
Справа № 523/9805/20
Номер провадження 3/523/4870/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" вересня 2020 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О. М., розглянувши матеріали, які надійшли з Полку Управління патрульної поліції в Одеської обл. про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
не працюючого, який проживає за адресою:
АДРЕСА_1
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18№323845 від 13 червня 2020 року ОСОБА_1 по вул. Миколаївська дор., у м. Одеса, 13 червня 2020 року о 01.53 годині керував транспортним засобом марки «Mercedes», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, , чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху. Згідно протоколу медичного огляду, водій керував ТЗ в стані алкогольного сп`яніння.
ОСОБА_1 повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився без поважних на те причин.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшов наступного висновку.
Так, за змістом ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності до п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Крім того, згідно до п. 2.9. а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Отже, наявність зафіксованого, у встановленому законом порядку, факту керування водієм транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння слід вважати закінченим складом адміністративного правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №323845, з якого убачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння;
актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, який був складений на підставі проведеного за допомогою Alcotest 6810 тесту на стан сп`яніння, згідно якого у ОСОБА_1 виявлено 0,35 % проміллі алкоголю у крові;
доданим до матеріалів справи відеозаписом, з якого вбачається, що ОСОБА_1 який керував ТЗ марки «Mercedes», реєстраційний номер НОМЕР_1 , було зупинено патрульною службою, та після виявлення ознак перебування у стані алкогольного сп`яніння було проведено тест на наявність алкоголю у крові.
Відповідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, відеозапису, а також іншими документами.
Врахувавши характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, вважаю необхідним та достатнім для виховання особи, а також запобігання вчинення нових порушень, накласти стягнення на правопорушника у вигляді позбавлення права керування транспортним засобами з накладенням штрафу, відповідно до санкції статті.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ст.9 Закону України «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011 року судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 23, 33-35, 130 ч.1, 268, 280, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в розмірі 10200,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420,40 гривень в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001; Код класифікації доходів бюджету -22030106.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення до виконання - три місяці.
Суддя