
Копія.
154/2954/20
3/154/1372/20
ПОСТАНОВА
іменем України
13 жовтня 2020 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До Володимир-Волинського міського суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно статті 7 КУпАП передбачено: «Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності».
Відповідно до статті 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно вимог статті 256 КУпАП, «У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі …»
Справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 в порушення загальним правилам діловодства надійшла до суду з відсутністю опису наявних у ній документів, не прошита та не пронумерована.
Також, до матеріалів справи приєднаний рапорт дільничного офіцера поліції Ірини Погрібної, адресованого начальнику відділу поліції, без відміток про його реєстрацію та без резолюції начальника.
Окрім цього, у фабулі адміністративного правопорушення вказано, що ОСОБА_1 здійснила обмін 73 гривень на 10 злотих РП у невідомої особи та зазначено, що дві монети номіналом по 5 злотих РП у неї вилучено.
Разом з тим, в додатку до вказаних матеріалів вилучені кошти не додано та відомості про них відсутні.
Відсутність даних про особу, яка здійснила обмін 10 злотих РП у ОСОБА_1 , позбавляє можливості суд прийняти законне рішення за результатами розгляду справи, а відсутність вилучених коштів позбавляє суд можливості вирішити питання про їх подальшу долю.
Окрім цього, у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості про незаконність здійсненої обмінної операції ОСОБА_1 та невідомої особи, а також відсутність покликання на відповідну норму закону, оскільки стаття є бланкетною, що виключає відповідальність особи за вчинене.
Згідно абзацу 2 п.12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення повернути для належного оформлення.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року за №2-рп/2015, постанова судді про повернення матеріалу для оформлення належним чином оскарженню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 256,278 КУпАП, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: /-/ підпис.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду Волинської області О.В. Лященко