
УХВАЛА
м. Вінниця
16 жовтня 2020 р. Справа № 120/4815/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до сектору із соціально-гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Вінницькій області" про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до сектору із соціально-гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Вінницькій області".
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на протиправні дії сектору із соціально-гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Вінницькій області" щодо відмови у складанні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.
А тому з метою захисту своїх прав та інтересів позивач вважає, що слід зобов`язати відповідача скласти, оформити та подати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку для перерахунку пенсії із зазначенням відповідних доплат.
Ухвалою від 22 вересня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі, задоволено клопотання позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
06 жовтня 2020 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому, крім іншого, зазначено, що відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі - Порядок), пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Згідно з пунктом 2 Порядку Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. При цьому, згідно з пунктом 3 Порядку на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Водночас, відповідачем зазначено, що такий уповноважений орган в структурі Міністерства внутрішніх справ України визначено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25 лютого 2019 року №129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій". Відтак, на думку відповідача, сектор із соціально-гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Вінницькій області" є неналежним відповідачем у справі, оскільки останній не є уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій.
Особливості заміни неналежної сторони визначені статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України). Відповідно до частини 3 статті 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відтак, ознайомившись із матеріалами адміністративної справи, аргументами, наведеними відповідачем у відзиві на позовну заяву, суд дійшов висновку, що з метою з`ясування думки позивача щодо належного відповідача у справі слід призначити судове засідання для розгляду цієї справи.
Вирішуючи питання щодо доцільності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, суд зважає на таке.
Главою 10 розділу 2 КАС України врегульовано особливості розгляду справ за правилами спрощеного позовного провадження.
Так, частиною 1 статті 262 КАС України передбачено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (частина 5 статті 262 КАС України).
Аналіз наведених вище норм дає підстави дійти висновку про те, що суд, зважаючи на характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності, з власної ініціативи вправі перейти до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відтак, з огляду на необхідність з`ясування думки позивача щодо належного відповідача у справі, суд з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи дійшов висновку, що дану справу слід розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 48, 248, 262 КАС України,
УХВАЛИВ:
Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 06 листопада 2020 р. о 14:00 год. в залі судового засідання №2 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович