Рішення № 92227161, 05.10.2020, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
05.10.2020
Номер справи
904/883/20
Номер документу
92227161
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.10.2020м. ДніпроСправа № 904/883/20

Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г., за участю секретаря судового засідання Барабанова Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за позовом Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів» м. Нікополь

до Комунального підприємства «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради

про:

- скасування протоколу б/н від 21.11.2019 розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, яким дискваліфіковано позивача по аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.;

- визнання позивача переможцем аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.;

- зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір про організацію та експлуатацію майданчика для паркування в редакції, яка була запропонована відповідачем під час оголошення аукціону та розміщена за посиланнямhttps://zakupki.prom.ua/auctions-dgf/auctions/UA-PS-2019-11-12-000002-2.

Представники:

від позивача: Добровольский А. Т., довіреність №55-4016 від 23.07.2019, адвокат;

від відповідача: не з`явився.

СУТЬ СПОРУ: Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів» м. Нікополь звернулось до Комунального підприємства «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради з позовом про:- скасування протоколу б/н від 21.11.2019 розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, яким дискваліфіковано позивача по аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.;- визнання позивача переможцем аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.;- зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір про організацію та експлуатацію майданчика для паркування в редакції, яка була запропонована відповідачем підчас оголошення аукціону та розміщена за посиланнямhttps://zakupki.prom.ua/auctions-dgf/auctions/UA-PS-2019-11-12-000002-2.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на незаконність дій відповідача, які призвели до неправомірної дискваліфікації позивача та порушення його майнових прав;відповідність пропозиції позивача вимогам електронного аукціону; незаконна дискваліфікація позивача призвела до безпідставного, необґрунтованого та невиправданого визнання аукціону таким, який не відбувся; порушення відповідачем принципів здійснення закупівель встановлених статтею3 Закону України «Про публічні закупівлі» (недискримінація учасників; об`єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів).

Позивач зазначає, що за результатами електронного аукціону був сформований протокол електронного аукціону UA-PS-2019-11-12-000002-2 від 19.11.2019, згідно з яким переможцем визначено Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів».

Відповідно до протоколу від 21.11.2019розгляду пропозиції, Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів» дискваліфіковано у зв`язку з недотриманням вимог організатора, визначених оголошенням про проведення аукціону, на підставі пунктів 5.8.10, 7.29, 8.3, 9.8 Регламенту роботи електронної торгової системи Prozorro.Продажі ЦБД2 щодо проведення електронних аукціонів з продажу/надання в оренду майна (активів)/передачі права (Регламент ЕТС), затвердженого наказом ДП «Прозорро.Продажі» №8від 09.07.2018.

Внаслідок дискваліфікації позивача за результатами електронного аукціону сформований протокол від 21.11.2019 про визначення переможцем АТ «Дніпроазот» з сумою пропозиції 1003000грн.

Протоколом від 22.11.2019щодо розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, АТ «Дніпроазот» дискваліфіковано.

Відповідно до протоколу електронного аукціону від 22.11.2019 аукціон визнаний таким, що не відбувся.

Не погоджуючись з висновками відповідача про недотримання вимог організатора, позивач наводить наступні аргументи:

- відносно зауважень в пунктах 1, 3 - 6, 10 протоколу б/н від 21.11.2019 про відсутність у доданих документах їх дати.

Дата кожного документу міститься у вихідному номері самого документу, на його початку (наприклад, №2019.11.15/....), що відповідає даті 15 листопада 2019. В Україні допускається оформлення дати у зворотній послідовності: рік, місяць, день місяця, оскільки такий вид датування документів відповідає міжнародній системі датування документів.

- відносно зауважень в пунктах 2 та 7 протоколу б/н від 21.11.2019 про відсутність документів на підтвердження повноважень на підписання наданих документів директором фінансовим, головним бухгалтером Пономаренком Р.В.

Відповідно до пункту 12.2 Статуту товариства, доданого до документів учасника аукціону, відповідальність за бухгалтерський облік, надання фінансової, податкової та іншої звітності покладається і на головного бухгалтера.

Згідно з пунктами 18.2, 18.4 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України№492від 12.11.2003, право другого підпису належить головному бухгалтеру чи особі, на яку покладено обов`язки з ведення бухобліку і звітності. Єдиним обмеженням є те, що право першого підпису не можна дати тому, хто має право другого підпису, і навпаки.

Тому у директора фінансового, головного бухгалтера Пономаренка Р.В. були повноваження на підписання документів з бухгалтерського та податкового обліку без довіреності.

- відносно зауважень в пункті 8 протоколу б/н від 21.11.2019 про надання довідки щодо відсутності заборгованості перед організатором за господарськими договорами не перед КП «Міськавтопарк», а перед ТОВ «Українська енергетична біржа».

Позивач ніколи не мав господарських відносин з відповідачем. КП «Міськавтопарк» як замовник аукціону чітко усвідомлювало даний факт. Згідно пункту 7.29 Регламенту ЕТС, замовник мав право уточнити/запросити додатковий документ, який вказаний у оголошенні з передачі в оренду майна.

Крім того, позивач за власної ініціативи звертався до замовника щодо необхідності додаткових уточнень та документів, підтвердження взаємовідносин з замовником. Була надана відповідь замовника про відсутність такої необхідності.

- відносно зауважень в пункті 9 протоколу б/н від 21.11.2019 про надання у складі пропозиції недостовірних даних. Статутом позивача не передбачено можливість здійснювати діяльність з організації та експлуатації майданчиків для паркування.

Відповідно до пункту 2.3 Статуту товариства, товариство в порядку диверсифікації може здійснювати іншу виробничо-господарську, фінансову та цивільно-правову діяльність, яка не суперечить діючому законодавству, меті та завданням товариства на території України та її межах.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.02.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 17.03.2020.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 17.03.2020 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 21.04.2020.

Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4900080961214 ухвала Господарського суду Дніпропетровської області від 24.02.2020 отримана відповідачем 12.03.2020, про що свідчить підпис представника відповідача на зазначеному повідомленні.

На адресу суду 21.04.2020 від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, з урахуванням періоду карантину, запровадженого через спалах коронавірусу.

Відповідач 21.04.2020 також звернувся до суду з клопотанням про відкладення розгляду справи у зв`язку із встановленням на усій території України карантину з 12.03.2020 до 24.04.2020. Але клопотання відповідача не було підписане електронним цифровим підписом представника відповідача.

Ухвалами Господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2020, від 13.05.2020 підготовче засідання відкладалось на 13.05.2020, 11.06.2020.

03.06.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача, в якому він просить розглядати справу за наявними матеріалами без участі його уповноваженого представника.

Ухвалами Господарського суду Дніпропетровської області від 11.06.2020, від 07.07.2020, від 12.08.2020 підготовче засідання відкладалось на 07.07.2020, 12.08.2020, 26.08.2020.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.08.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 16.09.2020.

На адресу суду 26.08.2020 вже після судового засідання надійшло клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до розгляду справи №904/6192/19.

У судовому засіданні від 16.09.2020 було розпочато розгляд справи по суті, представник позивача виступив зі вступним словом, відповідач явку свого представника не забезпечив.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.09.2020 відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження та відкладене судове засідання на 05.10.2020.

Предметом доказування у даній справі є наявність правових підстав для скасування результатів електронного аукціону, визнання позивачем переможцем аукціону та зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір про організацію та експлуатацію майданчика для паркування.

З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, заслухавши пояснення учасників справи, суд установив таке.

В листопаді 2019 Комунальним підприємством «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради було оголошено про проведення продажу через систему Prozorro.продажі наступного лоту: Право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (144 машино/місць, в тому числі 15 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю) (ДК 021:2015 код 63712400-7 Паркувальні послуги), ідентифікатор закупівлі UA-PS-2019-11-12-000002-2.

