Рішення № 92256536, 09.10.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2020
Номер справи
120/4307/20-а
Номер документу
92256536
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

09 жовтня 2020 р. Справа № 120/4307/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації з вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання повернути заборгованість у сумі 11274,32 гривні, зобов`язання здійснити перерахунок державної соціальної допомоги за період з 18 червня 2019 року по 01 липня 2020 року відповідно до Конституції України, а також щодо визнання бездіяльності в частині неналежного опрацювання заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії від 29 січня 2019 року та зобов`язання розглянути подану заяву від 29 січня 2019 року та надати відповідь.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 01 жовтня 2019 року звернувся до відповідача із заявою про призначення державної соціальної допомоги відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2005 року №261. Проте, відповідач не прийняв подану заяву з огляду на те, що остання неправильно заповнена, а також заявником не надано копію паспортного документа.

27 листопада 2019 року позивач повторно звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації із заявою аналогічного змісту, долучивши до неї усі необхідні документи.

Невдовзі позивачу надійшло повідомлення про надання державної соціальної допомоги, розмір якої становить 327 гривень.

Позивач вважає такі дії органу соціального захисту протиправним, оскільки відповідно до статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Разом із тим, статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року у розмірі 1497 гривень, з 1 липня - 1564 гривні, з 1 грудня - 1638 гривень. Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2020 року - 1638 гривень, з 1 липня - 1712 гривень, з 1 грудня - 1769 гривень. Крім того, позивач вважає, що державна соціальна допомога повинна бути виплачена не з дати звернення за такою, а з дати встановлення йому інвалідності, тобто з 18 червня 2019 року.

Відтак, на думку позивача, бездіяльність відповідача щодо виплати йому державної соціальної допомоги не в повному обсязі є протиправною, у зв`язку із чим звернувся з позовом до суду з вимогами зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації повернути заборгованість у сумі 11274,32 гривні, що утворилася за період з 18 червня 2019 року по 30 червня 2020 року, а також зобов`язати відповідача здійснити перерахунок державної соціальної допомоги за період з 18 червня 2019 року по 01 липня 2020 року відповідно до Конституції України.

Окрім того, позивач зазначив, що 29 січня 2019 року він звернувся із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про призначення житлової субсидії.

Проте, відповідачем не повідомлено його про результати розгляду поданої заяви.

На думку позивача, така бездіяльність органу соціального захисту є протиправною, у зв`язку із чим звернувся до суду з вимогами щодо визнання бездіяльності щодо неналежного опрацювання його заяви про призначення житлової субсидії від 29 січня 2019 року та зобов`язання відповідача розглянути подану заяву та надати відповідь.

Ухвалою від 01 липня 2020 року вказану позовну заяву залишено без руху у зв`язку із тим, що до позовної заяви позивачем не додано документ, який би підтверджував сплату ним судового збору, або документ, що підтверджував би підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

22 липня 2020 року на виконання вимог ухвали від 01 липня 2020 року позивачем подано до суду заяву щодо усунення вказаних недоліків.

Ухвалою від 10 серпня 2020 року відкрито провадження у адміністративній справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

Іншою ухвалою суду від 21 серпня 2020 року вирішено позовні вимоги роз`єднати в окремі провадження. В межах адміністративної справи №120/2832/20-а розглядати позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації щодо виплати державної соціальної допомоги ОСОБА_1 не в повному обсязі; зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації повернути заборгованість на користь ОСОБА_1 у сумі 11274,32 гривень; зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації здійснити перерахунок державної соціальної допомоги ОСОБА_1 за період з 18 червня 2019 року по 01 липня 2020 року відповідно до Конституції України.

Цією ж ухвалою виділено в самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації щодо неналежного опрацювання заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії від 29 січня 2019 року; зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації розглянути та надати відповідь на подану ОСОБА_1 заяву від 29 січня 2019 року.

Як свідчить витяг з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21 серпня 2020 року, адміністративній справі з позовними вимогами про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації щодо неналежного опрацювання заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії від 29 січня 2019 року та зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації розглянути та надати відповідь на подану ОСОБА_1 заяву від 29 січня 2019 року присвоєно номер 120/4307/20-а.

