
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2020 р. Справа№200/8523/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 (далі - позивачка, ОСОБА_1 ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач, управління, орган пенсійного фонду), про:
- визнання протиправними дій управління щодо зменшення, раніше призначеного, відповідно до абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ОСОБА_1 , щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у розмірі 80 % від суддівської винагороди, що становила 121 714,56 грн. до 50 % від суддівської винагороди, що становить 76 071,60 грн. з 01.08.2020;
- визнання незаконним і протиправним та скасування рішення управління від 09.07.2020 про перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці;
- зобов`язання управління здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у відповідності до абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII у редакції, яка діяла на момент звернення позивачки із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший, а саме від 05.08.2018) з урахуванням основного розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у розмірі 80 % від суддівської винагороди з 01.08.2020.
В обґрунтування позовних вимог зазначено таке.
Рішенням Вищої Ради Правосуддя (далі - ВРП) від 10.10.2019 № 2642/0/15-19 та наказом від 17.10.2019 № 584к «Про відрахування зі штату судді ОСОБА_1 » позивачку звільнено з посади судді Донецького апеляційного суду з 17.10.2019.
29 жовтня 2019 року позивачка звернулась до відповідача із заявою про переведення з пенсії за віком на щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці. Відповідним рішенням управління позивачці призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці на підставі абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII) у розмірі 80 % суддівської винагороди у сумі 121 714,56 грн.
Рішенням управління від 09.07.2020 № 914190883416 позивачці здійснено перерахунок пенсії у зв`язку із тим, що 29.10.2019 при поданні до органу пенсійного фонду заяви про переведення з пенсії за віком на щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці не були долучені результати кваліфікаційного оцінювання щодо підтвердження відповідності займаній посаді та при перевірці пенсійної справи позивачки встановлено, що Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (далі - ВККС України) 28.03.2018 ухвалено рішення про відповідність ОСОБА_1 займаній посаді. За таких обставин, відповідачем розрахунок довічного грошового утримання судді у відставці приведено у відповідність до норми ч. 3 ст. 142 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII) із розрахунку 50 % суддівської винагороди судді.
Позивачка вважає такі дії відповідача незаконними й протиправними та вбачає порушення прав та гарантій, що встановлені ч. 1 ст. 126 Конституції України, ч. 1 ст. 142 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII у редакції, яка діяла на момент звернення позивача із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший) та абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Звертає увагу суду на рішення Конституційного Суду України за наведеним у позові переліком.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21.09.2020 відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Відповідачем надано відзив, де висловлено прохання у позові відмовити, з огляду на таке.
При перевірці пенсійної справи позивачки було з`ясовано, що згідно результатів кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді 28.03.2020 ВККС України ухвалено рішення, що ОСОБА_1 відповідає займаній посаді. Тому розрахунок щомісячного довічного грошового забезпечення судді у відставці приведено у відповідність до норм ч. 3 ст. 142 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Відповідач звертає увагу суду на втрату чинності положень, які визначали різний порядок обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, а тому до спірних правовідносин застосовуються положення ч. 3 ст. 142 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Фактичні обставини справи.
ОСОБА_1 є громадянкою України паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 . Внутрішньо переміщена особа, згідно довідки від 29.10.2019 № 1419-5000220637 адреса фактичного місце проживання: АДРЕСА_1 .
Рішенням ВККС України від 28.03.2018 № 110/ко-18 вирішено визнати суддю апеляційного суду Донецької області ОСОБА_1 такою, що відповідає займаній посаді.
Рішенням ВРП від 10.10.2019 № 2642/0/15-19 «Про звільнення ОСОБА_1 з посади судді Донецького апеляційного суду у відставку» вирішено звільнити ОСОБА_1 з посади судді Донецького апеляційного суду у відставку.
Наказом Донецького апеляційного суду від 17.10.2019 № 584 к «Про відрахування зі штату суду судді ОСОБА_1 » наказано відрахувати суддю ОСОБА_1 зі штату Донецького апеляційного суду 17.10.2019, у зв`язку із поданням заяви про відставку.
Відповідно довідки Донецького апеляційного суду від 17.10.2019 № 3.14-14/26/2019 суддівська винагорода, яка враховується при призначенні щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, складає 152 143,20 грн.
29 жовтня 2019 року позивачка звернулась до управління із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку із переходом на пенсію за іншим Законом.
Рішенням управління від 05.11.2019 № 914190883416 позивачці призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці у розмірі 80 % у сумі 121 714,56 грн.
Рішенням управління від 09.07.2020 № 914190883416 позивачці проведено перерахунок пенсії визначено загальний процент розрахунку пенсії від заробітку 50 %, основний розмір - 76 071,60 грн.