Відповідно до вимог кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження, викладених у пункті 5 цього оголошення, учасник повинен надати в електронному (сканованому) вигляді в складі своєї пропозиції документи, викладені в окремому файлі (додаток №2 до оголошення).

Відповідно до пункту 10 оголошення про проведення продажу через систему Prozorro.продажі замовник, після проведення аукціону, залишає за собою право протягом трьох робочих днів запросити від учасника інші документи, які можуть бути необхідними для уточнення/підтвердження кваліфікаційних вимог до учасника.

Згідно з додатком №2 до оголошення про проведення продажу через систему Prozorro.продажі, в якому замовником перелічені вимоги до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження, учасник повинен надати в електронному (сканованому) вигляді наступні документи:

- виписку або Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформований не раніше ніж за 30 днів до оголошення аукціону (п. 1.1. додатку №2).

- копію Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість або Витяг з реєстру платників податків на додану вартість (для учасників-платників ПДВ) (п. 1.2. додатку №2).

- копію чинного Свідоцтва про сплату єдиного податку або іншого документа, що підтверджує сплату єдиного податку (для учасників-платників єдиного податку) (п. 1.3. додатку №2).

- контактну інформацію учасника (з зазначенням реквізитів учасника: назви, коду ЄРДПОУ, місцезнаходження, поштової адреси, відомостей про контактну особу (прізвище, ім`я, по-батькові, посада, контактний телефон) (п. 1.4. додатку №2).

- копію діючого Статуту (у разі наявності) (п. 1.5. додатку №2).

- лист-згоду на обробку персональних даних (п. 1.6. додатку №2).

- довідку в довільній формі про те, що Учасник не має заборгованості зі сплати загальнообов`язкових податків і зборів (п. 1.7. додатку №2).

- довідку, складену в довільній формі, яка містить інформацію про обладнання та матеріально технічну базу (п. 1.8. додатку №2).

- довідку про наявність в штаті працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а також документи, які підтверджують трудові взаємовідносини з учасником згідно з КЗпП України, або довідку про те, що учасник не планує залучати до даної діяльності робітників (п. 1.9. додатку №2).

- документи, що підтверджують повноваження посадової особи щодо підпису документів пропозиції торгів (виписка з протоколу засновників або витяг зі Статуту, наказ про призначення, довіреність або інші документи, що підтверджують повноваження посадової особи учасника щодо підпису вказаних документів та копії паспорту (ів) уповноваженої(их) осіб на право підпису документів, договору та актів виконаних робіт (наданих послуг)) (п. 1.10. додатку №2).

- гарантійний лист у довільній формі щодо прийняття умов організації та експлуатації майданчика для паркування, які зазначені в Додатку №1 до цього оголошення про проведення продажу через систему Prozorro.продажі (п. 1.11. додатку №2).

- довідку в довільній формі про згоду з умовами договору, викладеними в додатку №3 до оголошення про проведення продажу через систему Prozorro.продажі (п. 1.12. додатку №2).

- гарантійний лист у довільній формі про достовірність інформації, поданої у складі пропозиції (п. 1.13. додатку №2).

- довідка в довільній формі про відсутність заборгованості перед Організатором за господарськими договорами (п. 1.14. додатку №2).

- довідка в довільній формі про можливість провадження діяльності із організації та експлуатації майданчиків для паркування відповідно до установчих документів (п. 1.15. додатку №2).

- довідка з банківської установи про відкриття рахунку (п. 1.16. додатку №2).

- документ, що підтверджує оплату гарантійного внеску з банківського рахунку Учасника (п. 1.17. додатку №2).

Пунктом 2 вищезгаданого додатку №2 визначено, що оцінка пропозицій учасників будуть розглянуті та проаналізовані на основі наступних критеріїв оцінки, а саме:

1) отримання найвищої цінові пропозиції.

