Ухвала суду № 92196418, 15.10.2020, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2020
Номер справи
400/3730/20
Номер документу
92196418
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову в забезпеченні позову

15 жовтня 2020 р. № 400/3730/20 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши заяву про забезпечення позову в адміністративній справі

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 до відповідача:Служби судової охорони, вул. Вознесенський узвіз, 10-б, м. Київ, 01601 про:визнання протиправним та скасування наказу від 01.07.2020 № 316 о/с; поновлення на посаді; стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 16.09.2020 суд відкрив провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (далі – позивач) до Служби судової охорони (далі – відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу від 01.07.2020 № 316 о/с; поновлення на посаді; стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та призначив судовий розгляд на 15.10.2020 о 09:30 год.

12 жовтня 2020 року позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просить заборонити відповідачу – Службі судової охорони – оголошувати і проводити конкурс на заміщення вакантної посади начальника територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області до закінчення розгляду справи по суті і набрання судовим рішенням законної сили.

В обґрунтування заяви позивач зазначає, що призначення на посади співробітників Служби судової охорони здійснюється виключно за результатами конкурсу, що проводиться Державною судовою адміністрацією. На думку позивача, заміщення вакантної посади керівника Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області іншою особою може істотно ускладнити або унеможливити виконання рішення суду про поновлення на роботі позивача.

За правилами частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Розглядаючи заяву позивача про забезпечення позову по суті, суд виходить з такого.

Відповідно до частин першої та другої статті 150 Кодексу адміністративного України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або

2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частин першої та другої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути забезпечено:

1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;

2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;

3) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;

4) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

При цьому, пунктом 5 частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб`єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов`язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення.

На думку суду, зміст цієї норми полягає в тому, що суд може заборонити відповідачу вчиняти певні дії, якщо ці дії випливають з рішення, що є предметом оскарження.

Отже, забезпечення позову шляхом заборони оголошувати і проводити конкурс на заміщення вакантної посади начальника територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області не відповідатиме статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на це, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 77, 150, 151, 154 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна