
ЄУН справи 678/730/20
Провадження № 3-678-344/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2020 року смт. Летичів
Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Лазаренко А.В., розглянувши адміністративний матеріал №355, що надійшов з Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм експедитором «Пекариня», за ст. 124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Летичівського районного суду для розгляду надійшов адміністративний матеріал з Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 124 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 486203 від 25.07.2020 року 25.07.2020 року о 18.40 год. в смт. Летичів по вул. Чорновола ОСОБА_1 керував т/з ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем LIFAN д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався в зустрічному напрямку, в наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив п. 12.1 ПДР та ч. 1 ст. 124 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи вважаю, що такі підлягають поверненню органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення.
Так, згідно ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
У ст. 245 КУпАП вказано, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, наведені вимоги закону при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та оформленні матеріалів справи стосовно ОСОБА_1 не дотримані, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 486203 від 25.07.2020 року поліцейським СРПП № 4 ст. сержантом поліції Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Ковальчуком Д.М. інкриміновано ОСОБА_1 за вчинення правопорушення відповідальність передбачена ч. 1 ст. 124 КУпАП.
Відповідальність за ст. 124 КУпАП передбачена за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна і тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Тобто, зазначення частини статті закону, яку, як вважає поліцейський, порушив ОСОБА_1 , є порушенням права на захист останнього, адже таке обвинувачення є неконкретним, оскільки ст. 124 КУпАП не передбачає частин.
Суд позбавлений можливості усунути дане порушення вимог закону, адже не може перебирати на себе не властиву йому функцію висунення обвинувачення, тому даний протокол підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали адміністративної справи № 355 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 124 КУпАП повернути до Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Суддя: А.В. Лазаренко