2) відповідність вимогам до учасників електронних торгів (аукціону) на Ргоzогго.Продажі (Додаток №1, Додаток №2)

У випадку, якщо вищезазначені документи не будуть додані до пропозиції, надані в зазначені терміни на прохання замовника (або пояснення в довільній формі про відсутність одного з документів), або надані документи не відповідають дійсності, замовник відхиляє пропозицію такого учасника.

Усі документи, сформовані учасником, мають бути подані на офіційному бланку учасника із зазначенням дати (не раніше дати оголошення аукціону) та вихідного номера.

Усі документи мають містити підпис учасника. Копії документів мають бути завірені в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Документи, на які відсутні форми або орган, що їх видає, надаються в довільній формі. Всі документи, що готуються учасником , викладаються українською мовою. Всі довідки, повинні бути на фірмовому бланку з обов`язковим зазначенням вихідного номера, підпису керівника підприємства та печатки (уразі наявності).

Гарантійний внесок має бути сплачений з банківського рахунку учасника.

Учасник, що визнаний переможцем торгів за результатами аукціону зобов`язаний:

- протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту проведення аукціону, надати замовнику підписаний зі своєї сторони та майданчика (на якому реєструвався для участі в торгах) протокол електронних торгів.

- протягом 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання від замовника заповненого проекту договору, надати замовнику підписаний зі своєї сторони даний проект договору для погодження з відповідними органами та установами в порядку, передбаченому Правилами паркування транспортних засобів на території міста Дніпра, затверджених рішенням міської ради від 21.12.2016 №38/17 (зі змінами).

Відповідно до протоколу електронного аукціону №UA-PS-2019-11-12-000002-2 від 19.11.2019, в електронному аукціоні взяли участь п`ять учасників, а саме:

1. Фізична особа-підприємець Овчаров Роман Вікторович;

2. Первинна профспілкова організація;

3. Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк»;

4. Акціонерне товариство «Дніпроазот»;

5. Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів».

За результатами проведення 19.11.2019 електронного аукціону, переможцем було визначено Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів» з ціновою пропозицією 1005000грн. (найбільш економічна вигідна пропозиція).

За результатами розгляду документів, наданих АТ «Нікопольський завод феросплавів» разом пропозицією, Комунальним підприємством «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради 21.11.2019 був складений протокол розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, про дискваліфікацію Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів».

В протоколі від 21.11.2019 було зазначено про невиконання АТ «Нікопольський завод феросплавів» вимог організатора (замовника), визначених оголошенням про проведення аукціону, відносно долучених до пропозиції документів, а саме:

- довідка про контактну інформацію особи, гарантійний лист, довідка про згоду з умовами договору, довідка про достовірність інформації, лист-згода про обробку персональних даних не містять дати документу. Зазначення дати і номеру документу є обов`язковим згідно розділу ІІ додатку №2 до оголошення;

- довідка про відсутність заборгованості зі сплати загальнообов`язкових податків та зборів і довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази підписані фінансовим директором, головним бухгалтером Пономаренко Р.В. До пропозиції учасника було долучено лише довіреність на право підпису документів щодо участі в аукціоні, видану на ім`я Завгороднього О.Г.;

- довідка про відсутність заборгованості перед організатором за господарськими договорами підписана фінансовим директором, головним бухгалтером Пономаренко Р.В. Не надано документів на підтвердження права підпису документів для участі в аукціоні;

- довідка про відсутність заборгованості перед організатором за господарськими договорами надана щодо відсутності заборгованості перед ТОВ «Українська енергетична біржа». Умовами аукціону вимагалась довідка про відсутність заборгованості перед КП «Міськавтопарк»;

- у наданій довідці про можливість провадження діяльності з організації та експлуатації майданчиків для паркування відповідно до установчих документів відсутні посилання на пункти Статуту товариства. Статут АТ «Нікопольський завод феросплавів» та відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не містять інформації щодо можливості ведення діяльності з організації та експлуатації майданчиків для паркування.

Внаслідок дискваліфікації позивача за результатами електронного аукціону сформований протокол від 21.11.2019 про визначення переможцем АТ «Дніпроазот» з сумою пропозиції 1003000грн.

