
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2020 р. № 520/9769/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/9769/2020 за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області щодо не призначення та не виплати соціальної стипендії ОСОБА_1 , відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової перед вищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року, яка виразилася у неперерахуванні сум соціальної стипендії на банківські рахунки Луганського національного аграрного університету, за період навчання ОСОБА_1 в Луганському національному аграрному університеті з 01.01.2019;
- зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області внести відомості про студента ОСОБА_1 , який має право на отримання соціальної стипендії, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, шляхом формування персональної облікової картки;
- зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 соціальну стипендію відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року, шляхом перерахування суми соціальної стипендії на банківські рахунки Луганського національного аграрного університету за період навчання ОСОБА_1 в Луганському національному аграрному університеті з 01.01.2019 по 30.06.2019, з 01.07.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно не вчиняє жодних дій щодо призначення та невиплати йому соціальної стипендії відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової перед вищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 03.08.2020 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
31.08.2020 від представника відповідача надійшов відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки в спірних правовідносинах управління діяло з дотриманням норм чинного законодавства України.
В період з 05.10.2020 по 09.10.2020 суддя Мороко А.С. проходила навчання в Національній школі суддів України.
В період з 12.10.2020 по 14.10.2020 суддя Мороко А.С. перебувала у відпустці.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , 1999 року народження, є внутрішньо переміщеною особою та студентом Луганського національного аграрного університету.
Мати позивача 31.08.2015 померла, а відомості про його батька внесені відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Так, відповідно до вказаної норми Сімейного кодексу України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою. У разі смерті матері, а також за неможливості встановити місце її проживання чи перебування запис про матір та батька дитини провадиться відповідно до цієї статті, за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого представника закладу охорони здоров`я, в якому народилася дитина.
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 19.11.2019 по справі № 643/12324/19, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Встановлено факт отримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 статусу "дитини-сироти ". В частині позову про зобов`язання адміністрацію Московського району Харківської міської ради та Службу у справах дітей по Московському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради внести відомості про надання статусу "дитини - сироти" до Всеукраїнської єдиної інформаційно - аналітичної системи "Діти" - відмовлено.
Наказами ректора Луганського національного аграрного університету призначено позивачу соціальну стипендію, а саме: наказом № 01-04/012 від 15.01.2019 - з 01.01.2019 до наступного нарахування в розмірі 2360,00 грн; наказом № 01-07/153 від 03.07.2019 - з 01.07.2019 по 31.12.2019 в розмірі 2360,00 грн; наказом № 01-07/339 від 24.12.2019 - з 01.07.2020 до наступного нарахування в розмірі 2360,00 грн.
Судовим розглядом встановлено, що позивач звернувся до Луганського національного аграрного університету із заявою про зарахування його для отримання соціальної стипендії. Уповноваженою особою Луганського національного аграрного університету сформовано особову справу та передано до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області.
В листі № 01-13/03-З-736-2 від 08.01.2020 Старобільська районна державна адміністрація Луганської області повідомила ОСОБА_1 про те, що для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу або його структурного підрозділу за місцем їх навчання із заявою до якої подають копії необхідних документів. Крім того, студенти (курсанти) додатково подають, зокрема, копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 22 листопада 2019 року до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації (управління) відповідальною особою Луганського національного аграрного університету надіслано скановану копію рішення іменем України Московського районного суду м. Харкова. Оскільки розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є, зокрема, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних держадміністрацій управлінням надіслано запит до Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації (Департамент) з проханням надати роз`яснення щодо правових підстав виплати соціальної стипендії згідно з рішенням суду. Департаментом в свою чергу, розглянуто звернення управління та 29 листопада 2019 року направлено лист з проханням надати роз`яснення з зазначеного питання до Міністерства соціальної політики України.
Листом № 13/65-31 від 26.02.2020 Департамент соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації повідомив позивача про те, що 29.11.2019 Департаментом направлено лист до Міністерства соціальної політики України з проханням надати письмові роз`яснення щодо можливості призначити соціальну стипендію на підставі рішення суду як дитині - сироті. Відповідь від Мінсоцполітики отримано 18.02.2020. В листі зазначено, що відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1045 для отримання соціальної стипендії студенти із числа дітей-сиріт повинні надати копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини- сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (лист додається). Додатково повідомлено, що Департаментом готується лист до Мінсоцполітики щодо ініціювання внесення змін до Порядку в частині надання можливості студентам (курсантам) подавати рішення суду у разі неможливості подати документи, які підтверджують право на отримання соціальної стипендії і передбачені пунктом 5 Порядку.
Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 Закону України "Про вищу освіту" соціальні стипендії призначаються студентам (курсантам) закладу вищої освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Студенти (курсанти) закладу вищої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студенти (курсанти) закладу вищої освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, мають гарантоване право на отримання соціальної стипендії, у тому числі у разі отримання академічної стипендії.
Закон України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" визначає правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, і є складовою частиною законодавства про охорону дитинства.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, - визначене відповідно до законодавства становище дитини, яке надає їй право на повне державне забезпечення і отримання передбачених законодавством пільг та яке підтверджується комплектом документів, що засвідчують обставини, через які дитина не має батьківського піклування.
Згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам із їх числа, які навчаються, крім повного державного забезпечення, виплачується соціальна стипендія, а курсантам військових навчальних закладів, навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, ліцеїстам військових ліцеїв, ліцеїв цивільного захисту та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з числа зазначених осіб - посадовий оклад у розмірі не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років - у розмірі не меншому 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також виплачується 100 відсотків заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики. Соціальна стипендія та посадовий оклад у розмірах, передбачених у першому реченні цієї частини, виплачуються також учням, студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти). Порядок виплати та розмір соціальної стипендії, посадового окладу затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 28.12.2016 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти, який визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти (далі - бюджетні кошти), а саме: студентам, крім тих, що навчаються (продовжують навчання) за спеціальностями галузі знань "Державне управління" або за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" за замовленням НАДС (далі - студенти); курсантам невійськових закладів фахової передвищої та вищої освіти цивільної авіації, морського і річкового транспорту (далі - курсанти) (далі - Порядок № 1045).
Відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку № 1045 право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які навчаються за державним замовленням у закладах фахової передвищої освіти державної форми власності за денною або дуальною формою здобуття освіти, у закладах вищої освіти державної форми власності за денною формою здобуття освіти та їх структурних чи відокремлених структурних підрозділах, що не мають статусу юридичної особи (далі - заклади освіти), та не перебувають в академічній відпустці, із числа: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення закладів освіти, а також студентів (курсантів) таких закладів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, відповідно до статті 54 Закону України "Про фахову передвищу освіту", статті 62 Закону України "Про вищу освіту” та статті 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".
Згідно з п. 5 Порядку № 1045 для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до закладу освіти за місцем їх навчання із заявою, в якій зазначаються такі відомості: прізвище, ім`я та по батькові; число, місяць, рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії. До заяви додаються копії таких документів: паспорта громадянина України; свідоцтва про народження дитини; довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті); студентського квитка. У разі неможливості подання копії студентського квитка подається довідка закладу освіти про навчання студента (курсанта) в цьому закладі із зазначенням форми здобуття освіти, а також освітньо-кваліфікаційного рівня, освітньо-професійного ступеня або ступеня вищої освіти. Крім того, студенти (курсанти) додатково подають такі документи: особи, зазначені у підпункті 1 пункту 4: копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; копію свідоцтва про смерть батьків.
Судовим розглядом встановлено, що підставою для відмови у призначенні соціальної пенсії позивачу слугувало те, що в матеріалах його особової справи відсутнє рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини - сироти або витягу з обілково - статистичної картки дитини - сироти.
Поряд з цим, суд вважає за необхідне вказати наступне.
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 19.11.2019 по справі № 643/12324/19, встановлено факт отримання ОСОБА_1 , статусу " дитини-сироти ".
Також, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 29.01.2003 затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, відповідно до п. 1 якого Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей. Реєстр складається з баз даних Мінсоцполітики, Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
Згідно з п. 3, 5 Положення № 117 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи) організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей. Для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин і працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу) уповноваженому органу копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім`ї на пільги (з пред`явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред`являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
Таким чином, управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області відповідно до вказаних норм наділений повноваженнями щодо внесення відповідних відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Враховуючи викладене та рішення Московського районного суду м. Харкова від 19.11.2019 по справі № 643/12324/19, яким встановлено факт отримання ОСОБА_1 статусу "дитини-сироти", суд приходить до висновку, що відповідач в спірних правовідносинах протиправно відмовив позивачу в призначенні соціальної виплати.
Отже, позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області щодо не призначення та не виплати соціальної стипендії ОСОБА_1 , відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової перед вищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року підлягають задоволенню.
Також, з метою захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області внести відомості про студента ОСОБА_1 , який має право на отримання соціальної стипендії, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, шляхом формування персональної облікової картки; зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 соціальну стипендію відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року, шляхом перерахування суми соціальної стипендії на банківські рахунки Луганського національного аграрного університету за період навчання ОСОБА_1 в Луганському національному аграрному університеті з 01.01.2019 по 30.06.2019, з 01.07.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, –
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 36,м. Старобільськ, Луганська область, 92703, ідентифікаційний код - 03197055) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області щодо не призначення та не виплати соціальної стипендії ОСОБА_1 , відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової перед вищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року, яка виразилася у неперерахуванні сум соціальної стипендії на банківські рахунки Луганського національного аграрного університету, за період навчання ОСОБА_1 в Луганському національному аграрному університеті з 01.01.2019.
Зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області внести відомості про студента ОСОБА_1 , який має право на отримання соціальної стипендії, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, шляхом формування персональної облікової картки.
Зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 соціальну стипендію відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 1045 від 28 грудня 2016 року, шляхом перерахування суми соціальної стипендії на банківські рахунки Луганського національного аграрного університету за період навчання ОСОБА_1 в Луганському національному аграрному університеті з 01.01.2019 по 30.06.2019, з 01.07.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 36, м. Старобільськ, Луганська область, 92703, ідентифікаційний код - 03197055) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.С. Мороко