01 вересня 2020 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації заперечує проти задоволення позовних вимог та вважає їх безпідставними і необґрунтованими. Зокрема, відзив, окрім іншого, аргументований тим, що 31 січня 2019 року представник позивача звернувся із заявою про призначення житлової субсидії, до якої останнім додано декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії? та копію довіреності, посвідченої секретарем Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області. 06 лютого 2020 року під час опрацювання вказаної заяви та доданих до неї документів було виявлено помилку у зазначеному у заяві та у декларації ідентифікаційному номері ОСОБА_1 , у зв`язку із чим справу №29278 повернено до відділу прийому управління для опрацювання, а заявника 11 лютого 2019 року та 27 лютого 2019 року повідомлено про необхідність виправлення вказаної помилки. 05 березня 2019 року представник заявника надав копію ідентифікаційного номера ОСОБА_1 та виправив у поданій заяві ідентифікаційний номер позивача. В подальшому, 11 березня 2019 року Управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації прийнято рішення про подання документів ОСОБА_1 на розгляд комісії. 21 березня 2019 року соціальним інспектором складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_1 , а 29 березня 2019 року комісією по розгляду питань пов`язаних з наданням субсидій, соціальних допомог, компенсацій та призначенням (відновленням) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам прийнято рішення, яким рекомендовано призначити житлову субсидію ОСОБА_1 на загальних підставах з місяця звернення. Окрім того, у відзиві йдеться про те, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 відповідачем 03 квітня 2019 року прийнято рішення про призначення субсидії на період з січня 2019 року по березень 2019 року, а 18 квітня 2019 року - на квітень 2019 року.

При ухваленні даного рішення суд зважає на положення частини 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, якими передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Разом із тим, слід звернути увагу на частину 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно із якою датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відтак, аналіз приписів статей 243 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для висновків, що у разі постановлення рішення у письмовому провадженні воно має бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення строку розгляду відповідної справи; при цьому, дата ухвалення рішення в порядку письмового провадження має співпадати із датою складення повного рішення.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив такі обставини.

31 січня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації із заявою про призначення житлової субсидії. До вказаної заяви додано декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

06 лютого 2019 року під час опрацювання поданої заяви відповідачем виявлено помилку у зазначеному у заяві та у декларації ідентифікаційному номері ОСОБА_1 та повернено справу №29278 до відділу прийому управління для опрацювання.

11 лютого 2019 року та 27 лютого 2019 року відповідачем повідомлено ОСОБА_1 про необхідність виправлення помилки в ідентифікаційному номері, зазначеному у заяві та у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

05 березня 2019 року представник заявника надав копію ідентифікаційного номера ОСОБА_1 та виправив у заяві про призначення житлової субсидії та у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії ідентифікаційний номер ОСОБА_1 з НОМЕР_1 на НОМЕР_2 , що підтверджується підписом біля внесених виправлень.

11 березня 2019 року Управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації прийнято рішення про подання документів ОСОБА_1 на розгляд комісії.

21 березня 2019 року соціальним інспектором Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_1 та 29 березня 2019 року комісією по розгляду питань, пов`язаних з наданням субсидій, соціальних допомог, компенсацій та призначенням (відновленням) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам прийнято рішення, яким рекомендовано призначити ОСОБА_1 житлову субсидію на загальних підставах з місяця звернення.

03 квітня 2019 року відповідачем прийнято рішення про призначення ОСОБА_1 субсидії на період з січня 2019 року по березень 2019 року, а 18 квітня 2019 року відповідачем прийнято рішення про призначення ОСОБА_1 субсидії на квітень 2019 року.

Визначаючись з тим, чи дотримано відповідачем порядку розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії, суд зважає на таке, що предметом спірних правовідносин визначено бездіяльність органу соціального захисту населення при розгляді поданої позивачем заяви про призначення субсидії, адже, як стверджує останній, ним не отримано ні рішення про призначення субсидії, ні рішення про відмову в призначення такої, що свідчить про триваюче порушення.

Так, умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій, механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі визначає Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (надалі - Положення).

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком (пункт 1 Положення).

Відповідно до пункту 2 Положення право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Згідно з пунктом 13 Положення для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):

- заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ "Ощадбанк" за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

- копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

-договір найму (оренди) житла (у разі наявності).

Разом з тим, заява і декларація вважаються не поданими у разі, коли:

- не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства (прізвище, ім`я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

- не внесені у повному обсязі відомості про членів сім`ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім`я та по батькові, сімейний зв`язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

- не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника;

- відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім`ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

У разі виявлення помилки у зазначених даних структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє громадянину про необхідність протягом 30 календарних днів виправлення помилки. Якщо протягом визначеного строку громадянин не виправив помилки у заяві та/або декларації, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення відмовляє у призначенні житлової субсидії. Зазначений строк може бути продовжено на час хвороби заявника, що підтверджується документально.

Відтак, наведені приписи свідчать про те, що для призначення житлової субсидії особа подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення відповідні документи. Водночас, у разі виявлення помилки у зазначених даних структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє громадянину про необхідність протягом 30 календарних днів виправлення такої.

За приписами пункту 14 Положення у разі коли документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.

У разі коли протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про необхідність виправлення помилки громадянин не вчинить дій щодо її виправлення, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення відмовляє у призначенні житлової субсидії.

Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про:

- призначення житлової субсидії;

- відмову в призначенні житлової субсидії;

- подання документів на розгляд комісії.

У разі прийняття рішення про призначення житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді або смс-повідомлення).

Водночас, у разі прийняття рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням підстав для подання таких документів на розгляд комісії і порядку оскарження відповідного рішення.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може прийняти рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії у разі наявності підстав, визначених цим Положенням.