Протоколом від 22.11.2019 щодо розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, АТ «Дніпроазот» також дискваліфіковано.

Відповідно до протоколу електронного аукціону від 22.11.2019 аукціон визнаний таким, що не відбувся.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлюються Законом України "Про публічні закупівлі". Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що цей Закон застосовується: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону України "Про публічні закупівлі", закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі", замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками інформацію про відповідність їх таким критеріям, у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, послуг поштового зв`язку, поштових марок і маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення, послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.

Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.

Статтею 11 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості (ч. 1). Тендерний комітет або уповноважена особа (особи): планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом (ч. 3). Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови (ч. 4).

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про публічні закупівлі» електронний аукціон полягає в повторювальному процесі пониження цін або приведених цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною в методиці оцінки, що проводиться у три етапи в інтерактивному режимі реального часу. Для проведення електронного аукціону ціни/приведені ціни всіх пропозицій розташовуються в електронній системі закупівель у порядку від найвищої до найнижчої без зазначення найменувань учасників. Стартовою ціною визначається найвища ціна/приведена ціна. Перед початком кожного наступного етапу аукціону визначається нова стартова ціна за результатами попереднього етапу аукціону. У разі якщо учасники подали пропозиції з однаковим значенням ціни/приведеної ціни, першим в електронному аукціоні пониження ціни буде здійснювати учасник, який подав свою пропозицію пізніше, ніж інші учасники з аналогічним значенням ціни пропозиції. Учасник може протягом одного етапу аукціону один раз понизити ціну/приведену ціну своєї пропозиції не менше ніж на один крок від своєї попередньої ціни/приведеної ціни.

В оголошенні про проведення процедури закупівель обов`язково зазначаються відомості про розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математичну формулу, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки.

Протягом кожного етапу електронного аукціону всім учасникам забезпечується доступ до перебігу аукціону, зокрема до інформації стосовно місця розташування їх цін або приведених цін в електронній системі закупівель від найвищого до найнижчого на кожному етапі проведення аукціону та інформації про кількість учасників на даному етапі електронного аукціону без зазначення їх найменування.

Стаття 30 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає, що замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо:

1) учасник:

- не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону;

- не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

2) переможець:

- відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;

- не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;

3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону;

4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

У разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов`язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п`ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.

Відповідно до ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі:

- якщо ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;

- якщо здійснення закупівлі стало неможливим унаслідок непереборної сили;

- скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися частково (за лотом).

Повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель.

Відповідно до пункту 1.1 Регламенту роботи електронної торгової системи Prozorro.Продажі ЦБД2 щодо проведення електронних аукціонів з продажу/надання в оренду майна (активів)/передачі права, затвердженого наказом ДП «Прозорро.Продажі» №8 від 09.07.2018, (далі - Регламент ЕТС), електронний аукціон - спосіб продажу/надання в оренду майна або передачі права, за яким переможцем стає учасник, що в ході торгів в ЕТС запропонував найвищу ціну.

Відповідно до пункту 6.2.1 Регламенту ЕТС оголошення щодо продажу/надання в оренду майна (активів)/передачі права публікується організатором в ЕТС не пізніше ніж за 7 (сім) днів до дати проведення аукціону та обов`язково повинно містити:

1) інформацію про власника майна (активів) та/або балансоутримувача такого майна, який здійснює продаж майна (активів) або особа, що уповноважена передати право;

2) дату електронного аукціону, умови та порядок оформлення участі в електронному аукціоні, перелік документів, які надаються учасниками, та вимоги до їх оформлення;

3) кінцевий термін прийняття заяв про участь в електронному аукціоні, визначений з урахуванням вимог пунктів 7.6,12.5 Регламенту ЕТС;

4) відомості про майно/право, його склад, характеристики, опис за родовими чи індивідуальними ознаками;

5) місцезнаходження майна, його фотографічні зображення (за наявності);

6) стартову ціну лота;

7) істотні умови купівлі-продажу майна (активів)/передачі права або проект відповідного договору купівлі-продажу майна (активів)/передачі права;

8) крок електронного аукціону;

9) розмір гарантійного та реєстраційного внесків;

10) вимоги організатора до потенційного покупця/набувача права (у випадку, якщо такі вимоги, ставляться організатором) та перелік документів, які повинні надаватись потенційними покупцями/набувачами права.

