
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про видачу дубліката виконавчого листа
12 жовтня 2020 року м. Київ №810/1139/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з заявою про видачу дубліката виконавчого листа №810/1139/18 щодо стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області витрат, пов`язаних з професійною правничою допомогою у розмірі 3700,00 грн. Заява мотивована тим, що оригінали виконавчих листів по справі №810/1139/18 надійшли позивачу під час дії карантинних заходів (точної дати не пам`ятає). Через дію карантинних заходів позивач був позбавлений можливості подати їх на виконання. Після закінчення дії карантинних заходів виявив, що виконавчі листи загублені. З пояснень дружини позивачеві стало зрозуміло, що вона викинула всі документи, які стосувалися розгляду цієї справи, в тому числі і виконавчі листи, оскільки розгляд справи закінчився доволі давно і вона вважала, що вказані документи вже не потрібні.
Також позивач звернув увагу на те, що строк пред`явлення до виконання виконавчого листа по справі №810/1139/18 ще не сплинув, (він закінчується в 2021 році), рішення суду в частині стягнення судових витрат відповідачем не виконано в добровільному порядку, а тому для реалізації свого права на виконання рішення суду позивач звертається до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 , який є стягувачем, про видачу дубліката виконавчого листа, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
На розгляді в Київському окружному адміністративному суді перебував адміністративний позов ОСОБА_1 до Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про:
- визнання протиправним та скасування рішення Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області №2 від 10.01.2018 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював в зоні відчуження у 1986 році;
- зобов`язання Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 2, який працював у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 11.10.2017.
Згідно з рішенням суду від 26.07.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволений, а саме суд:
- визнав протиправним та скасував рішення Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області №2 від 10.01.2018 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював в зоні відчуження у 1986 році;
- зобов`язав Кагарлицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 2, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 11.10.2017.
- стягнув на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (09201, Київська область, м. Кагарлик, вул. Паркова, 14, ідентифікаційний код: 41248147) витрати, пов`язані з професійною правничою допомогою у розмірі 3700 (три тисячі сімсот) грн. 00 коп.
Відповідно до ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.12.2018, апеляційна скарга Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на рішення Київського окружного адміністративного суду в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії повернута апелянту.
Отже, рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.07.2018 є таким, що набрало законної сили 07.12.2018.
06 лютого 2019 року Київський окружний адміністративний суд видав виконавчі листи №810/1139/18:
- щодо зобов`язання Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 2, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 11.10.2017;
- щодо стягнення на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (09201, Київська область, м. Кагарлик, вул. Паркова, 14, ідентифікаційний код: 41248147) витрат, пов`язаних з професійною правничою допомогою у розмірі 3700 (три тисячі сімсот) грн. 00 коп.
Підпунктом 18.4 пункту 18 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Отже, обставиною, з якою закон пов`язує можливість видачі дубліката виконавчого листа, є його втрата. Тому, при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа суд з`ясовує сам факт втрати оригіналу виконавчого листа. Водночас причини, з яких виконавчий лист було втрачено, з огляду на положення підпункту 18.4 пункту 18 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, для цілей реалізації заявником свого права на отримання дубліката виконавчого листа, значення не мають.
Під втратою оригіналу виконавчого листа слід розуміти випадки його загублення, викрадення, знищення або істотного пошкодження, що унеможливлює його виконання, тощо.
Крім того, питання щодо видачі дубліката виконавчого листа на виконання судового рішення в адміністративній справі, поставлено в залежність від строку, протягом якого такий виконавчий документ може бути пред`явлений до виконання.
Як встановив суд із наявної у матеріалах справи копії виконавчого листа №810/1139/18, строком пред`явлення вказаного листа до виконання є - до 08 грудня 2021 року. Тобто, позивач звернувся до суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа до закінчення цього строку.
З огляду на зазначене, беручи до уваги, що оригінал виконавчого листа №810/1139/18, що виданий судом 06.02.2019 щодо стягнення на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (09201, Київська область, м. Кагарлик, вул. Паркова, 14, ідентифікаційний код: 41248147) витрат, пов`язаних з професійною правничою допомогою у розмірі 3700 (три тисячі сімсот) грн. 00 коп., втрачено позивачем, а доказів того, що цей виконавчий лист вже був пред`явлений до виконання у суду відсутні, суд дійшов висновку про наявність підстав для видачі дубліката даного виконавчого листа.
Керуючись статтями 243, 248, 256 та підпунктом 18.4 пункту 18 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
Видати в адміністративній справі №810/1139/18 за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії дублікат виконавчого листа №810/1139/18 про стягнення на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Кагарлицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (09201, Київська область, м. Кагарлик, вул. Паркова, 14, ідентифікаційний код: 41248147) витрат, пов`язаних з професійною правничою допомогою у розмірі 3700 (три тисячі сімсот) грн. 00 коп.
Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Басай О.В.