
Справа №: 716/1644/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.2020 року м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Заставнівського ВП ГУНП в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , приватний підприємець, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,-
ВСТАНОВИЛА:
30.09.2020 року до Заставнівського районного суду Чернівецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП України.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 062003 від 12.09.2020 року, о 21 год.55 хв. 12.09.2020 року було виявлено, що громадянка ОСОБА_1 будучи продавцем магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що в АДРЕСА_2 у порушення вимог п.п.1 п.10 Постанови КМУ від 22.07.2020 року №641, здійснювала прийом відвідувачів без засобів індивідуального захисту, а саме захисної маски.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнала, пояснила, що коли в магазин зайшли працівники поліції вона була одягнута в захисну маску. Крім того, будь-яких відвідувачів в магазині не було.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Як слідує зі змісту ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов`язковими для виконання.
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби.
У відповідності до ст. 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Відповідно до п.3 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Вина ОСОБА_1 в порушенні Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року та у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, підтверджена дослідженими судом доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, усними та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відеозаписом з бодікамер працівників поліції.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 062003 від 12.09.2020 року, о 21 год.55 хв. 12.09.2020 року громадянка ОСОБА_1 будучи продавцем магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що в АДРЕСА_2 у порушення вимог п.п.1 п.10 Постанови КМУ від 22.07.2020 року №641, здійснювала прийом відвідувачів без засобів індивідуального захисту, а саме захисної маски.
Зазначений протокол, враховуючи положення ст. 251 КУпАП, є доказом.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була дотриматися вимог встановлених Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року Не виконавши це, остання вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, яке не є малозначним. В той час, коли урядом здійснюються заходи, спрямовані на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " без засобів індивідуального захисту та допускає осіб, до вказаного магазину без відповідних засобів, повністю ігноруючи вказані норми закону. Даний факт прямо підтверджено відеозаписом з бодікамер, який доданий до матеріалів справи. Де вбачається, що ОСОБА_1 знаходилася в приміщенні магазину де обслуговувала покупців без засобів індивідуального захисту.
Положеннями ст.ст. 23, 33 КУпАП регламентовано, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
При накладенні стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, особу правопорушника, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції відповідної статті.
Згідно ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у редакції від 24.02.2018 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2102,00 грн.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з порушника підлягає стягненню 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працезданих осіб 420,40 грн. (з розрахунку 0,2*2102,00=420,40)
Керуючись ст. 44-3, ст.ст. 283, 284, КУпАП,-
П О С Т А Н О В И Л А :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 01.08.1996 року Заставнівським РВ УМВС України в Чернівецькій області, адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 1000 (тисячу) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, за порушення вимог ст. 44-3 КУпАП ( отримувач коштів – Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код отримувача (ЄДРПОУ) – 36752386, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, Номер рахунку UA 608999980313020106000024066, код класифікації доходів бюджету – 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 01.08.1996 року Заставнівським РВ УМВС України в Чернівецькій області, судовий збір на користь держави в розмірі – 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998. номер рахунку UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Сірик І.С.