В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена організатором.

Оголошення щодо продажу/надання в оренду майна (активів)/передач і права не повинно містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Пунктом 7.29 Регламенту ЕТС передбачено, що переможець зобов`язаний, зокрема, документально підтвердити свою відповідність вимогам організатора до покупця/орендаря майна (активів)/набувача права (у разі якщо такі вимоги ставилися організатором до покупця/орендаря майна (активів)/набувача права). Організатор не має права ставити додаткові вимоги/витребовувати додаткові документи у переможця електронного аукціону, окрім тих, що вказані у оголошенні щодо продажу/надання в оренду майна (активів)/передачі права.

Як зазначалось раніше, пунктом 1.14 Вимог до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження (додаток №2 до оголошення) передбачено надання учасником довідки в довільній формі про відсутність заборгованості перед організатором за господарськими договорами.

У довідці АТ «Нікопольский завод феросплавів» №58-8295/4017 від 15.11.2019, підписаній фінансовим директором, головним бухгалтером Пономаренко Р.В., вказано про відсутність станом на 15.11.2019 заборгованості перед Товарною біржею «Українська енергетична біржа».

В даному випадку, організатором електронного аукціону виступає Комунальне підприємство «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради. Відсутність господарських договорів між сторонами не виключала складення та надання товариством довідки про відсутність заборгованості позивача перед відповідачем з посиланням саме на відсутність договірних відносин.

Пунктом 2 Вимог до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження (додаток №2 до оголошення) було встановлено, що усі документи, сформовані учасником, мають бути подані на офіційному бланку учасника із зазначенням дати (не раніше дати оголошення аукціону) та вихідного номера.

Як вбачається з матеріалів справи, довідки про контактну інформацію особи, про згоду з умовами договору, про достовірність інформації, гарантійний лист, лист-згода про обробку персональних даних дійсно не містять дати документу. В цих документах зазначений лише вихідний номер, на відміну від довідок про відсутність заборгованості зі сплати загальнообов`язкових податків та зборів, про залишкову вартість необоротних активів, про наявність працівників відповідної кваліфікації, про відсутність заборгованості перед Товарною біржею «Українська енергетична біржа», які містять і вихідний номер, і дату документу. Тому посилання позивача на обраний ним спосіб датування документів суд відхиляє.

Пунктом 1.10 Вимог до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження (додаток №2 до оголошення) передбачено надання учасником в електронному (сканованому) вигляді документи, що підтверджують повноваження посадової особи щодо підпису документів пропозиції торгів (виписка з протоколу засновників або витяг зі Статуту, наказ про призначення, довіреність або інші документи, що підтверджують повноваження посадової особи учасника щодо підпису вказаних документів та копії паспорту(ів) уповноваженої (их) осіб на право підпису документів, договору та актів виконаних робіт (наданих послуг)).

В матеріалах справи відсутні докази надання позивачем вище перелічених документів на підтвердження повноважень фінансового директору, головного бухгалтера Пономаренко Р.В.

Згідно з пунктом 1.15 Вимог до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження (додаток №2 до оголошення) учасник повинен надати в електронному (сканованому) вигляді довідку в довільній формі про можливість провадження діяльності із організації та експлуатації майданчиків для паркування відповідно до установчих документів.

Відповідно до п. 10.2.1 ст. 10 Податкового кодексу України до місцевих зборів належать збір за місця паркування транспортних засобів.

