
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
15 жовтня 2020 року ЛуцькСправа № 140/12372/20 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
судді Смокович В.І., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника Головного управління ДПС у Волинській області про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» до Головного управління ДПС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» звернулося із позовом до Головного управління ДПС України у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Негабарит-Сервіс» пені за прострочення сплати бюджетної заборгованості за період з 26 січня 2018 року по 21 серпня 2020 року в сумі 530161,46 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду 31 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін за наявними у справі матеріалами (арк. спр. 32).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2020 року клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін задоволено, призначено у даній справі судове засідання на 11:30 07 жовтня 2020 року (арк. спр. 53).
Представником Головного управління ДПС України у Волинській області 24 вересня 2020 року подано до суду клопотання про зупинення провадження у даній справі до перегляду в апеляційному порядку справи №140/3187/20 (арк. спр. 57).
Заявлене клопотання мотивоване тим, що предметом розгляду справи №140/318720 є встановлення обставин щодо правомірності/неправомірності відображення в реєстрі заяв суми бюджетного відшкодування в розмірі 1074476,56 грн, а пеня, яка є предметом розгляду даної справи розрахована позивачем саме із вказаної суми, то така обставина буде мати важливе значення з метою встановлення в подальшому правильності здійснення розрахунку пені за прострочення суми бюджетного відшкодування.
Судовий розгляд справи, призначений на 07 жовтня 2020 року було відкладено на 11:30 год. 15 жовтня 2020 року за клопотанням представника відповідача у зв`язку з перебуванням у іншому судовому засіданні (61-62).
У судове засідання 15 жовтня 2020 року сторони не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи (арк. спр. 64, 66, 76).
Представник позивача 15 жовтня 2020 року подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій заявлений позов підтримує в повному обсязі.
Частинами третьою, дев`ятою статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) установлено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З урахуванням наведеного розгляд зазначеного клопотання представника Головного управління ДПС у Волинській області проведено в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
При вирішенні питання про зупинення провадження у даній адміністративній справі суд керується таким.
Предметом розгляду у даній справі є спір між Товариством з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» та Головним управлінням ДПС у Волинській області про стягнення з Державного бюджету України пені за прострочення сплати бюджетної заборгованості за період з 26 січня 2018 року по 21 серпня 2020 року в сумі 530161,46 грн.
Із позовної заяви убачається, що вказана пеня розрахована позивачем виходячи із суми заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість в розмірі 1074476,56 грн.
На підтвердження зазначеної суми разом із позовною заявою позивач надав суду рішення Волинського окружного адміністративного суду від 02 липня 2020 року у справі №140/3187/20, яким адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Негабарит-Сервіс» до Державної податкової служби України про визнання протиправною бездіяльності щодо не відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією за листопад 2017 року суми в розмірі 2042022,00 грн задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність щодо не відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією за листопад 2017 року суми в розмірі 1074476,58 грн, в задоволені решти позовних вимог відмовлено.
Як установлено судом ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової служби України на вказане рішення.
Таким чином, зазначені обставини, спричиняють об`єктивну неможливість розгляду справи №140/12372/20 до вирішення адміністративної справи №140/3187/20, оскільки судовим рішенням, яке переглядається в апеляційній інстанції буде встановлено обставини (факти), які є суттєвими для вирішення спору по суті у справі №140/12372/20.
Відповідно пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Частиною четвертою статті 236 КАС України передбачено, що про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
З огляду на вищевикладене суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №140/12372/20 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №140/3187/20 за позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» до Державної податкової служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236, статтями 243, 248 КАС, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Головного управління ДПС у Волинській області про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження в адміністративній справі №140/12372/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» до Головного управління ДПС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені зупинити до набрання законної сили рішенням у справі №140/3187/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальність «Негабарит-Сервіс» до Державної податкової служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня підписання ухвали суддею до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя В.І. Смокович