Відповідачем 20.07.2020 надіслано на ім`я позивачки повідомлення № 0574-04-8/5793, де зазначено, що внаслідок самоперевірки правильності обчислення розміру довічного грошового утримання встановлено невірний відсоток суддівської винагороди, встановлений відсоток складає 50 %.
Факт відповідного перерахунку пов`язаний із проведеною управлінням перевіркою пенсійної справи ОСОБА_1 та встановленням, що рішенням ВККС України від 28.03.2018 № 110/ко-18 вирішено визнати суддю апеляційного суду Донецької області ОСОБА_1 такою, що відповідає займаній посаді.
Отже, відповідач розрахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці приведено у відповідність до норм ч. 3 ст. 142 Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці перераховано з 01.01.2020 із суддівської винагороди у розмірі 50 %, основний розмір - 76 071,60 грн.
Надані сторонами у справі письмові докази досліджені судом у порядку ст. 211 КАС України.
Правова позиція суду.
Конституція України
Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Стаття 126. Незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.
Суддя обіймає посаду безстроково.
Підставами для звільнення судді є: 4) подання заяви про відставку.
У рішенні Конституційного суду України від 19.11.2013 № 10-рп/2013 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статей 103, 109, 131, 132, 135, 136, 137, підпункту 1 пункту 2 розділу XII "Прикінцеві положення", абзацу четвертого пункту 3, абзацу четвертого пункту 5 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" вказано: «Аналіз розділу VIII Конституції України та Закону № 2453 дає Конституційному Суду України підстави для висновку, що відставка судді є особливою формою звільнення його з посади за власним бажанням та обумовлена наявністю в особи відповідного стажу роботи на посаді судді. Наслідком відставки є, зокрема, припинення суддею своїх повноважень з одночасним збереженням за ним звання судді і гарантій недоторканності, а також набуттям прав на виплату вихідної допомоги та отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання.» (абз. 4 пп. 3.1 п. 3 мотивувальної частини).
Закон України «Про судоустрій та статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VIII (у редакції, чинній на момент призначення довічного грошового утримання судді у відставці, далі - Закон № 1402)
Стаття 142. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці
1. Судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
1) 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;
2) 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
2. Суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на отримання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, визначених Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.
4. У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
Пункт 22 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1402. Право на отримання суддівської винагороди у розмірах, визначених цим Законом, мають судді, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначені на посаду за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом.
Судді, які на день набрання чинності цим Законом пройшли кваліфікаційне оцінювання та підтвердили свою здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді, до 1 січня 2017 року отримують суддівську винагороду, визначену відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами).
(вказані пункти втратили чинність на підставі Закону України від 16.10.2019 №193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», який набрав чинності 07.11.2019).
Пункт 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1402. (станом на момент призначення позивачці довічного грошового утримання судді у відставці)
Право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.
В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами). За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді, але не може бути більшим ніж 90 відсотків суддівської винагороди судді, обчисленої відповідно до зазначеного Закону.
Суд звертає увагу, що станом на момент призначення довічного грошового утримання позивачка за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердила відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді), однак не пропрацювала три роки з дня прийняття щодо неї відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.
Отже, органом пенсійного фонду цілком правомірно визначено ОСОБА_1 відсоток для обрахунку довічного грошового утримання судді у відставці.
Рішенням Конституційного Суду України від 18.02.2020 № 2-р/2020 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення розділу XII „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII зі змінами: пункту 25.
Закон України «Про Конституційний Суд України» від 13.07.2017 № 2136-VIII.
Стаття 91. Визначення Судом строку втрати чинності актом (його окремими положеннями)
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Отже, набрання чинності рішенням Конституційного Суду України, яким визнаються неконституційними відповідні норми законодавства, тягне за собою виникнення, зміну чи припинення прав та обов`язків суб`єктів правовідносин до яких застосовуються (застосовувалися) положення законодавства, яке згодом було визнано неконституційним. Відтак, такі правовідносини безпосередньо пов`язуються з дією закону. Тобто, якщо це один день (втрата чинності повністю чи в окремій частині закону за рішенням Конституційного Суду України з дня його ухвалення), то цей строк закінчується о 24 години 00 хвилини цього дня. Відповідно, з 00 годин 00 хвилин наступного дня, з дати ухвалення відповідного рішення Конституційного Суду України, до правовідносин, що регулюється таким законодавством застосовується норма, що відповідає Конституції України, вступила у силу і діє.
Тобто вказане рішення набрало законної сили з 19.02.2020.
Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV».
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
4. Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:
у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Стаття 49. Припинення та поновлення виплати пенсії
3. У разі виявлення недостовірних даних у документах та відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір та підстави для виплати пенсії переглядаються відповідно до цього Закону без урахування таких даних.
Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 № 3-1 затверджено Порядок подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України (далі - Порядок )
Розділ I.