Згідно з п. 268-1.1.1 ст. 268-1 Податкового кодексу України платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Отже, з метою підтвердження можливості провадження діяльності з організації та експлуатації майданчиків для паркування та недопущення в подальшому втрат міського бюджету у вигляді неоплати збору за місця паркування транспортних засобів внаслідок не відповідності форми організації господарської діяльності, відповідачем було визначено у документації до торгів умову щодо необхідності підтвердження можливості ведення господарської діяльності з організації та експлуатації майданчиків для паркування.

Відповідно до пункту 8.3. Регламенту ЕТС, у разі невиконання переможцем електронного аукціону пункту 7.29. Регламенту ЕТС, організатор, через особистий кабінет, дискваліфікує переможця електронного аукціону, з детальним обґрунтуванням причин такої дискваліфікації, що завантажується в ЕТС.

В такому випадку, ЦБД формує новий протокол електронного аукціону з визначенням переможцем електронного аукціону учасника з наступною по величині ціновою пропозицією, за умови, якщо таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону, а при однакових цінових пропозиціях - учасника, що подав її раніше, за умови, якщо таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону та за умови відсутності від нього відповідного листа (звернення) щодо відмови від очікування та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті, відповідно до пункту 8.2 Регламенту ЕТС.

Пунктом 8.4. Регламенту ЕТС визначено, що у випадку дискваліфікації учасника з наступною по величині ціновою пропозицією, якого ЦБД визначила переможцем електронного аукціону, відповідно до пункту 8.3 цього Регламенту, ЕТС автоматично присвоює електронному аукціону статус «Аукціон не відбувся».

Гарантійний внесок у такому випадку переможцю електронного аукціону та учаснику з наступною по величині ціновою пропозицією, якого ЦБД визначила переможцем електронного аукціону, не повертається. Реєстраційний внесок у такому випадку не повертається усім учасникам такого електронного аукціону.

На підставі викладеного суд вважає необгрунтованими посилання позивача на незаконність дій відповідача щодо дискваліфікації АТ ««Нікопольський завод феросплавів» за результатами аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.

Тому не підлягають задоволенню позовні вимоги про скасування протоколу б/н від 21.11.2019 розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, яким дискваліфіковано позивача по аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.

Позовні вимоги про визнання позивача переможцем аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн. та зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір про організацію та експлуатацію майданчика для паркування в редакції, яка була запропонована відповідачем під час оголошення аукціону та розміщена за посиланнямhttps://zakupki.prom.ua/auctions-dgf/auctions/UA-PS-2019-11-12-000002-2 є похідними від вимоги про скасування протоколу б/н від 21.11.2019.

Оскільки судом відмовлено в задоволенні вимоги про скасування протоколу б/н від 21.11.2019щодо дискваліфікації АТ ««Нікопольський завод феросплавів» за результатами аукціону, решта позовних вимог також не підлягає задоволенню.

Крім того, згідно протоколу електронного аукціону від 22.11.2019 електронний аукціон визнаний таким, що не відбувся.

Відповідно до частин 1 - 3 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Забороняється укладання договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись нормами ст.ст. 3, 4, 13, 20, 41, 42, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 91, 129, 237, 238, 240, 241, пунктом 4 розділу Х «Прикінцеві положення» Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні позовних вимог Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів» м. Нікополь до Комунального підприємства «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради про: скасування протоколу б/н від 21.11.2019 розгляду пропозиції, поданої на електронний аукціон, яким дискваліфіковано позивача по аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.; визнання позивача переможцем аукціону на право на організацію та експлуатацію майданчика для паркування, розташованого за адресою: вул. Набережна Перемоги, в районі буд. №30 (ідентифікатор UA-PS-2019-11-12-000002-2) з сумою пропозиції 1005000грн.; зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір про організацію та експлуатацію майданчика для паркування в редакції, яка була запропонована відповідачем під час оголошення аукціону та розміщена за посиланнямhttps://zakupki.prom.ua/auctions-dgf/auctions/UA-PS-2019-11-12-000002-2.

В судовому засіданні 05.10.2020 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 15.10.2020.

Суддя Р.Г. Новікова