Постанова № 92160431, 09.10.2020, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
09.10.2020
Номер справи
173/1419/20
Номер документу
92160431
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 173/1419/20

Провадження № 3/173/479/2020

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 жовтня 2020 р. м. Верхньодніпровськ

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Бурхан С.М., при секретарі Малоок Л.В., за участю прокурора Шрамко І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_1 ;

місце роботи: Контактний центр "Білінг груп", адміністратор

про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

ОСОБА_1 будучи особою, звільненою з посади дільничного офіцера поліції сектору превенції Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, тобто особою на яку розповсюджується обов`язок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Ч.1 ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Відповідно до наказу начальника ГУ НП України в Дніпропетровській області від 07 листопада 2015 року за № 1 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду слідчого Верхньодніпровського відділення поліції Дніпродзержинського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області. Крім того, у зв`язку із вступом на службу до Національної поліції України 07.11.2015 р. ОСОБА_1 складено Присягу працівника Національної поліції України.

У подальшому відповідно до наказу ГУНП в Дніпропетровській області № 46 о/с від 12.02.2018 р. лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції Верхньодніпровського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

09.09.2019 р. згідно наказу начальника ГУНП в Дніпропетровській області № 287 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 дільничного офіцера поліції сектору превенції Верхньодніпровського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області звільнено зі служби в Національній поліції України за пунктом 7 частини 1 статті 77 (за власним бажанням), з 09 вересня 2019 року.

Разом з цим встановлено, що 14.02.2018 р. гр. ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з положеннями, пов`язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорушлдйного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, в тому числі з вимогами ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» та ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов`язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 в період часу з 07.11.2015 р. по 09.09.2019 р. працював поліцейським, і у зв`язку з цим, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб`єктом відповідальності за корупційні та пов`язані з корупцією правопорушення, та на нього розповсюджувався обов`язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за типом «після звільнення».

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п.п.3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

При дослідженні матеріалів справи встановлено, що гр. ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Верхньодніпровського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській, на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 21.03.2017 р. подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік; 23.03.2018 р. подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 11.02.2019 р. подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, 09.09.2019 р. подавав декларацію за типом «перед звільненням» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форм на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search), тобто даними фактами підтверджено обізнаність гр. ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Однак, відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік подав 01.06.2020 року о 19 годині 41 хвилин, за типом "після звільнення", тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2019 рік (а.с.48).

Крім того, встановлено, що за виготовленням ключа електронно-цифрового підпису ОСОБА_1 звернувся лише 01.06.2020 р., по за межами строку подачі щорічної декларації встановленого законодавством, а саме до 01.06.2020 р. - термін на який було подовжено строк подачі щорічної декларації в зв`язкуз "СОVID-19" (а.с.55-56).

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та пояснив, що він дійсно несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. А також підтвердив, що електрону форму щорічної декларації за 2019 рік він подав 01.06.2020 року.

Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 електрону форму щорічної декларації за 2019 рік подав лише 01.06.2020 року о 19 годині 41 хвилин, за типом "після звільнення", тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічних декларацій (а.с.48);

- згідно пояснення ОСОБА_1 встановлено, що йому були відомі вимоги фінансового контролю, передбачені Законом України "Про запобігання корупції", а також, відомий порядок та строки подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому, ОСОБА_1 визнав, що несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. А також підтвердив, що електрону форму щорічної декларації за 2019 рік він подав 01.06.2020 року (а.с.58).

Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення.

Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З урахуванням наведеного, призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____