При цьому, заявник має право оскаржити до комісії або до суду рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щодо розміру призначеної субсидії або про відмову в призначенні житлової субсидії, а також рішення щодо подання документів на розгляд комісії.

Для забезпечення об`єктивного, неупередженого і всебічного розгляду комісією справи по суті структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати заявнику подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для прийняття рішення. Заявник має право самостійно подати додаткові документи навіть у разі, коли структурний підрозділ з питань соціального захисту населення не пропонував подати такі документи для розгляду комісією.

Рішення про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії приймається комісією протягом 30 календарних днів з дня прийняття структурним підрозділом з питань соціального захисту населення рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії.

Рішення комісії про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії може бути оскаржено заявником до суду.

Отже, процитовані норми врегульовують процедуру прийняття органом соціального захисту населення рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії. При цьому, у разі подання громадянином структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документів щодо виправлення виявленої (их) помилки (ок) останній у разі наявності на те підстав протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймає, зокрема, рішення про подання документів на розгляд комісії. Водночас, у разі прийняття рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням підстав для подання таких документів на розгляд комісії і порядку оскарження відповідного рішення. Крім того, у разі прийняття рішення про призначення житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявника про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді або смс-повідомлення).

Водночас, необхідність повідомлення заявника про прийняте рішення за результатами розгляду його заяви про призначення житлової субсидії обумовлене зокрема й можливістю вчасного оскарження такого рішення.

Судом встановлено, що 31 січня 2019 року позивач звернувся до органу соціального захисту населення із заявою про призначення житлової субсидії. 11 березня 2019 року Управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації прийнято рішення про подання документів ОСОБА_1 на розгляд комісії, що діє при органу соціального захисту населення.

Проте, в порушення вимог абзацу 29 пункту 14 Положення Управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації не повідомлено ОСОБА_1 про прийняте рішення, що не заперечується відповідачем.

Відповідно до абзацу 29 пункту 14 Положення у разі прийняття рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням підстав для подання таких документів на розгляд комісії і порядку оскарження відповідного рішення.

Наведене свідчить про допущення відповідачем бездіяльності щодо неповідомлення ОСОБА_1 про прийняте рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії в трьохденний строк, як того вимагає абзац 29 пункту 14 Положення.

Також відповідачем не виконано вимоги абзацу 27 пункту 14 Положення, яким передбачено, що у разі прийняття рішення про призначення житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді або смс-повідомлення).

Однак, матеріали адміністративної справи не містять доказів повідомлення позивача про прийняте рішення щодо призначення субсидії у будь-який із наведених способів, що також вказує на допущення відповідачем бездіяльності, що має протиправний характер.

Отже, неповідомлення позивача про результати розгляду поданої ним заяви про призначення житлової субсидії у строк та у порядку, визначеному Положенням, позбавило позивача можливості скористатись своїм правом на оскарження прийнятих рішень.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що слід визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у неповідомленні позивача про прийняті рішення щодо подання документів на розгляд комісії та щодо призначення житлової субсидії.

Крім того, з метою ефективного захисту прав та інтересів позивача орган соціального захисту населення належить зобов`язати виконати вимоги абзаців 27 та 29 пункту 14 Положення та повідомити позивача про прийняті ним рішення, адже саме недотримання наведених приписів і спонукало позивача звернутися до суду за захистом своїх прав.

Водночас, в ході судового розгляду встановлено, що після обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_1 та прийняття рішення комісією по розгляду питань, пов`язаних з наданням субсидій, соціальних допомог, компенсацій та призначенням (відновленням) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам відповідачем прийнято рішення, яким рекомендовано призначити ОСОБА_1 житлову субсидію, 03 квітня 2019 року та 18 квітня 2019 року Управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації прийнято рішення про призначення ОСОБА_1 субсидії на період з січня 2019 року по березень 2019 року та на квітень 2019 року відповідно.

Відтак, з огляду на те, що заява ОСОБА_1 від 31 січня 2019 року про призначення житлової субсидії розглянута відповідачем (хоча й з порушенням певних процедур), а за результатами її розгляду прийнято відповідні рішення, тому безпідставно стверджувати про допущення відповідачем бездіяльності щодо нерозгляду такої заяви.

Не підлягає також задоволенню позовна вимога щодо зобов`язання відповідача розглянути подану позивачем заяву про призначення житлової субсидії, оскільки в ході судового розгляду встановлено, що така розглянута.

Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно зі статтею 90 цього Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що позовну заяву належить задовольнити частково.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат, пов`язаних з розглядом справи, не встановлено, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, що полягає у неповідомленні ОСОБА_1 про прийняті рішення щодо подання документів на розгляд комісії та щодо призначення житлової субсидії.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації повідомити ОСОБА_1 про рішення щодо подання документів на розгляд комісії та щодо призначення житлової субсидії, прийнятих за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії від 31 січня 2019 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 )

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації (місцезнаходження: 21032, м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 10-а; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 03191928)

Повний текст рішення складено 09.10.2020

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович