ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 103
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.07.2007
Справа №2-15/6642-2007
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі
Судді ІщенкоІ.А.
при секретарі Скляренко Г.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Сакського міжрайонного прокурору (96500 м. Саки, вул. Леніна, 34) в інтересах держави в особі Сакської ОДПІ (96500 м. Саки, вул. Курортна, 57)
До відповідача ТОВ „Санаторій –Профілакторій „Саки – Тур”(Сакський район, с. Оріхово, вул. Садовая, 4)
Про припинення юридичної особи
За участю представників сторін:
Від позивача - Корниький В.М., довіреність № 2/9/10-0 від 09.01.2007 р. у справі
Від відповідача – не з’явився
За участю Прокуратури АР Крим – Кулибаба С.Є., посвідчення № 05354
Суть адміністративної справи: Сакський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Сакської ОДПІ АР Крим звернувся до Господарського суду АР Крим про припинення відповідача ТОВ „Санаторій –Профілакторій „Саки – Тур” як юридичної особи, у зв’язку з ненаданням останнім в органи податкової служби з 4 кварталу 2005р. податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до вимог пункту 3 статті 110 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 2555-12 від 07.07.1992 р. державна податкова інспекція здійснює контроль за своєчасністю подачі платниками податків бухгалтерських звітів, податкових декларацій, документів фінансової звітності і інших документів, зв’язаних з численням податків, зборів і інших платежів.
Всупереч вимогам статті пункту 2 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 2555-12 від 07.07.1992 р. відповідач не надавав в податкову інспекцію податкових декларацій, документів фінансової звітності.
Прокурор у судовому засіданні надав клопотання від 30.07.2007 р. про слухання справи в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд вважає заможливим задовольнити клопотання прокурору з наступних підстав.
У відповідності до пункту 17 частини 2 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу України” державна податкова служба при здійсненні контролюючих функцій має право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Позивача по справі – ДПІ у м. Феодосія при виконання функцій здійснення контролю за додержанням податкового законодавства та при зверненні у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності виступає у спірних правовідносинах субєктом владних повноважень, якій діє відповідно до Закону України „Про державну податкову службу України”.
Згідно з пунктом 6 Закону України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-ІV від 06.10.2005 р., що набрав чинність 01.11.2005 р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у перший та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, дійсним Кодексом і міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких дано Верховною Радою України.
Провадження по адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, що діє на час здійснення окремої процесуальної дії, розгляду справи.
Відповідно до пункту 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень.
Згідно з пунктом 7 частині 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивач є суб’єктом владних повноважень.
Згідно з пунктом 6 Закону України «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства в Україні» № 2953-ІУ від 06.10.2005 р., що набрав чинність 01.11.2005 р. до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 р., вирішують у перший та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналіз суб’єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином – рекомендованою кореспонденцію.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши прокурора, представника позивача, суд –
в с т а н о в и в:
23.03.2005 р. ТОВ „Санаторій –Профілакторій „Саки – Тур” зареєстрований як юридична особа Сакською районною державною адміністрації АР Крим, про що зроблений запис про державну реєстрацію № 11331020000000305.
Відповідно до статті 36-1 Закону України „Про прокуратуру” підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Державна податкова адміністрація України входить до складу центральних органів виконавчої влади України згідно Указу Презедента від 15.12.1999 р. № 1573/99.
Завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі — податки, інші платежі) та при виконання функцій здійснення контролю за додержанням податкового законодавства та при зверненні у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності виступає у спірних правовідносинах субєктом владних повноважень, якій діє відповідно до Закону України „Про державну податкову службу України”.
23.02.2005 р. видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. (а.с. 8)
Згідно довідки за № 4-ОПП від 10.03.2005 р. відповідач з 10.03.2005 р. був взятий на облік платників податків у Сакської ОДПІ (а.с.20)
З четвертого кварталу 2005 р. відповідач не надає у податкову інспекцію податкові декларації, фінансову звітність, що підтверджується довідкою Сакської ОДПІ № 869/9/15-01 від 02.04.2007 р. (а. с. 5).
У відповідності до статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001 р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється за судовим рішенням (постановою), прийнятим у випадках, передбачених законом.
Частина 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачає постановлення судового рішення (постанови) щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особі, зокрема у випадку неподання юридичною особою протягом року органам державної податкової службі податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
При таких обставинах, суд вважає, що вимоги прокурора обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.
Відповідно до часті 1 статті 71 Кодексу Адміністративного Судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Згідно пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись частиною 1 статті 71, статтями 94, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Підприємницьку діяльність юридичної особи ТОВ „Санаторій –Профілакторій „Саки – Тур”(Сакський район, с. Оріхово, вул. Садовая, 4) (ідентифікаційний код ЄДРПО України 33258234) зареєстровану Рішенням Сакської районної державної адміністрації АР Крим, про що зроблений запис про державну реєстрацію № 11331020000000305. від 23.02.2005 р., припинити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити до державного реєстратора за місцем знаходження відповідача (державний реєстратор – м. Саки, вул. Леніна, 15).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко І.А.