
12.10.2020
№ 637/955/20
№ 3/637/436/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 жовтня 2020 року с.м.т. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Шевченківського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Велика Уголька Тячівського району Закарпатської області, громадянина України, неодруженого, з середньою освітою, непрацюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
15.09.2019 року, 08.02.2020 року, 28.05.2020 року, 29.05.2020 року, 10.07.2020 року, 13.07.2020 року, 01.08.2020 року, 15.08.2020 року, 01.09.2020 року постановами посадових осіб Шевченківського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області піддавався адміністративній відповідальності за ч. 5 ст. 121, ч. 6 ст. 121, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 122, ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 127, ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 175-1, ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладені стягнення у виді попереджень та штрафів дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік,
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
роз`яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 446266 від 27.09.2020 року, 27 вересня 2020 року о 02:00 год., ОСОБА_2 , на 43 км. + 890 м. автошляху «Чугуїв - Мілове» у Шевченківському районі Харківської області», передав керування транспортним засобом автомобілем «ВАЗ 2107», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_3 , яка перебувала за явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: хиткою ходою, млявою мовою, різким запахом алкоголю з порожнини роту, чим порушив п. 2.9 «г» Правил дорожнього руху України. У протоколі ОСОБА_2 по суті порушення пояснив, що передав керування автомобілем ОСОБА_3 , яка перебувала у стані алкогольного сп`яніння.
Згідно акту огляду на стан алкогольного сп`яніння від 27.09.2020 року з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора «Alcotest 6810 ARBL-0833» ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп`яніння, проба позитивна, результат 1,85 %о.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 446264 від 27.09.2020 року ОСОБА_3 27.09.2020 року о 02:00 год. на 43 км. автошляху «Чугуїв - Мілове» керувала керування транспортним засобом автомобілем «ВАЗ 2107», д.н.з. НОМЕР_2 , за явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: нестійкою ходою, запахом алкоголю з порожнини роту, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України. Водій ОСОБА_3 від проходження медичного огляду на стан сп`яніння відмовилася у присутності двох свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ..
У судове засідання ОСОБА_2 не з"явився, проте належним чином вважається повідомленим згідно зворотному поштовому повідомленню, що свідчить про своєчасне його сповіщення про місце і час розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надійшло. Суд розгладає справу у відсутність ОСОБА_2 , що відповідає вимогам ст. 268 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
У відповідності до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
За положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП, об`єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння.
Судом встановлено, що протокол складено у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 1376, уповноваженою на те посадовою особою органів внутрішніх справ, що відповідає ч. 1 ст. 255 КУпАП.
Відповідно до п. 12 вищевказаної Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу про адміністративне правопорушення, а також викласти мотиви своєї відмови підписати його.
Як вбачається з протоколу, ОСОБА_2 пояснив, що передав керування автомобілем ОСОБА_3 , яка перебувала у стані алкогольного сп"яніння.
Санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за передачу керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані алкогольного сп`яніння.
Факт адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № № 446266 від 27.09.2020 року; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_2 від 27.09.2020 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 446264 від 27.09.2020 року; поясненнями ОСОБА_2 , власними поясненнями ОСОБА_3 в судовому засіданні.
Отже, в діях ОСОБА_2 встановлено склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, тобто повторне протягом року вчинення будь -якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, вимоги ст.ст. 33-35 КУпАП, особу порушника, який протягом року піддавався адміністративній відповідальності, неодружений, офіційно ніде не працює, заробляє на життя випадковими заробітками, ступінь його вини, майновий стан, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням спеціального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33 – 35, 130, 252, 280, 283 – 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що складає 20 400,00 двадцять тисяч чотириста/ гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 /три/ роки.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 420,40 грн. в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд Харківської області.
Суддя Н.І.Островська