2009 р. Господарським судом Харківської області у відношенні Корпорації справи про банкрутство № Б-24/28-09 не була подана до Харківського теруправління Комісії протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364 (далі - Положення), а саме - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-ІV від 23 лютого 2006 р. з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та є неподанням інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні»інформацією, яка подається до Комісії, вважається, у тому числі, особлива інформація про емітента.
За неподання інформації до ДКЦПФР передбачена відповідальність згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою № 427-ХА від 05 листопада 2009 р. на Корпорацію Харківським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. за неподання інформації до ДКЦПФР.
Крім того, Корпорацією особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента за рішенням загальних зборів учасників Корпорації від 14 серпня 2009 р., а саме про звільнення з посади генерального директора Пугача О.Г. та призначення на посаду генерального директора Воротняк Є.М., небула розміщена Корпорацією у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та є нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок паперів.
Особлива інформація про порушення 23 лютого 2009 р. Господарським судом Харківської області у відношенні Корпорації справи про банкрутство № Б-24/28-09 не була розміщена Корпорацією у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, а саме - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та є нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»інформацією, яка розміщується у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, вважається, у тому числі, особлива інформація про емітента.
За нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів передбачена відповідальність згідно п. 6 ч. 1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою № 428-ХА від 05 листопада 2009 р. на Корпорацію Харківським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
Також, Корпорацією особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента за рішенням загальних зборів учасників Корпорації від 14 серпня 2009 р., а саме про звільнення з посади генерального директора Пугача О.Г. та призначення на посаду генерального директора Воротняк Є.М., не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу ІІ Положення, та є не опублікуванням інформації.
Особлива інформація про порушення 23 лютого 2009 р. Господарським судом Харківської області у відношенні Корпорації справи про банкрутство № Б-24/28-09 не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, а саме - протягом п’яти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та є неопублікуванням інформації.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»інформацією, яка опубліковується, вважається, у тому числі, особлива інформація про емітента.
За неопублікування інформації передбачена відповідальність згідно п.5 ч. 1 ст. 11 України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою № 429-ХА від 05 листопада 2009 р. на Корпорацію Харківським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. за неопублікування інформації.
Загальна сума несплачених штрафних санкцій становить 3910,00 грн.
Накладені штрафні санкції за порушення законодавства про цінні папери до теперішнього часу Товариством не сплачені. Згідно законодавства до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Грошові кошти до державного не надійшли. Це перешкоджає виконанню бюджетної політики держави.
У судове засідання відповідач - Корпорація «Співдружність Комп» - свого представника не направив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Прокурор Анголенко П.О. та представник позивача –Харківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Бондаренко В.Ю. - в судове засідання з’явилися, позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.
Також представник позивача зазначила, що дані про оскарження постанов відповідачем у комісії відсутні.
Суд, вислухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій Корпорація «Співдружність Комп»зареєстрована 25 січня 2000 р. Харківською районною державною адміністрацією Харківської області та числиться в ЄДРПОУ як юридична особа.
15 жовтня 2009 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку були прийняті постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та зобов’язано керівника Корпорації «Співдружність Комп»з’явитися 27 жовтня 2009 р. для підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень, які були направлені відповідачу, що підтверджується реєстром згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів.
27 жовтня 2009 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку були прийняті акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 426-ХА, № 427-ХА, № 428-ХА, № 429-ХА та постанову про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів № 426-ХА/1 від 27 жовтня 2009 р., за якою розгляд справи було призначено 05 листопада 2009 р.
Так, актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 426-ХА від 27 жовтня 2009 р. встановлені наступні порушення, а саме, що регулярна річна інформація Корпорації за 2007 р., яка була подана до ХТУ ДКЦПФР 28 травня 2008 р., не відповідає вимогам п.п. 1.4, 1.5, 1.7, 1.8, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.17 п.1 глави 2 розділу V, п. 15 розділу І «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів». Паперова форма регулярної річної інформації Корпорації «Співдружність Комп» за 2008 р., яка була подана до ХТУ ДКЦПФР 26 травня 2009 р., не відповідає вимогам п.п. 1.5, 1.7, 1.8, 1.15 п.1 глави 2 розділу V, п. 15 розділу І «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364. Електронна форма регулярної річної інформації Корпорації за 2008 р., яка подана до ХТУ ДКЦПФР 26 травня 2009 р., не відповідає вимогам п. 14 Положення та наказу Голови ДКЦПФР від 27 грудня 2007 р. № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364»в частині заповнення всіх таблиць та форм, передбачених Положенням.
Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 427-ХА від 27 жовтня 2009 р. встановлено порушення Корпорацією «Співдружність Комп»положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-ІV від 23 лютого 2006 р. з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, що є неподанням інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 428-ХА від 27 жовтня 2009 р. встановлено порушення Корпорацією «Співдружність Комп»положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та є нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
З Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 429-ХА від 27 жовтня 2009 р. встановлено порушення Корпорацією «Співдружність Комп»положень ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, що є неопублікуванням інформації.
Вищезазначені акти та постанова про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені до Корпорації «Співдружність Комп», що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів.
05 листопада 2009 р. позивачем винесені постанови: № 426-ХА, якою за подання не в повному обсязі інформації до ДКЦПФР застосовано до Корпорації «Співдружність Комп»штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн., № 427-ХА, якою до відповідача за неподання інформації до ДКЦПФР застосовано штрафну санкцію у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн., № 428-ХА, за якою за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів застосовано штрафну санкцію у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн., № 429-ХА, якою за неопублікування інформації застосовано штрафну санкцію у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн.
Зазначені постанови були відправлені відповідачу 10 листопада 2009 р., що підтверджується списком поштових відправлень рекомендованих листів за № 6911.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи. Таким територіальним органом і є Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно довідки Харківського обласного управління статистики про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є юридичною особою, ідентифікаційний код 24331919.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 р. № 3480-ІУ, емітентів, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язано своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію, зокрема, про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Зазначена річна та квартальна звітна інформація підпадає під визначення регулярної інформації про емітента, що міститься в ч. 1 ст. 40 вказаного Закону.
Відповідно до ч. 2 - 4, ч. 6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік, річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Емітент має право додатково подавати іншу інформацію; річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. До особливої інформації належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Особлива інформація про емітента є відкритою і оприлюднюється шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Крім того, відповідно до ч. 1 глави 1 розділу ІУ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364 (далі –Положення № 1591), емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Згідно п. 1 гл. 3 р. ІІ Положення № 1591 розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, з дня вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.
Відповідно п. п. 8, 10, 14 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
Так, зокрема, п. 5-8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Абзацами 1, 2 пункту 16 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року № 120/14811 визначено, що постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.
Доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанови по справі про адміністративне правопорушення), постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.
Відповідно до п. 2 та п. 11 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови. Постанова за справою про правопорушення, а також рішення Комісії за скаргою на постанову можуть бути оскаржені до суду в порядку і строки, встановлені законодавством.
Згідно з пунктами 2, 3, 5 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, встановлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позивач під час застосування фінансових санкцій до відповідача діяв в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені Законами України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та «Про цінні папери та фондовий ринок».
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 05 листопада 2009 р. відповідачем оскаржені не були, штраф за порушення законодавства про цінні папери відповідачем до Державного бюджету України не сплачено.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та з Відкритого акціонерного товариства «СПЕЦНАФТАГАЗРЕМОНТ»підлягає стягненню до Державного бюджету України штраф в розмірі 3910 грн.
Відповідно вимогам ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 5, 6, 8, 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, ст. ст. 39, 40, 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Корпорації «Співдружність Комп »про стягнення штрафу.
Стягнути з Корпорації «Співдружність Комп» (62490, Харківська область, Харківський район, с. Комунар, вул. Озерна, 5) до Державного бюджету України на рахунок Управління Державного казначейства у Харківському районі Харківської області № 31110106700429, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету»по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», новий символ звітності 106, МФО 851011, код УДК 24134461, штраф в розмірі 3910 (три тисячі дев’ятсот десять) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанову в повному обсязі виготовлено 05 березня 2010 року.
Суддя О.В. Присяжнюк