1. Заява про призначення (перерахунок) щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці (додаток 1) (далі - щомісячне довічне утримання) подається до управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаних управлінь (далі - органи, що призначають щомісячне довічне утримання) через уповноважену особу суду за останнім місцем роботи (далі - уповноважена особа).
2. Щомісячне довічне утримання призначається з дня, наступного за днем звільнення судді з посади у відставку, якщо звернення за призначенням щомісячного довічного утримання відбулося не пізніше трьох місяців з дня звільнення судді з посади.
Розділ IІ.
1. Заява про перерахунок щомісячного довічного утримання та довідка про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці (додаток 2) (далі - довідка про суддівську винагороду) або довідка про винагороду судді Конституційного Суду України для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді Конституційного Суду України у відставці (додаток 3) (далі - довідка про винагороду судді КСУ) подається до органів, що призначають щомісячне довічне утримання.
4. Перерахунок щомісячного довічного утримання проводиться з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
Висновки суду.
Відповідач право на перерахунок довічного грошового утримання позивачки обґрунтовує фактом виявлення при перевірці пенсійної справи результатів кваліфікаційного оцінювання ОСОБА_1 , які не були долучені до заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, а тому довічне грошове утримання приведено у відповідність до норми ч. 3 ст. 142 Закону № 1402. Також акцентує на втраті чинності положень, які визначали різний порядок обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.
Проте, суд звертає увагу, що право на проведення перерахунку у органу пенсійного фонду виникає виключно у випадку виявлення недостовірних даних у документах та відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата.
Такими даними чи відомостями, зокрема, може бути недостовірність даних зазначених у довідці про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці тощо.
Відповідне рішення ВККС України жодним чином на обчислення розміру довічного грошового утримання судді у відставці, як на момент призначення такого (позивачка не пропрацювала 3 роки після проходження кваліфікаційного оцінювання), так і станом на момент проведення перерахунку не впливає.
Суд звертає увагу, що згідно ч. 1 ст. 1 Протоколу 1 (Протокол ратифіковано Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997) до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (зі змінами, внесеними Протоколом № 11) кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Також потрібно відмітити, що поняття «майно» у практиці Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), має автономне значення та включає різні соціальні виплати, про що вказано, зокрема у справі «Будченко проти України» (№ 38677/06, рішення від 24.07.2014).
ЄСПЛ, розглядаючи справи за ст. 1 Протоколу № 1, перевіряє відповідність втручання у право мирного володіння майном таким критеріям:
1) «на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права»;
2) воно повинне мати легітимну мету («в інтересах суспільства»);
3) бути пропорційним (тобто має бути забезпечений справедливий баланс між інтересами особи з одного боку та інтересами суспільства з іншого.
У світлі обставин даної справи, суд встановив, що проведення органом пенсійного фонду перерахунку мало місце на підставі, яка ані Законом № 1058, ані Порядком № 3-1, не передбачена.
Вказаний висновок кореспондує із положеннями ч. 2 ст. 2 КАС України, а саме: у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди, зокрема, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.
Згідно абзацу 5 п. 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №22-1 визначено, що рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління.
Як встановлено, судом протоколом відповідача від 09.07.2020 № 914190883416 позивачці проведено перерахунок пенсії та визначено загальний процент розрахунку пенсії від заробітку 50 %, основний розмір - 76 071,60 грн., з урахуванням наведеного, суд зазначає, що в розумінні Порядку №22-1 вказаний протокол є рішенням про проведення перерахунку.
Тому суд констатує, що відповідне втручання не відповідало вимогам закону, отже не було законним. Правовим наслідком чого є визнання рішення управління про перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 09.07.2020 протиправним та його скасування
Щодо способу захисту.
Статтею 13 (право на ефективний засіб юридичного захисту) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 № 3-рп/2003).
Частиною 4 ст. 245 КАС України передбачено, що у випадку, визначеному п. 4 ч. 2 цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
За обставин, що склались належним способом захисту є відновлення правого становища, що існувало до неправомірного втручання, а саме зобов`язання управління здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у відповідності до абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII у редакції, яка діяла на момент звернення позивачки із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший від 05.08.2018) на підставі довідки Донецького апеляційного суду від 17.10.2019 № 3.14-14/26/2019.
Відповідно ч. 1 ст. 139 КАС України, сплачений позивачкою судовий збір підлягає стягненню на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 72-77, 139, 242-246, 255,258, 262, 293, 295 КАС України,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35, ЄДРПОУ 42172734) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області №914190883416 від 09.07.2019 про перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.
Зобов`язати Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у відповідності до абз. 2 п. 25 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№ 1402-VIII у редакції, яка діяла на момент звернення ОСОБА_1 із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший від 05.08.2018) на підставі довідки Донецького апеляційного суду від 17.10.2019 № 3.14-14/26/2019
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35, ЄДРПОУ 42172734) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 19 жовтня 2020 року.
Суддя І.В. Буряк