Рішення № 92163276, 13.10.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.10.2020
Номер справи
640/1028/19
Номер документу
92163276
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/93

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2020 року м. Київ № 640/1028/19

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ДК Менеджмент" до Головне управління ДПС у м. Києві провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0827871212 від 14.11.2018р.Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Саксесс Інвест" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 року № 0827871212 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 30 953,55 грн.

Ухвалою суду від 18.02.2019 року відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

19.03.2019 р. надано відзив на позов.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Саксесс Інвест" (м. Київ, вул. Гната Юри, 14-а, кв.95 (офіс), код 33886535, зареєстроване в якості юридичної особи 08.11.2005 р., станом на січень 2019 р. перебувало на обліку як платник податків у Головному управління ДФС у м. Києві (ДПІ у Святошинському районі).

Станом на жовтень 2020 р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним кодом 33886535 міститься інформація про Товариство з обмеженою відповідальністю "ДК Менеджмент" (03062, місто Київ, ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ, будинок 71А, квартира 44); перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС у м. Києві (ДПІ у Святошинському районі).

На підставі пп.19-1.1.2 п. 19-1.1 ст. 19-1, пп.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, ст. 76, п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України Головним управлінням Державної фіскальної служби у м. Києві проведено камеральну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасносної сплати суми (зобов`язання) по податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю "Саксесс Інвест" (код 33886535), про що складено акт перевірки від 23.10.2018 р. №8072/26-15-12-12-33886535.

Згідно з висновками акту перевірки встановлено порушення термінів сплати (перерахування) самостійно узгодженої суми грошового зобов`язання по податку на прибуток, задекларованої в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за І-ше півріччя 2018 р.

А саме: самостійно визначене платником податкове зобов`язання в розмірі 310 199 грн. з граничним терміном сплати 19.08.2018 р. фактично сплачене 13.09.2018 р. в сумі 309 535, 51 грн.

09.11.2018 р. товариством подано заперечення на акт перевірки.

За наслідками камеральної перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 14.11.2018 року № 0827871212 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 30 953,55 грн.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "ДК Менеджмент" (правонаступник ТОВ "Саксесс Інвест") - вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним та просить його скасувати з таких підстав.

Позивач зазначив про те, що оскаржуване рішення не вручено і не надіслано йому особисто, тоді як про його реквізити та нараховану суму штрафних санкцій повідомлено по телефону, тому позивач не може надати копію оскаржуваного рішення, проте, нарахована сума штрафних санкцій відображена в електронному кабінеті позивача як платника податків.

Вказана обставина також унеможливила оскарження податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 року № 0827871212 в адміністративному порядку.

По суті виявленого порушення позивач зазначає, що 17.07.2018 р. ним подано у встановленому порядку податкову декларацію з податку на прибуток за І-ше півріччя 2018 р. (реєстраційний 39268491), в якій помилково не було відображено суму податку, який утримується за результатами попереднього звітного періоду (рядок 23 податкової декларації за І квартал 2018 р.) та відображається у графі 24, що призвело до арифметичного завищення податкового зобов`язання в розмірі 309 535, 51 грн. (рядок 25).

13.09.2018 р. позивачем подано уточнюючу податкову декларацію в порядку ст. 50 Подтаткового кодексу України (реєстраційний 45254616), згідно з якою узгоджена сума податкового зобов`язання за І-ше півріччя 2018 р. дорівнює нулю.

Відповідач - Головне управління ДПС у м. Києві - проти задоволення позовних вимог заперечив, підтримавши висновки акту перевірки.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.

Згідно з пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (в редакції станом на 23.10.2018 р.) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Згідно з п. 76.1, 76.2, 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу (1095 днів).

В даному випадку камеральну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасної сплати суми (зобов`язання) по податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю "Саксесс Інвест" (код 33886535), про що складено акт перевірки від 23.10.2018 р. №8072/26-15-12-12-33886535, проведено на підставі вказаних положень законодавства, щодо своєчасності сплати задекларованого податкового зобов`язання, тобто, з передбачених законодавством підстав.

Згідно з п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу України податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу.

Згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пп. 49.18.2 п. 48.12 ст. 48 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно, піврічна податкова декларація з податку на прибуток мала бути подана позивачем по 09.08.2018 р. включно; згідно з наданою копією податкової декларації вона подана 17.07.2018 р., і граничний термін сплати задекларованого податкового зобов`язання - по 19.08.2018 р. включно.

В поданій декларації за І-ше півріччя 2018 р. позивачем задекларовано податкове зобов`язання в розмірі 310 199 грн. (рядок 25).

Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

12.09.2018 р. позивачем подано уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І-ше півріччя 2018 р., у якій у рядку 31 вказано 310 199 грн. як суму зменшення податкового зобов`язання звітного періоду, а з рядка 25 вказана сума виключена.

Проте, задеклароване податкове зобов`язання мало бути сплачене по 19.08.2018 р. включно, до подання уточнюючої податкової декларації, що позивачем зроблено не було.

Згідно з п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

В даному випадку ця сума дорівнює 30 953, 55 грн., у зв`язку з чим і винесене оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Суд зазначає, що оскільки платник податків має право виправляти помилки у поданих податкових деклараціях до закінчення строку давності, який становить 1095 календарних днів із дати, що настає: за граничним днем подання помилкової декларації (якщо така декларація була надана вчасно), за днем фактичного подання декларації (якщо така декларація була надана пізніше граничного строку), то відповідальність за сплату податкового зобов`язання має визначатися з врахуванням поданих платником уточнюючих розрахунків до такої податкової декларації.

Згідно з матеріалами справи станом на час проведення перевірки згідно з актом перевірки від 23.10.2018 р. №8072/26-15-12-12-33886535 відповідач вже мав інформацію про подачу позивачем 12.09.2018 р. уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємства за І-ше півріччя 2018 р., проте, вказана інформація не була врахована під час проведення перевірки та прийняття оскаржуваного рішення.

Між тим, з врахуванням уточнення у позивача станом на 19.08.2018 р. було відсутнє податкове зобов`язання з податку на прибуток, тому підстави для застосування п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України відсутні.

В той же час, позивач може нести відповідальність за порушення заповнення податкової декларації.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З врахуванням викладеного оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято на порушення принципу обґрунтованості, що є підставою для визнання його протиправним та скасування.

Також суд зазначає, що позивачем до позовної заяви не долучено копію оскаржуваного рішення, оскільки воно не було йому вручене у встановленому порядку, тоді як відповідні дані були внесені до облікової картки платника.

Відповідач вимогу ухвали суду від 18.02.2019 р. про надання копії рішення не виконав; у наданому відзиві факт винесення рішення та нарахування позивачу податкового зобов`язання не заперечив.

Згідно з ч. 9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

З врахуванням викладеного суд вважає за можливе визнати обставину прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 року № 0827871212 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 30 953,55 грн. та розглянути спір по суті за відсутності копії вказаного рішення у матеріалах справи.

На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 257-262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 14.11.2018 року № 0827871212.

3. Присудити до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, місто Київ, ВУЛИЦЯ ШОЛУДЕНКА, будинок 33/19, код 43141267) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДК Менеджмент" (03062, місто Київ, ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ, будинок 71А, квартира 44, код 33886535) 1921 грн. судового збору.

4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

5. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 13.10.2020 р.